Proč nezkusit nákup v “sekáči”?

Všimli jste si někdy, kolik značek v oděvním průmyslu působí? A že všechny jsou tak trochu na jedno brdo? Že je problém se oháknout originálně a zároveň nenechat u pokladny celé kapesné? 

 

Řešením je Second hand, neboli sekáč. Aproto jsem sestavila přehled o sedmi bodech, proč je dobré, užitečné a chytré nakupovat v Second handech. Začnu od těch nejpraktičtějších: 

 

I v “sekáči” se dá obléct hezky a levně

 

  1. V Second hadech je zboží levné. Často tam narazíte na věci úplně nové, ještě s visačkou. A pokud už není nové, tak je vyprané. A právě díky tomu na něm přesně vidíte, jak se časem chová. Na rozdíl od běžných obchodů, kde uvidíte jen načančanou novinku, ale co se s ním stane po prvním vyprání? Zežmolkovatí? Vytáhne se? Srazí se? Ztratí barvu? 
  2. Všímáte si složení nově vyrobených oděvů? Z větší části jsou to umělá vlákna – polyestery. Neříkám, že i z něj se nedají vyrobit zajímavé materiály, ale to, co je vidět v běžných obchodech, jsou většinou látky tak tuhé, neprodyšné a nepříjemné, že když na ně konečky prstů sáhnu, tak mám pocit, že bych se měla jít umýt. Na rozdíl od Second handů, kde lze běžně sehnat staré dobré klasické materiály jakými jsou hedvábí, vlna, kašmír …. 
     
  3. Třetí bod je samostatně věnovaný jednomu druhu zboží a tím jsou – džíny. V Second handech totiž zcela jistě najdete takové, které mají dobrý, slušivý, léty prověřený, nadčasový a hlavně žensky slušivý střih.V běžných obchodech byste takové hledala jako jehlu v kupce sena. Většinou tam mají jen samé úzké, obtažené přes lýtka a kotníky. A kdybych měla vytáhnout pouze jedinou věc, jediného Černého Petra šatníku, tak by to byly právě úzké kalhoty. Realita je taková, že sluší jen poměrně malému procentu žen. A těm ostatním – bohužel – velmi ubližují.  
     
  4. Znám slečny, které si myslí, že jsou něco víc, než aby nakupovaly v Second handech. A dokonce se při vyslovení těchto dvou slov tváří, jako kdyby musely sebrat z cesty hovínko po cizím psovi. Ale tyto dámy, bohužel, žijí ve velkém omylu. Více než pocit osobní „sterilní“ důležitosti je důvěra, smysluplnost a ekologie! Což Second handy plně ztělesňují.  
      
     
  5. V běžných obchodech jste v roli pasivního konzumenta. Nakupujete to, co na vás někdo nalíčil. Jen ty střihy a barvy, které někdo určil jako trendové, nikoliv ty, které vám sluší. V běžných obchodech jste jen lapačky, sběračky toho, co na vás manažeři obchodu narafičili, nastražili, nachystali a naaranžovali. Na rozdíl od Second handu, kde je k dispozici všechno a kde jste sama objevitelem! Nikdo vám nic nepodstrkuje, nikdo nemá zvláštní zájem vám něco podsouvat. Musíte zapojit vlastní smysly, kreativitu a intuici.  
     
  6. Šestý bod navazuje na pátý. Nakupováním v Second handu si díky různorodosti věcí můžete vytvořit naprosto jedinečný, originální a svébytný styl. Na rozdíl od běžných obchodů, kde jen bezduše kopírujeme figuríny a pak není divu, že ženy vypadají všechny stejně.  
     
  7. V běžných obchodech většinou podporujete práci ve špatných podmínkách, která není dobře zaplacená, často práci dětí. Ty by měly chodit do školy nebo si hrát, místo toho sedí ve fabrice a šijí věci, aby dámy na západě zdánlivě utěšily své shopaholické neuspokojené duše. A my bychom neměli svými penězi podporovat takový život, který bychom sami nechtěli žít.
Autor: Markéta Bořilová | neděle 19.2.2023 12:00 | karma článku: 15,78 | přečteno: 489x