Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vláda je štvaná zvěř

Parlament jsem vždy považoval za zákonodárný sbor, který máme proto, aby tvořil zákony. Jeho proměnu na bitevní pole v zájmu ukořistění moci ve státě považuji za scestnou!

Již opozici minulé vlády jsem kritizoval, pokud jejich kritika vlády nebyla věrohodná a neodpovídala realitě. Ale to, co provádí současná opozice, to už vnímám jednoznačně jako destrukci státu. Opozice soustavně ochromuje parlament, aby nemohl tvořit zákony.

 

Měl jsem takovou naivní představu, že poslanci jsou ve sněmovně proto, aby zákony, které tvoří, byly co nejkvalitnější. Člověk je omylný. A tak bych očekával, že pokud vládní poslanci z nějakého (třebas i ideologického) důvodu něco přehlédnou, může to opozice pomoci opravit již v dolní komoře a nemusí se čekat na opravu Senátem, natož to dávat k Ústavnímu soudu.

 

Ale realita je jiná! Opozice „spolupracuje“ tak, že místo projednávání zákonů nekonečné hodiny přednáší o nesouvisejících záležitostech, aby zabránila projednávání zákonů. A když už přednáší potenciální úpravy zákonů, tak je nepřednáší v zájmu opravy tvořeného zákona, ale v zájmu destrukce státní ekonomiky a destrukce vlády. Pokud by vládní politici tyto agresivně předkládané populistické změny přijali, hrozil by krach státních financí. Překvapuje mne, jak veliká řada jednodušších lidí tyto triky nedokáže prohlédnout.

 

Tento úporný boj o moc, dávající přednost destrukci financí a destrukci vlády před vizí budoucnosti, vnímám jako hluboce zhoubné varování zejména v dnešní době, kdy již desetiletí od rozpadu Sovětského svazu žijeme v hybridní válce s agresivním, ruským imperialismem. Dokonce některé strany u nás jakoby spoléhaly na tu ruskou hybridní válku jako na pomocnou ruku. Připomíná mi to poválečnou dobu, kdy došlo ke komunistickému puči ve Vítězném Únoru.

 

Podmínky vnímám jako velmi podobné. Opět ležíme geopoliticky na území zájmu Putinova Ruska, které nás navíc prohlašuje za úhlavního nepřítele. Díky komunistické setrvačnosti v myšlení a díky hybridní válce řízené ruskými tajnými službami, je u nás třetina občanů podléhajících proruskému alternativnímu myšlení. Dokonce jsou u nás strany vyzobávající své voliče v těchto řadách jednodušších občanů, kterým podřizují i svoji rétoriku.

 

Komunistická strana vznikla v Praze v hospodě U kaštanu v roce 1921 sloučením anarchistických stran s radikálními socialisty. Současné naše strany opírající se o občany s alternativním myšlením se svým lhaním a zvláštním lhaním typickým pro komunistické myšlení se posouvají od pozice populistické k anarchistické.

 

Naše současná opozice se uchyluje k populistickým lžím a mystifikujícím podvodům tak obratným způsobem, že veliká část společnosti jde bezhlavě za ní, jak krysy za Andersonovým pištcem, a nedokáže rozpoznat dezinformace od pravdy. Jde hlavně o lidi právě podléhající alternativnímu myšlení vytvořenému na podkladě ruské hybridní války.

 

Opozice zneužívá sebemenšího pochybení vládních poslanců k nenávistnému šikanování a vyzývání k pádu vlády a k protivládnímu jednání. Pro opozici destrukce státu nic neznamená. Jde jen o totální vítězství a ovládnutí našeho státu.

 

Zvláště mne znepokojuje na nejrůznějších diskusích bezhlavá nenávist vůči všem kritikům opozice a vůči pomáhajícím Ukrajině v jejich spravedlivé ochraně území proti ruským agresorům, což bývá spojováno s nenávistnou agresí vůči evropské unii a vůči obranné Severoatlantické alianci. Ten postkomunistický narativ rozvíjený ruskou hybridní válkou, včetně nenávisti vůči Americe, je u nás stále živější

 

Dovedete si vůbec někdo představit, že by tato parta lidí zvítězila ve volbách? Jak by nám vládla? Když dnes prohlašují liberální demokracii za totalitu, popírají existenci občanských svobod a právní stát je pro ně cizí pojem? Nevím, zda jsou schopné dnes provést Vítězný Únor, ale v mnohém se podobají komunistické straně!

 

Pokud to vidíte jinak, tak vám to neberu. Také bych se rád mýlil!

Autor: Bohumír Šimek | středa 17.1.2024 12:49 | karma článku: 22,97 | přečteno: 791x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Ve Vídni zatkli dvaatřicetiletého Čecha. Dvěma meči napadl jiného muže

23. července 2024  13:26

Dvaatřicetiletý český občan v úterý ráno v bytě ve vídeňské čtvrti Favoriten dvěma meči napadl...

V cizině hlasovat, pak si to rozmyslet a volit jinak. Senátoři návrh nechápou

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  13:20

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštou a pak si případně...

Pořízek Oliver vážil po porodu přes pět kilo. Na svět přišel ve zlínské nemocnici

23. července 2024  13:04

Výjimečnou událost zažili v porodnici Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně. Před několika dny...

KOMENTÁŘ: Biden to vzdal, ale i tak má v ruce trumfy Trump

23. července 2024

Premium Joe Biden si přiznal, že je moc starý, aby obhajoval prezidentský post. Nahradit ho má...

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!