Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Epilog – Vážení přátelé a nepřátelé!

Já jsem se narodil za druhé světové války, kdy ještě dozníval smysl pro čest, opravdovost, poctivost, spravedlnost a lidskou důstojnost. Během mého života došlo ke zvláštnímu pokroku naší společnosti.

Stali jsme se součástí východního bloku s jinou tradicí a jinou kulturou, která se šířila ze Sovětského svazu, země historicky naplněné velikými rozdíly mezi bohatstvím a chudobou. Proto zde byly optimální podmínky pro marx-engelsovskou revoluční ideologii, která se stala skutečným opiem pro lidstvo a v různých podobách trvá dosud.

 

Po vyvraždění carské rodiny se ujali moci zvláštní soudruzi, částečně odchovaní a současně vzdorující církevní submisivní výchově a toužící po totálním ovládnutí společnosti. Jako mor se začal společností šířit všeovládající strach, nesmyslné vyvražďování bezcenných mužíků, úlisnost vůči vůdci a jeho zbožňování, vytváří se prostor pro rozvoj korupce a protekce, na které jsou stavěny mocenské vztahy.

 

Společnost je dvoukolejně ovládána falešnou ideologií o komunistickém blahobytu a z druhé strany je nástrojem ovládání strach, lež, závist a nenávist. Obě cesty v chaosu přežívající a hladovějící mužík ochotně přijímá.

 

Noví vládcové z Kremlu ovládají veliké území a veliké davy lidí. A chtějí ovládat stále víc a víc. S Adolfem Hitlerem si rozdělí Polsko. Jenže Adolf Hitler chce také stále víc a tak vpadne do Sovětského svazu. Ruští hladovějící, bezcenní mužíci vítají německá vojka jako osvoboditele, než poznají, jaké jsou skutečné jejich úkoly.

 

Za povšechné pomoci Spojených států amerických dochází k obratu v této válce. Na počátku Josif Vissarionovič Džugašvili Stalin pro hlubokou nedůvěru a paranoiditu vyvraždil důstojnické vedení své armády a dle historických svědectví hnal nevyzbrojené mužíky proti vyzbrojené německé armádě. Za vydatné pomoci Spojených států amerických a za pomoci států západní Evropy, které pomáhaly vyzbrojovat a živit Rudou armádu, byla tato schopna se západními spojenci zahnat německé nacisty zpět do Berlína.

 

Toho hned kremelští vládcové využili k novému rozdělení světa, které stvrdili na Jaltské konferenci. Před koncem války si stanovili demarkační linii, kam až postoupí jednotlivá vojska a jimi osvobozené země se pak staly sférou jejich poválečného vlivu. Do těchto zemí rozšířili svůj styl vládnutí všemocných vládců nad bezbrannými a bezcennými mužíky na vlně komunistické ideologie.

 

Důsledky už většina z nás zná. Začalo se vyvražďováním čestných občanů se smyslem pro spravedlnost, demokracii, a těch co ohrožovali novou, komunistickou společnost svojí úctou k pravdě a úctou k druhému člověku. Většinou šlo o občany, kterých se báli i nacisti, jako byla Milada Horáková nebo Heliodor Pika.

 

U nás komunistickým pučem v roce 1948 začalo čtyřicetileté období morální deformace v duchu sovětské demoralizované společnosti, kdy se učíme dvojí „pravdě“. Jedné pro komunisty a druhé pro svobodně myslící lidi, za které se zavírá do vězení. A naše společnost začínala vstřebávat sovětské metody soužití, postavené na mocenské korupci a protekci, na lži a pohrdání druhým člověkem.

 

Pro naši současnou společnost je nejhorší, že tyto sovětské vztahy jsme si přetáhli přes revoluční Listopad. Při transformaci naší společnosti Václav Klaus podle svých výroků k morálce, tuto sovětskou amorální společnost zjevně považoval za normální stav společnosti, a proto se naše po Listopadu rodící se politika proměňuje v politický byznys, kterého zneužívají zákulisní mocenské síly i v současné politice.

