Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Osetie není Kosovo!

Tak nám zde různí komunisti a rusofilové předhazují příklad Kosova jako precedent, který opravnuje Rusko v jeho aktivitách proti nezpochybnitelné suverenitě Gruzie. Já vám zde vysvětlím jak se situace má a proč je tento názor zcela nesprávný a pobuřující všechny logicky myslící spoluobčany. ( Upozornuji že jsem nesouhlasil se vznikem státu Kosovo )

Kosovo má 2 miliony obyvatel a Jižní Osetie má 60 000 obyvatel ze kterých je údajně 80 procent zároven ruskými občany, to znamená že pokud by Rusko chtělo zpět velké části Ukrajiny stačí rozdat pasy a pak poslat armádu ( ptám se proč mají ruský pas, pokud chtějí vlastní stát, a kdy se zde naposled konalo sčítání lidu, které toto dokazuje ). Srbský prezident byl Slobodan Miloševič, jenž svou diktaturu ( ano další rozdíl neb Gruzie je demokracii ) založil na Srbském nacionalismu. Jugaslávii ani hrdosti Srbů tím mnoho neprospěl, sobě ovšem ano. Byl jistý čas díky krátkozrakým a pro srbský plebs populárním krokům neomezeným vládcem Srbska a toho co se od něj postupně odtrhávalo.

Kosovo mělo za dob Titovy Jugoslávie autonomii včetně albánských škol. Po nástupu Miloševiče k moci byly tyto školy zavřeny. Přesto se Kosovo na rozdíl od Bosny, Slovinska a Chorvatska domáhalo svých práv pomocí politiky a ne zbraní. Ovšem Miloševič po porážkách v ostatních válkách co spoluvyvolal pokračoval v utužování represí zde a zníčil tak autoritu těch co žádali autonomii pokojnou cestou a místo nich nastoupili radikálové z nechvalně známé UČK...

Naopak Osetie byla vždy pátou kolonou Ruska v Gruzijském státu. Nikdy zde nebyl cíl stát se samostatným státem. Něco, co má 60000 obyvatel, co prý přijali ruské pasy se dá těžko nazvat národem. Cílem je secese jižní Osetie k Ruské federaci. Po této secesi by se ztratila veškerá naděje na obranyschopnost Gruzie. ( viz mapa-J. Osetie je nástupiště do Gruzie- jinak by stačilo bránit horské průsmyky ) To opravdu připomíná případ Sudet. Pokud Rusku v této situaci nebude zastaveno začnou se objevovat "diskriminovaní občané Ruské federace" v Pobaltí, na Ukrajině ( Krym atd...), a postupem času snad i ve Finsku a dalších sousedních zemích Ruska.

Takže shrnuji hlavní rozdíly:

Gruzie je stát s demokraticky zvoleným vedením a fungujícím parlamentem oproti tomu Rusko je stát jenž vraždí své občany za pomocí polonia ( Litvinenko ) či kulky ( Politkovská ) a moc se zde předává mezi místní oligarchii.

Rusko a jeho předchůdce Sovětský svaz je historicky pošpiněn mnoha válkami s cizími suveréními státy ( Finsko, Polsko, Madarsko, Československo, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Čína, Afghanistán - posledních 100 let- miliony a miliony zavražděných ukrajinců, a kavkazanů pro jejich původ- miliony a miliony přesídlených... )

Jak může tento stát dělat ze sebe sama nositele míru znovu a znovu? Proč mu to lidé opětovně polykají? Nejspíše ze strachu.

Rusko šlo do Gruzie bojovat proti "genocidě",ale samo provádělo genocidu jen před pár lety v Čečensku a nevšiml jsem si, že by Rusku někdo bránil v jeho aktivitách ( Čečensko je nepoměrně větší než J. Osetie a genocida zde trvá několik let, těžko srovnávat s nočním bombardováním. )

Před bombardováním Srbska v případu Kosovo probíhala jednání a byla snaha umravnit Srby za pomocí sankcí a mezinárodního společenství ač boje v Kosovu již probíhaly...Rusko zaůtočilo hned ráno. Zajímavá akceschopnost a mírotvornost...

V Kosovu bojovaly polovojenské jednotky ( oblíbená Miloševičova praktika ), které uznávají jen své zákony. Oproti tomu Gruzie nasadila regulerní armádu a jejím cílem nebylo vyhnat obyvatelstvo ( cíl Srbů) , ale obnovit kontrolu nad vlastním strategicky velice duležitým územím...

Hned jak Miloševič přistoupil k jednání bombardování ustalo ( neobhajuji toto bombardování pouze líčím rozdíly) Gruzie včera jednostranně vyhlásila příměří a začala se stahovat z Osetie. Rusko toto vidí jako slabost a příležitost. Potápí gruzijskou lod a jeho doplnuje armádu do svého dalšího loutkového státu Abcházie, kde arogantní ruský! generál dává ultimátum ke stažení. ( upozornuji že v Abchazii se neválčilo tudíž Rusko záměrněš rozšířilo válku i do této oblasti.)

