Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Zavraždil Miloš Zeman Jána Kuciaka?

Samozřejmě, že až tak daleko to není. Nepůjde k soudu. Ale svým způsobem se na té vraždě podílí každý politik, který pohrdá novináři.

A to už ano! Miloš Zeman systematicky pohrdá novináři, i když jsou ochránci naší svobody a naší demokracie. Ale nikdy jsem ho neslyšel odsoudit falešné pseudonovináře alternativních zdrojů a desítek serverů hybridní války, kteří pohrdají pravdou a lžou, až se práší za kočárem.

Neúcta k poctivým novinářům, kteří si svoje zprávy řádně ověřují, než je zveřejní, a jejich dehonestace je rizikem naší společnosti! Prázdný, ale líbivý, populismus může snadno porazit liberální demokracii.

Policie, která neochrání investigativní novináře, je špatná police! Politici, kteří si neváží investigativních novinářů, jsou špatní politici! Vláda, která neuchrání novináře, je špatná vláda. Za vlády Miloše Zemana nechybělo mnoho a novinářka Sabina Slonková byla též zavražděna. Naštěstí selhal vrah. Premiér Robert Fico se také neumí omluvit za svoje dehonestace novinářů. Snaha o právní stát musí být všeobecná. Voliči nesmí volit politiky, kteří právním státem pohrdají.

Nerozumím humoru Miloše Zemana, který vtipkuje s Vladimírem Vladimírovičem Putinem o likvidaci novinářů, že ho i ruský car musí krotit. Dokonce jsme ho mohli vidět s maketou samopalu a slyšet ho, že to má na novináře.

Naši politici nám berou jednu svobodu za druhou, ale o liberální demokracii bych nechtěl přijít! A po obnově ruského protektorátu také netoužím! Proto už nikdy nebudu volit politiky, kteří pohrdají novináři.

Novináře Jána Kuciaka a jeho milou Martinu Kušnírovou už nezachráníme. Jejich duše již přistály v náručí Božím a jejich těla již kryje zem. Budoucnost naší země, naší svobody a naší liberální demokracie závisí i na našem vztahu k těmto dvěma mladým lidem!

Autor: Bohumír Šimek | úterý 6.3.2018 20:37 | karma článku: 24,84 | přečteno: 1048x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Bohumír Šimek

Destrukce státu?

Demokratické strany nás vedou k liberální demokracii s občanskými svobodami a k právnímu státu. Autoritativní strany nás vedou do autoritativních režimů. Prý jsme chtěli změnu. Neznám nikoho, kdo by chtěl autoritativní režim.

16.5.2026 v 23:19 | Karma: 10,85 | Přečteno: 203x | Politika

Bohumír Šimek

Konec naší liberální demokracie, konec občanských svobod?

„Ještě není čas na demonstrace!“, říká Vladimír Mlynář. Ale mnozí si říkáme s Mikulášem Minářem, zda není už pozdě, zda naše demokracie a občanské svobody již neskončily v podzimních volbách. Bude možný návrat?

28.3.2026 v 16:22 | Karma: 12,55 | Přečteno: 335x | Politika

Bohumír Šimek

Manipulace s voliči

Věřte, nevěřte! Jsem senior. Ti buď průzračně vidí různá moudra, nebo pouze prázdně konfabulují. Nabízím svůj stařecký pohled a nikoho nenutím, aby mi věřil. Předkládám jen myšlenky chytřejších, kterým věřím.

11.3.2026 v 11:11 | Karma: 12,51 | Přečteno: 324x | Politika

Bohumír Šimek

Nadlidi

Všichni jsou si před zákonem rovní. V liberální demokracii s občanskými svobodami a v právním státu. V autoritativních režimech to tak není, tam pro určité lidi zákony neplatí, zákonům se vysmívají a odmítají spravedlivé soudy.

6.3.2026 v 6:58 | Karma: 13,89 | Přečteno: 237x | Politika

Bohumír Šimek

Mikuláš Minář

Mladý muž, hluboce lidský, s vysoce nadprůměrnou inteligencí je ochotný obětovat svůj život ve prospěch našeho národa, ve prospěch Pravdy a úcty ke každému člověku, ve prospěch naší liberální demokracie a našich občanských svobod.

26.2.2026 v 21:56 | Karma: 15,10 | Přečteno: 523x | Politika

Nejčtenější

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
15. května 2026  10:19

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?

David Tomášek a Lukáš Dostál po vyhraném zápase s Norskem na hokejovém MS v...
vydáno 12. května 2026

Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...

Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí

Len je považován za supermateriál. Látka se na slunci méně zahřívá a má...
15. května 2026

V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...

Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?

Myslitel od Martina Janeckého z výstavy PLEJÁDY SKLA 1946-2019
15. května 2026  15:30

Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...

5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát

Vizualizace smíchovského nádraží po rekonstrukci
15. května 2026  10:20

Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...

Z českých kopců až ke světovým vrcholům

Radek Jaroš
18. května 2026

Komerční sdělení Radek Jaroš patří mezi nejvýraznější české horolezce a je prvním Čechem, který vystoupil na všech...

Praha 6

Praha 6
vydáno 17. května 2026  22:45

Jarní svátek vína před Píseckou bránou

3. den na MS v hokeji 2026: Švédové se střetlo s Dánskem. Jaké další zápasy nabídne dnešní program?

Slovenští hokejisté se těší z vítězství po zápase základní B-skupiny Slovensko...
17. května 2026  20:25

Mistrovství světa v hokeji 2026 pokračuje třetím hracím dnem. Do akce šli favorité turnaje včetně...

MS hokej 2026: Česko proti Slovinsku nenavázalo na výhru s Dánskem

Hlavní trenér České hokejové reprezentace Radim Rulík při tréninku.
17. května 2026  1:19,  aktualizováno  20:06

Čeští hokejisté v sobotu večer na mistrovství světa nastoupili k druhému zápasu základní skupiny....

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

  • Počet článků 754
  • Celková karma 12,98
  • Průměrná čtenost 1013x
Netoužím po Tvojí pochvale, ani po karmě. Toužím jen po zachování naší liberální demokracie s občanskými svobodami a zachováním naší státní svrchovanosti zabezpečené, nikoliv Ruskou federací, ale zabezpečené Evropskou unií a obrannou Severoatlantickou aliancí.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.