 

Václav Havel měl s touto sovětskou morální devastací hluboké zkušenosti. Proto jeho základní heslo bylo, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Naše polistopadová společnost se tomuto Havlovu úsilí vysmála v duchu sovětské mravní úrovně. Naši političtí zastupitelé se v duchu sovětské společnosti postavili proti pravdě a úctě k druhému člověku. Proč? Bez úcty k pravdě a úcty k druhému člověku nemůže existovat žádná demokracie, ani občanské svobody, ani právní stát!

 

Navíc žijeme v postfaktické době, kdy mnoho lidí staví lež na roveň pravdě. Dokonce se zdá, že zlo, lež, nenávist, mstivost a touha po moci vítězí nad slušností, vzájemnou službou, pravdou a vzájemnou láskou. Deformované sovětské vztahy jsou šířeny do světa formou ruské desinformační hybridní války nejen v Evropě, ale i v Americe a Africe. Smyslem této hybridní války je vytvořit alternativní ideologii, rozvrátit společnost a ovládnout ji.

 

Tyto problémy pochybování o pravdě vedou administrátory blogerů o dokládání uvedených názorů jednotlivými zdroji. Jsem ze staré školy, nechápu, proč bych měl komukoliv lhát, a vzhledem k věku nedokáži tak lehko pracovat s internetem. Pro moji obavu z budoucnosti naší země si pamatuji drobnosti z důvěryhodných zdrojů, kterých si mnozí ani nevšimnou, a když tyto indicie pospojuji, jsou pro druhé nedůvěryhodné. Nejsem novinář, takže jednotlivé zdroje těchto důvěryhodných zdrojů neumím vyhledat.

 

Chápu administrátory, že se nechtějí blamovat nebezpečnými názory blogerů. Ale já s mnohými z vás nedokáži udržet krok. Proto si budu muset najít společnost, které moje nedostatky nebudou vadit. Ostatně můj ojedinělý názor stejně nic nezmění. Ani ten zápas demokratických politiků s politiky toužícími jen po totální moci. Ale zápas o demokracii, občanské svobody a právní stát nenechte jen bez ovlivňování plynout. To je nejbezpečnější cesta k totalitě!

 

Jsme zde velmi zajímavým společenstvím. Pár lidí zde úzkostně střeží demokracii, politici sem přináší svoje ideologie, bohužel i nepravdy, mnozí se dělíme o své vlastní, osobní zkušenosti, někteří zde prezentují svoji tvořivost, prezentace dobrých teologů ubývá, ale můžeme u některých z nás sledovat osobní cestu k Bohu, ale i poctivou exaktní negaci Boha. Jsou tu i trollové. Z tohoto prostřeného stolu si každý z nás může vybírat podle své chuti.

 

Zachovejme si svobodné myšlení! To nespočívá v přijetí myšlení alternativního vůči svobodnému, demokratickému, dvakrát nezávisle ověřovanému, neideologickému zpravodajství! Naše svobodné myšlení spočívá v sociální dovednosti rozlišovat mezi pravdou a lží, mezi úctou k druhému člověku a pohrdání druhým člověkem, umění sledovat verbální a nonverbální komunikaci, a hlavně na naší svobodné, nezatížené, morální integritě.

 

Pokud si chcete zachovat svobodné myšlení, nabízím svoji cestu. Ke každému zajímavému názoru si postavím názor oponentní a oba si podržím do doby, než je jeden z těchto dvou názorů potvrzen jako nepravdivý.

 

Všem přeji zdar, zdraví, spokojenost a laskavou svobodu v životě!

 

MUDr. Bohumír Šimek

 

P.S. Dík za diskusi.

 

Autor: Bohumír Šimek | čtvrtek 3.8.2023 18:40 | karma článku: 31,95 | přečteno: 1158x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Babišův Babylon

Naší společností se šíří zmatek. Totéž, co jeden jeden nazývá úspěchem, druhý nazývá nezdarem. Po vzoru ruského trollingu se stává pravda lží a lež se stává pravdou.