Pokud i přesto chcete srovnávat jednání Ruska a USA uvědomte si, že USA za posledních 100 let neanektovalo žádné území! Poražené Německo i Japonsko dostalo šanci jít vlastní cestou po mohutné hospodářské a počáteční politické pomoci. Naopak Rusko každou válku v historii, kterou vyhrálo, zásadně užilo k anexi dalších územi!!

Pokud bych měl popsat současnou politiku Ruska 2 slovy tak expazionistická a agresivní...

Podle posledních informací překročili ruské jednotky hranice J. Osetie a snaží se obsadit další města v Gruzii a nadále útočí na cíle v celé Gruzii, přestože opět přišel návrh na další příměří. Rusko argumentuje pokračujícími boji ovšem kdo by dál bojoval po porážce vlastní armády v ohrožení vlastní státnosti?

Věřím, že akce Ruska neprojdou bez celosvětového odporu jak diplomatického tak morálního a v nejhorším případě i vojenského neb toto je jasný důkaz vzrůstající arogance a agresivity Ruska vedeného bývalými aparátčíky KGB, kteří si předávají moc tak aby obešli vlastní ůstavu a demokracii...

Skydream

 

 

Autor: Filip Bohata | pondělí 11.8.2008 21:07 | karma článku: 41,35 | přečteno: 8193x
  • Další články autora

Filip Bohata

Volte Bureše a příště zvolí za Vás!

Byl jednou jeden velmi úspěšný muž. Dařilo se mu dobře za totality i dnes. Ještě více se mu bude dařit až ho zvolíte.

25.10.2013 v 8:30 | Karma: 19,95 | Přečteno: 504x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Novinář! Kat současnosti...

V historii existovalo mnoho způsobů jak mocní likvidovali nepohodlné lidi. Od jednoduchého předání popravčím přes proskripční seznamy až po trhání konmi. Někdy byl popravován nejen provinilec, ale i přibuzní, či dokonce přátelé. Takto se činilo aby panovník, či jiný velmož nebyli ohroženi mstou. Většina těchto likvidací končila smrtí, či alepson dehonestujícím mrzačením. V posledních fázích totality u nás byl objeven sofistikovanější způsob označování za blázny a často i zavírání těchto lidí do blázince...

1.10.2010 v 16:20 | Karma: 17,67 | Přečteno: 1089x | Diskuse | Politika

Filip Bohata

Zamilujte se a zemřete! aneb proč nejednat s Talibanem

Dnes jsem si přečetl, že Taliban ukamenoval mladý pár za zločin, jenž se nazývá láska a to přímo v oblastech "kontrolovaných" jednotkami NATO. Dopustili se tohoto zločinu, protože neuposlechli přikázání svých rodičů koho si mají vzít a scházeli se potajmu a možná se i chytili za ruku. Vždy když si něco takového přečtu, udělá se mi zle...

17.8.2010 v 17:02 | Karma: 23,16 | Přečteno: 1256x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Jsem Spartan, fandím fotbalu a nestydím se za to akad. Borovičko!

Vždy jsem si kolegy blogera Borovičky vážil , ale nyní mě svou neinformovanou, arogantní a urážlivou etudou na téma "stupidní fotbal hra primitivů pro primitivy" nadzvedl ze židle. Překvapivě umím psát tudíž se pokusím fotbalu zastat:

2.4.2010 v 17:16 | Karma: 11,77 | Přečteno: 1112x | Diskuse | Ostatní

Filip Bohata

Svatá církev a satan Topolánek

Tímto výrokem se Topolánek neskonale drze otřel o církev nebo snad měl pravdu ? Topolánek "Já myslím, že církev je nástroj moci, křesťanství je filozofický názor." A následně dodal: "V prvotním křesťanství přece žádná církev nebyla. Prvotní křesťanství bylo bez církve. Církev se chopila díky různým prostě liturgickým, díky oblbování mas, díky brainwashingu totálnímu se zmocnili lidí a jejich mozků. A to křesťanství využili pro své... jako mocenský nástroj, ale samotné křesťanství škodlivé přece není."

25.3.2010 v 15:03 | Karma: 15,75 | Přečteno: 1117x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Soud v Bangladéši zrušil většinu kvót. Studenti v protestech přesto plánují pokračovat

21. července 2024  18:19

Nejvyšší soud v Bangladéši zrušil většinu kvót v systému přidělování pracovních míst ve veřejném...

Peníze na léčbu mizí, vyšší mzdy lékařů si nemůžeme dovolit, tvrdí pojišťovny

21. července 2024  18:13

Zástupci lékařů se ani ve čtvrtek nedomluvili s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09)...

Z kůlny na bojiště. Ukrajinci pracují na robotech, mají zabíjet i zachraňovat

21. července 2024  17:03

Zatímco ukrajinští vojáci na frontě svádí urputné boje s okupační armádou a čelí těžkým ztrátám,...

Shell odpískal recyklaci plastů. Plán byl příliš ambiciózní, vzkázal

21. července 2024

Zelené plány států i firem narážejí stále častěji na ekonomickou realitu. Jedním z posledních...

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....

  • Počet článků 56
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2641x
Jsem naivní snílek, který ovšem četl Machiavelliho. to by mohlo stačit:-)