Komunistický puč

V roce 1948 komunisté pod vedením ruských tajných služeb provedli svůj Vítězný Únor. Repetici puče jsem očekával příští rok po volbách do poslanecké sněmovny.

Neprovedou ho komunisti, ti se maximálně přiživí, ale očekával jsem puč typu Donalda Trumpa od antisystémových, populistických a autoritativních stran.

Dnešní doba je velmi podobná době po druhé světové válce. To byla u nás velká bída. Dnes si na tu bídu pod vedením antisystémových stran jen hrajeme. Ale co je shodné, je prošpikování naší společnosti ruskými tajnými službami. A navíc mnoho politiků a proruských aktivistů šíří mezi námi proruské myšlenky a způsoby hrubých ruských interpersonálních vztahů.

Některé antisystémové strany dokonce přijaly ruské hybridní způsoby ovládnutí společnosti petrohradským trollingem a göbbelsovskou repeticí falešných myšlenek. Kladu si otázku, zda by takovým stranám vadilo ruské vedení u nás, když už jim nevadí ruské způsoby. Mám obavu, že některé dokonce na ruském protektorátu už pracují.

Očekával jsem puč antisystémových, populistických, autoritativních stran po volbách příští rok, ale mám obavu, že dnes ráno jsme byli svědky zahájení tohoto puče. Předseda jedné takové strany dnes ráno zaútočil svým projevem ve sněmovně. Zablokoval zákonodárnou práci sněmovny útokem proti demokraticky zvolené vládě Petra Fialy a obvinil předsedu vlády, že je těžce psychicky nemocný.

Nejen, že jde o falešné obvinění, ale jde o hrubou dehonestaci vládních politiků, které mi připomíná nenávistnou hrubost ruské hybridní války. Jde o systematickou proměnu zákonodárného sboru na ubohou žvanírnu, jak to tvrdil před léty a nedávno opepřil výrokem, že demokracie je totalita!

Vnímám to jako velmi nebezpečné ohrožení naší liberální demokracie s občanskými svobodami, jak to v reálu nedávno předvedl jeho kamarád Robert Fico na Slovensku. Největším nebezpečím pro nás je jeho proruskými metodami zavázání řady našich občanů ve víře ve svoji spasitelskou osobu. Díky těmto ruským metodám vytvářejícím nezvratnou víru, není člověk schopen se z tohoto závazku osvobodit.

Kladu si tedy otázku, zda skutečně ten postkomunistický puč dnes ráno 22/11-2024 ve sněmovně začal?

Autor: Bohumír Šimek | pátek 22.11.2024 14:52 | karma článku: 18,02 | přečteno: 436x

Další články autora

Bohumír Šimek

Rusko a Ukrajina

Rozumíš tomu? Nebo se necháváš vodit Putinem za nos jako vůl na porážku? Nebo jako Donald Trump? Podívej se na tento problém zcela realisticky! Od rozpadu SSSR se Rusko připravuje na třetí světovou válku.

6.12.2025 v 18:00 | Karma: 13,62 | Přečteno: 234x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Martin Kuba opouští ODS. Proč?

Nic překvapivého! Snad všichni jsme to očekávali. Abychom toto pochopili, musíme si uvědomit dějiny ODS od jejího založení Václavem Klausem v roce 1991 do dnešní doby.

2.12.2025 v 17:58 | Karma: 25,03 | Přečteno: 1910x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Papež ocenil Petra Fialu

Jednou milou a pracovitou duší jsem byl upozorněn na zcela nepatrný článeček v Katolickém týdeníku 48:2025 s informací, kterou jsem dosud v žádném médiu nikde nezaznamenal. Jde o zcela mimořádné ocenění.

28.11.2025 v 20:15 | Karma: 14,87 | Přečteno: 383x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Advent

Jde o zrcadlo doby. Pokorné očekávání zrození Boží Pravdy a Lásky v nejtemnější části roku jsme nahradili bombasticky se třpytícími pozlátky a vzájemnou lásku jsme proměnili ve vzájemné okrádání.