19.1.2025 v 6:00 | Karma: 35,98 | Přečteno: 2262x | Diskuse | Společnost

Bohumír Šimek

Babylon

Když sleduji naše politiky, kteří díky pokročilému ruskému trollingu hovoří jeden o koze a druhý o voze, nemohu nevzpomenout na poučný, prehistorický biblický příběh na počátku Bible.

3.1.2025 v 20:50 | Karma: 13,71 | Přečteno: 340x | Diskuse | Politika

Bohumír Šimek

Komu slouží superkorektnost?

Po Listopadu jsem se postupně dověděl, že žijeme v postfaktické době, a teprve později o ruském trollingu proměňujícím pravdu v lež a proměnu lži v pravdu.

2.1.2025 v 0:06 | Karma: 15,49 | Přečteno: 643x | Diskuse | Společnost

Bohumír Šimek

Dárek k Vánocům

V naší obci se už stalo tradicí, že každý rok, den před Štědrým dnem, máme v naší sokolovně jazzový koncert. Letos již po devatenácté.

24.12.2024 v 11:27 | Karma: 12,35 | Přečteno: 274x | Diskuse | Společnost

Bohumír Šimek

Babiš a Pražské Jezulátko

Andrej Babiš usiloval o znásilnění Pražského Jezulátka v zájmu svých politických úspěchů. Jaká je jeho metoda ovládnutí naší společnosti?

21.12.2024 v 12:59 | Karma: 17,03 | Přečteno: 374x | Politika

Nejčtenější

Ohnivé peklo v lyžařském centru. Lidé skákali z oken, mrtvých je přes sedmdesát

21. ledna 2025  7:19,  aktualizováno  20:21

Při nočním požáru v tureckém lyžařském středisku Kartalkaya zemřelo nejméně 76 lidí a 51 utrpělo...

V Česku otevírá pobočku nový řetězec. Slibuje velké porce zdravého jídla

24. ledna 2025  12:05,  aktualizováno  12:19

Po několika odložených startech vstupuje na český trh řetězec se zdravým jídlem. V přízemí...

Havárie historické bojové techniky na jihu Čech: dva mrtví, osm zraněných

18. ledna 2025  16:06,  aktualizováno  19:27

Při ukázkách historické bojové techniky u Horního Dvořiště na jihu Čech došlo k tragické nehodě....

Zelenskyj si řekl o 200 tisíc evropských vojáků. Britové jsou pro

22. ledna 2025  12:19

Jen co v Bílém domě usedl Donald Trump, vyzval Volodymyr Zelenskyj evropské státy, aby převzaly...

Proti Ficovi bouřilo 30 slovenských měst. Bratislavu burcoval Bolek Polívka

24. ledna 2025  17:30,  aktualizováno  20:59

V téměř třiceti slovenských městech se v pátek konaly demonstrace za proevropské směřování země....

Ve Svitavách vlak srazil člověka, po koridoru na Brno se jezdilo po jedné koleji

25. ledna 2025  17:16,  aktualizováno  17:54

Zhruba od půl čtvrté byl zcela zastaven provoz na hlavním železničním koridoru mezi Svitavami a...

Škoda 450 milionů korun. Jeseník vyčíslil řádění loňské povodně

25. ledna 2025  17:41

Na 450 milionů korun vyčíslila jesenická radnice škody, které způsobila loňská zářijová povodeň na...

Válka na Ukrajině je jako druhá světová, chce Kreml vykreslit na přehlídce

25. ledna 2025  17:27

Rusko se chystá na oslavy 80. výročí vítězství ve druhé světové válce. V centru pozornosti budou...

V Kladně hořela výšková budova, hasiči museli evakuovat 32 lidí

25. ledna 2025  12:58,  aktualizováno  17:16

Hasiči v Italské ulici v Kladně v sobotu v poledne evakuovali při požáru výškové budovy 32 lidí,...

  • Počet článků 675
  • Celková karma 18,40
  • Průměrná čtenost 1059x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!