Suchý šampón může být šikovný pomocník

Suché šampony určitě všichni znáte a pokud ještě nemáš zkušenost s jejich použitím, využitím nebo nabídkou v obchodech, určitě jsi o nich aspoň slyšela. Tyto šampony totiž poměrně rychle zachvátily celý svět a jsou populární.

Pokud jsi s ještě neměla tu čest blíže se suchým šamponem seznámit a vyzkoušet je, ráda udělám menší brífing, o co přesně jde.

Co suché šampony dělají?

Určitě víš, k čemu slouží obyčejný vlasový šampon. Zbavuje vlasy mastnoty, navíc může mít i několik doplňující funkcí, jako je zbavení lupů, lesk, objem nebo i udržení delší trvanlivosti barvy. Suchý šampon patří do stejné kategorie a měl by také umět vlasy zbavit mastnoty s jedním rozdílem – vlasy nemusíš namáčet, nemusíš je fénovat. Jde nám tedy o mnohem rychlejší mytí vlasů, kdy nestíháš, nemáš přístup k teplé vodě (typicky někde na chatě nebo třeba v autobuse na poznávačce do Paříže) nebo se ti třeba jen vlasy mýt nechce. (typicky pozdě večer po netflixovém večeru) :-D

Jak vypadají a jak se používají?

Aktuálně suché šampony vyrábí velké množství různých, jak známých, tak taky no name značek. Proto na ně můžeš narazit na každém rohu, v každé drogérce nebo eshopu. Většinou jsou ve formě spreje či pudru. Použití je celkem easy – rovnoměrně šampon aplikuješ do vlasů, ručníkem vlásky promneš a rozčešeš. Po těchto krocích spousta šamponů slibuje krásné vlasy, které vypadají jako čerstvě umyté.

Fungují?

Názorů je několik – zatímco někdo vyzkouší jeden výrobek a když nefunguje zahodí ho a suché šampony úplně zavrhne a prohlásí, že je to největší pitomost. Někdo narazí na dobrý produkt nebo výrobků vyzkouší víc a s výsledkem je spokojený, šampony jsou super a vřele je všem doporučuje.

V použití hodně závisí na tvých vlasech – ne každé se se suchým šamponem dokáží poprat – některým to zkrátka nesvědčí a tímhle způsobem se jim nikdy nezavděčíš. Také hodně velký důraz přikládám značce a konkrétnímu šamponu. Některé jsou doopravdy strašné, jiné jsou ale lepší a mohou ti vyhovovat o dost více.

Problém je taky v tom, že suché šampony neslouží k úplnému zániku klasického mytí vlasů – tenhle způsob zatím nenahradily a ani k tomu podle mě nejsou určeny. Jejich použití by nemělo být každodenní, ale pouze občasné, když se nedostaneš k vodě nebo si nestíháš vlasy umýt. Proto šampon neodsuzuj pokud ti nefunguje, když si měsíc nemyješ hlavu, tak to zkrátka ani fungovat nemá.

Kde a za kolik?

Jak už jsem psala o pár řádků výše – suché šampony se doopravdy dají koupit na každém rohu. V drogériích, supermarketech nebo i na internetu. Cena je různá a záleží na konkrétní značce. Můžeš sehnat výrobek jak za 70 Kč, tak i za několik stovek a je na tobě, kolik do toho chceš investovat. Konkrétní značky tady uvádět nemůžu, nicméně obecně se dá říct ( a moje zkušenost to i potvrzuje), že když nějaká značka dělá kvalitní a oblíbené běžné šampóny, zvládně dobře i tu jeho suchou variantu.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Markéta Bořilová | sobota 21.10.2023 8:55 | karma článku: 8,38 | přečteno: 372x