25.11.2025 v 21:39 | Karma: 9,55 | Přečteno: 152x | Diskuse | Společnost

Bohumír Šimek

Hrozby nastupující vlády - 1

Zastavme se dnes jen u tří věcí: 1) snižování zdanění osob samostatně výdělečně činných, 2) zablokování platů politiků a 3) vztah vnikající vlády k Evropské unii a k ruskému agresivnímu imperialismu.

21.11.2025 v 12:53 | Karma: 15,17 | Přečteno: 403x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Fotky metra, které vás dostanou: Vyhlásili jsme výherce fotosoutěže

Podzemní poetika zaujala stovku fotografů. Tento snímek jsme vybrali jako...
3. prosince 2025  7:31

Pražské metro se proměnilo v galerii. Alespoň tedy v očích desítek fotografů, kteří se zapojili do...

Kdo ví víc o Vánocích? Otázky, které prověří i Ježíška

Na plzeňském náměstí Republiky opět září vánoční strom. (1. prosince 2024)
vydáno 3. prosince 2025

Zazvonil zvoneček! Je čas zjistit, jestli máte srdce vánočního elfa, nebo duši lehce kyselého...

Prahu ovládla vánoční flotila. Galerie na kolech svítí víc než strom na Staromáku

Po celý advent až do Tří králů, tedy do pondělí 6. ledna 2026, mohou cestující...
30. listopadu 2025  14:20,  aktualizováno  1. 12. 7:04

Pražské ulice se krátce před první adventem proměnily v netradiční galerii. Jen místo obrazů po...

Kde mají nejlevnější burger? Porovnali jsme pět největších fastfoodů v Česku

Five Guys burger
5. prosince 2025  10:21

Už za pár dní rozvíří vody českého fastfoodového rybníčku příchod nového, dlouhé měsíce očekávaného...

Praha rozsvítí vánoční tramvaje a autobusy. Známe novinky pro sezonu 2025

Vánoční flotila pražské MHD
29. listopadu 2025  8:04

Tramvaje či autobusy viditelné po setmění na dálku, to už je v Praze „taková tradice“. V sobotu...

U J. Hradce usmrtil dnes vlak člověka, patrně se jednalo o sebevraždu

ilustrační snímek
6. prosince 2025  22:55,  aktualizováno  22:55

U Jindřichova Hradce usmrtil dnes večer vlak člověka. Patrně se jednalo o sebevraždu. ČTK to řekl...

Kříž jako stožár. U Kadaně stojí neobvyklý symbol dialogu s krajinou

Dílo symbolizuje dialog mezi minulostí a industriální realitou regionu.
7. prosince 2025,  aktualizováno 

V krajině u obce Rokle nedaleko Kadaně se tyčí neobvyklý kříž. Má podobu kovové konstrukce...

Premiérou muzikálu Výstřely na Broadwayi se Jihočeské divadlo loučí s Metropolem

ilustrační snímek
6. prosince 2025  21:07,  aktualizováno  21:07

Českou premiérou muzikálu Woodyho Allena Výstřely na Broadwayi se loučí Jihočeské divadlo s Domem...

Fastfoodové speciality: Každý řetězec má něco, co konkurence nenabízí. Kdo je váš favorit?

Vstup brněnské pobočky Popeyes na trh se vyhlížel dva roky. Od loňského léta...
6. prosince 2025  17:48,  aktualizováno  22:05

Burgery a sendviče, ale také místní speciality a jedinečné nabídky. Repertoár pětice fastfoodů v...

Sledujte Adventní kalendář 2025 a vyhrajte každý den nový dárek
Sledujte Adventní kalendář 2025 a vyhrajte každý den nový dárek

Oslavte letošní svátky s eMiminem. Přichystali jsme pro vás na každý den nové výhry, kterými můžete rozmazlit sebe nebo je nachystat pod stromeček...

  • Počet článků 736
  • Celková karma 16,09
  • Průměrná čtenost 1028x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.