Jdeme do kytek!

Vážené dámy a vážení páni! Naše těla spějí do kytek. A je jedno, zda jsi splnil svoji osobní povinnost (postavit dům, zasadit strom a zplodit potomka) nebo nesplnil. Prach jsi a v prach se navrátíš!

V dětství, kdy se koupeme v lásce svojí maminky a svého tatínka, to vůbec nevnímáme a klidně při pohřbu babičky řekneme, bylo to pěkné a šel bych na pohřeb zas. V pubertě je nám to také jedno. To máme úplně jiné starosti! Ve středním věku na to také nemyslíme, protože máme největší starost, jak uživit rodinu.

Uteče to jako voda ve Vltavě a ocitneme se ve vyšším věku. A naše tělo bez ohledu, zda jsme prožili krásné dětství, bujaré mládí a plodný život, postupně začne chátrat. A vůbec ti nepomůže, lítat po doktorech! Prostě, když jdeme do let, musí to bolet. Postupně se zhoršuje funkce všeho a ničím to nezastavíme. Naše tělo se blíží ke svému konci. Někomu rychleji, někomu pomaleji, ale spějeme tam všichni.

Ale je v tom rozdíl, jak máme rádi život, jak máme rádi lidi kolem sebe, jak se dokážeme radovat z maličkostí, z východu slunce, z našich nejbližších, z úspěchů v práci, jak umíme odpustit hříchy lidí v našem okolí a jak dokážeme vnímat úctu k darovanému životu. Na tom záleží, jak dlouho tu na světě budeme.

Smiřme se s tím, že všichni spějeme do kytek. To nezměníme! Přesto ale svůj život máme ve svých rukou a jen na nás záleží, jak jej prožijeme a zda tu svoji degradaci zpomalíme. Nejsme tu proto, abychom tu žili věčně. Splnil jsi už svoje životní povinnosti? Tak můžeš jít a uvolnit místo příchozím! Nesplnil? Půjdeš také!

........................................

Je 2. Listopadu, památka zemřelých, dušiček, chcete-li. Hřbitovy svítí našimi vzpomínkami. Prakticky na každém hrobě svítí světélko. Jedno, dvě, více... Spojujeme se s těmi, co nás předešli.

Autor: Bohumír Šimek | úterý 2.11.2021 17:45 | karma článku: 22,56 | přečteno: 671x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Bohumír Šimek

Čeká nás v podzimních volbách postkomunistický puč?

Na první pohled jde o naprostý nesmysl. Ale zamysleme se nad tím, čím vším se naše doba podobá době poválečné, která umožnila komunistům své vítězství v roce 1948 a nám ztrátu naší svobody a svrchovanosti.

10.5.2025 v 23:42 | Karma: 11,78 | Přečteno: 386x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Dvojí pravda?

Pravda je shoda s objektivní realitou. Nemohu říct o tomtéž, že je to bílé, a že je to černé. Jedno je logicky pravda a druhé lež. Přesto naši politici tuto prostou logiku nedrží!

7.5.2025 v 21:25 | Karma: 12,91 | Přečteno: 359x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Chceš totalitu? Já ne!

Liberální demokracie s občanskými svobodami a úsilím po právním státu stojí na lidskosti, na pravdě, na spravedlnosti a na úctě k druhému člověku. To je jediná cesta k demokratické společnosti!

1.5.2025 v 7:39 | Karma: 17,97 | Přečteno: 541x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Putin a Trump

Česko je ohroženo v zápase mezi liberální demokracií a autoritativními režimy skrze ruskou hybridní válku, kterou Putin zahájil třetí světovou válku po rozpadu Sovětského svazu.

26.4.2025 v 23:12 | Karma: 18,55 | Přečteno: 499x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Mír bude do 24 hodin!

Dnes si nerozebírejme, jaká porucha osobnosti za tímto výrokem stojí, ale všimněme si toho, kteří lidé ctí jeho autora, a proč. Jde o vážné zamyšlení pro naši budoucnost!

11.4.2025 v 13:44 | Karma: 34,23 | Přečteno: 2386x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.

8. května 2025  18:45,  aktualizováno  19:54

Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...

Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu

8. května 2025  13:53

Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...

Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu

9. května 2025  18:35,  aktualizováno  10.5 13:09

Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...

Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy

9. května 2025  12:08

Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....

Soud poslal do vězení starostu Řeporyjí Novotného, porušil podmínku

7. května 2025  14:42,  aktualizováno  21:42

Soud poslal na tři měsíce do vězení starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Na návrh...

Nesmíme skončit jako Maďaři a Slováci, zahájil Fiala své turné s Pazderkovou

15. května 2025,  aktualizováno  18:35

Přímý přenos V nabitém sálu jihlavského kina Dukla zahájil premiér a předseda ODS Petr Fiala předvolební sérii...

Nevalný umělecký dojem, hodnotí Baxa pozadí pádu šéfa ČT, kdy vzrostly poplatky

15. května 2025  18:14

Ministr kultury Martin Baxa věří, že Rada České televize dostojí tomu, co si sama slíbila a nového...

Izraelka jela rodit, při střelbě přišla o život. Její dítě zatím žije

15. května 2025  17:59

Při střelbě na Západním břehu Jordánu přišla o život Izraelka z židovské osady, která byla v...

Zelenskyj do Istanbulu také nepojede, vadí mu slabá ruská delegace

15. května 2025  9:35,  aktualizováno  17:32

Sledujeme online Ukrajinskou delegaci na jednání se zástupci Ruska v Istanbulu povede ministr obrany Rustem Umerov....

  • Počet článků 692
  • Celková karma 21,75
  • Průměrná čtenost 1061x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.