Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Řešení krize zdravotnictví

Nejsou lékaři, nejsou sestry, nejsou peníze. Lékaři a sestry jsou v nemocnicích exploatovány povinně dobrovolnými službami navíc až o polovinu pracovní doby v rozporu s našimi zákony!

Odměňování nemocničního personálu již přes třicet let staví na tom, že když nezaplatíme personál, budou muset sloužit, aby mohli důstojně žít. Před dvanácti léty uzavřeli lékaři s politiky memorandum o navýšení platů, jenže politici toto navýšení nerealizovali a lékařům se vysmáli, že memorandum nepředstavuje žádný právní závazek. A tak lékaři a sestry museli dobrovolně sloužit na úkor svých rodin, aby mohli slušně žít, i když vědomě museli překračovat naše zákony.

 

Zdravotnictví na úkor zdravotníků šlapalo, jak mohlo v prostoru postkomunistických, falešných, konstruktivistických iluzí. A tak letos politici uzákonili, že zdravotníci mohou sloužit, oproti dvěma rokům pracovní doby ostatních občanů, až tři roky pracovní doby! Proti tomu se lékaři vzbouřili a k tomu přidali splnění požadavku, který neúspěšně požadovali před dvanácti léty. A právě v tom je právě ta neřešitelnost lékařského problému!

 

Náš pan premiér Petr Fiala v dobré víře slíbil lékařům navýšení platů všem lékařům. Tím se dopustil stejné chyby jako premiér předchozí vlády. Navýšení platů může nařídit jen v ministerstvem řízených nemocnicích. A navýšení platů může provést pouze změnou úhradové vyhlášky.

 

Tomu se vysmívají ředitelé nemocnic s bývalým ministrem Svatoplukem Němečkem, že tyto peníze jdou pouze do rukou ředitelů nemocnic, kteří je do platů lékařů dát nemusí, protože toto naše zákony nepožadují. Takže naše zdravotnické odbory opět přijaly slib politiků, kterému se politici opět vysmějí?

 

Nutnost restrukturalizace zdravotní péče je nezbytná. Lékaři na to poukazují již přes třicet let. Marně. Brání tomu naše zákony a zpracování naší veřejnosti v duchu komunistických, levičáckých iluzí o dostupnosti kvalitní zdravotní péče zadarmo. Všichni politici ví, že která vláda by se o to pokusila, skončí v propadlišti dějin. A proto to žádná vláda dosud neřešila. Spadlo to na vládu Petra Fialy.

 

Situace se mi jeví jako neřešitelná. Nejsou lékaři, nejsou sestry, nejsou peníze, restrukturalizace zdravotní péče se nikdo neodváží, protože by se musela zdravotní péče překopat od základů. Kladl jsem si otázku nahrazení lékařů v primární péči kvalitními zdravotními sestrami. Ale ani sestry nejsou. Přirozená, pravicová politika není možná pro přetrvávající komunistické iluze.

 

Necháme to nadále vyhnít? Peníze na zdravotní péči nejsou a ještě dlouho nebudou, počty lékařů a sester klesají a budou klesat, a personál bude nadále dobrovolně přetěžován. Budoucnost je pro každého myslícího člověka zřejmá. Nedostatek zdravotníků přinese významný pokles kvality zdravotní péče, postupně se zastaví zdravotní péče na jednotlivých odděleních malých nemocnic, což povede k dalšímu snižování prostředků od zdravotních pojišťoven a k ukončení provozů těchto nemocnic.

 

Lékaři si toto uvědomují, a proto v menších nemocnicích bezohledně slouží na úkor svých rodin. Stali se nevolníky těchto nemocnic. Aby si postavili dům v jiném městě, na to nemají. Je ještě jedna možnost, o které lékaři psali před třiceti léty. O té se mi nechce psát, protože bude pro všechny významně bolestivá.

 

MUDr. Bohumír Šimek, praktický lékař v.v.

 

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kalousek-dohodu-fialy-s-lekari-nelze-realizovat-40452730#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/223411000371201/

Autor: Bohumír Šimek | pátek 1.12.2023 13:23 | karma článku: 17,73 | přečteno: 536x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Po srážce dodávky se třemi auty je osm zraněných, mezi nimi tři děti

23. července 2024  11:46,  aktualizováno  12:40

Silnice I/50 poblíž Slavkova u Brna na Vyškovsku je neprůjezdná poté, co se zde v kopci srazila...

Senátory udivila možnost dvojího hlasování u korespondenční volby

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  12:22

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštu a pak si případně...

Muže na Kroměřížsku zavalil strom, hasiči museli zdolávat těžký terén

23. července 2024  12:13

Strastiplné a bolestivé okamžiky prožil muž, kterého při práci v lese na Kroměřížsku zavalil...

VIDEO: „Bylo to jako zemětřesení.“ V Neapoli se zřítil balkon, dva lidé zemřeli

23. července 2024  12:10

Dva mrtvé a třináct zraněných má na svědomí zřícení balkonu ze třetího patra domu na předměstí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!