Vítězství ANO? Samozřejmě!

Sleduju volební preference a kladu si otázku efektivity ruské hybridní války, která umožňuje ovládnout člověka tak pevně, že není schopen se vzdát imputovaného ideologického myšlení.

Ruská psychologická hybridní válka staví na petrohradském trollingu proměňujícím pravdu v lež a lež v pravdu a přes stresovou situaci vede k odpojení rozumu od emocí. Člověk doslova „ztratí hlavu“. A pak se snadno provádí göbelsovské vtloukání jakékoliv ideologie, kterou člověk přijímá jako malé důvěřivé dítě, a které se člověk nemůže vzdát.

Cílem ruské hybridní války je ovládnout území jakéhokoliv státu bez ztráty vojenské techniky a bez ztráty vojáků, i když Rusové lidmi nešetří. „Nás mnógo!“ Státy ruského zájmu Kreml definoval dávno před vpádem na Ukrajinu. Jde o země bývalého Sovětského svazu a státy bývalé Varšavské smlouvy, které Rusové chtějí dostat zpět pod nadvládu Kremlu.

K proklamovanému ruskému snu o Veliké Rusi sahající od Lisabonu po Vladivostok se neumím vyjádřit, ale fakt je, že ruská hybridní válka se šíří do celého světa. Její stopy nacházíme i v Americe. Nezobe Donald Trump Vladimíru Putinovy z ruky? Světovládcem chtěl být ve zcela nedávné minulosti Adolf Hitler, který má dodnes aktivní své pohrobky. Netouží po světovládě i Vladimír Putin?

Ruská psychologická hybridní válka je postavena na nejnovějších výzkumech a poznatcích z psychologie, neurofysiologie a behaviorismu. V tom je její síla a potenciální nepřekonatelnost. Je to cesta, jak rozdělit společnost svojí ideologií.

Komunisti ve své éře přejali z Ruska styl destruktivních politicko-ekonomických vztahů, které nám v naší české společnosti přetáhli přes Listopad. Rusové si v komunistické éře vypěstovali řadu proruských aktivistů, kteří jsou dodnes rizikem pro naši liberální demokracii s občanskými svobodami.

Rusové ani nepotřebují u nás tolik svých agentů, když mají svoji psychologickou hybridní válku a své české proruské aktivisty, kterými obsazují naše instituce včetně politických stran a poslanecké sněmovny. Naše destruktivní opozice udělala ze sněmovny „žvanírnu“ a prakticky zablokovala tvorbu zákonů, což slouží ruským aktivitám.

V zemích ruského zájmu Rusové podporují antisystémové strany, které dokonce i finančně podporují z Kremlu. Z veřejných zdrojů může být příkladem ve Francii Národní sdružení Marine Le Penové, kterou Rusové financovali přes pražskou pobočku Sberbank. Ale těch příkladů je víc! Neshromažďují se tyto strany také v Patriotech pro Evropu?

Ruská hybridní válka má řadu různých forem. Kromě psychologické formy jde o skupování strategických podniků a lokalit, ochromování společnosti hackery a množící se sabotáže, které provádí Rusy zaplacení i nezaplacení aktivisté. Těch požárů u nás a mimořádných událostí na železnici je na můj vkus příliš mnoho! Ale jde i o lokální vojenské útoky. Příkladem mohou být diversní práce příslušníků GRU ve Vrběticích.

A teď si představme, že té ruské psychologické hybridní formě se vyučí nějaká politická strana. Stane se neporazitelná. Stane se stranou na věčné časy?

Jaké politiky si zvolíme v podzimních parlamentních volbách? Umožníme vládnout Babišovu ANO? Zatím je většina z nás pro ANO!ANO musí zvítězit! Vždyť toto vítězství v letošních podzimních volbách vloni oslavoval Babiš při Zemanových osmdesátinách na Hluboké nad Vltavou. V tomto období i Kreml oslavoval svoje vítězství nad Evropou, vítězství totality nad liberální demokracií.

…………………

Věra Jourová, prorektorka University Karlovy a bývalá politička ANO

Odkaz

Autor: Bohumír Šimek | úterý 18.3.2025 21:38 | karma článku: 17,16 | přečteno: 621x

Další články autora

Bohumír Šimek

Putin a Trump

Česko je ohroženo v zápase mezi liberální demokracií a autoritativními režimy skrze ruskou hybridní válku, kterou Putin zahájil třetí světovou válku po rozpadu Sovětského svazu.

26.4.2025 v 23:12 | Karma: 16,62 | Přečteno: 398x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Mír bude do 24 hodin!

Dnes si nerozebírejme, jaká porucha osobnosti za tímto výrokem stojí, ale všimněme si toho, kteří lidé ctí jeho autora, a proč. Jde o vážné zamyšlení pro naši budoucnost!

11.4.2025 v 13:44 | Karma: 34,23 | Přečteno: 2383x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Putin musí být poražen!

Nejsem politolog, ale absolutně nechápu váhání evropských politiků, kteří bezradně stojí na místě a neví, co by měli dělat. Už by si měli dávno být vědomi, že ruské GRU štěpí naši společnost, a že je nejvyšší čas Rusko zastavit!

6.4.2025 v 20:59 | Karma: 35,84 | Přečteno: 2641x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Komu slouží naše opozice?

Náš pan prezident Petr Pavel, v současné nebezpečné geopolitické situaci, usiluje o sjednocení naší obranné politiky mezi naší vládou Petra Fialy a naší opozicí. Marně! Proč? Rozumíš tomu?

29.3.2025 v 13:58 | Karma: 19,06 | Přečteno: 575x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Co nás čeká na podzim?

POSSE REM ESSE, říkával můj táta a překládal to co češtiny „Všechno se může stát“. Na gymnasiu měl 7 hodin týdně latinu. Proč bych mu to nevěřil. Otrocky se to tak asi přeložit dá.

25.3.2025 v 20:57 | Karma: 17,92 | Přečteno: 502x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout

22. dubna 2025  14:52

Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...

„Prokletý“ most v Brně opět vyžene vlaky. Viník jeho špatného stavu není stále znám

28. dubna 2025  5:18

Už zhruba měsíc rozebírají bagry jednu z mostních konstrukcí na železničním viaduktu u Křenové...

Musí se začít lovit bachyně, říká studie. Zvýšené odstřely jinak nepomůžou

28. dubna 2025

I když se počty odlovených divokých prasat v ČR stále zvyšují, nevedou odstřely k reálnému snížení...

Drony zásadně promění vysokohorskou turistiku. Šerpové mají strach o práci

28. dubna 2025

Premium Až dosud byli Šerpové, legendární himálajští terminátoři, pro expedice v nejvyšších světových...

Nejlevnější benzin za poslední roky. Pokles cen pohonných hmot způsobilo víc faktorů

28. dubna 2025

Premium Čeští řidiči si užívají nejnižších cen benzinu a nafty za několik let. Benzin tankovali levněji...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 689
  • Celková karma 24,43
  • Průměrná čtenost 1064x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.