Veřejné věci Věcí Veřejných
Spáleniště
Jejich hrdý papor na přídi - Radek John (mediální obraz bojovníka za spravedlnost utrpěl v reálném politickém boji nejednu šmouhu) ve skoku do vrcholné politiky selhal, přestože jeho snaha byla obrovská. Frontmanovi Radkovi s unavenýma očima a nechápavě roztomilým výrazem, vrhajícímu se do předem prohraných on-line bitev se starými politickými harcovníky, se téměř podařilo dosáhnout stupně důvěryhodnosti Olinky Biomasy (budiž jí politická země lehká). Věci veřejné se začaly veřejně odkrývat a zveřejňovat neveřejné věci o sobě, které jistě měly zůstat veřejnosti skryté, ale které prosákly na povrch řídkým a jednostranným předivem vazeb členů nové strany (které se před volbami zdály jistě nepřerušitelné) a vinou malých zkušeností a politické (jinak řečeno lidské) kultury. Snad to tak mělo být. Možná měl vznik této strany za úkol ilustrovat na vlastní tváři všeobecné praktiky v ostatních politických strukturách.
Nehledejme na topící se straně jen to špatné. (Ty, který jsi bez viny, hoď první kamenem!) Její význam pro kultivaci naší politické scény může být totiž velký. Věci Veřejné rozkryly a otevřely (byť mnohdy nechtě a k vlastní zkáze) tak hrubě nechutná a páchnoucí ložiska v těle fungování vlastní strany a potažmo našeho státu, že se možná (díky nim) proboříme v některém místě marastem až na zdravou tkáň.
Vidíme v případě VV, co všechno se dá vyslovit, čím vším se dá řečené omluvit a co všechno může politik nést s sebou dál, aniž by si připustil svou odpovědnost a aniž by byl tou odpovědností převálcován. Vidíme na vlastní oči, jak je možné kolektivně hájit nehoráznosti. Musíme se s tím, jako voliči (a občané hodní tohoto hrdého označení) naučit žít a ZAŘÍDIT SE PODLE TOHO.
Co je řečeno, nemusí být pravda. Že co je prezentováno jako důkaz, může být podvrh. Co od začátku vypadá jako podvrh, může být důkaz a slovo pravda znamená v ústech různých lidí různé věci. A ten, co s pravdou zachází velmi volně, může zajít ještě dál... Ať už dopadnou Véčkaři jakkoli, měli by se stát alespoň mementem naší splašené doby.
Lidé, buďme slušní a nelžeme sami sobě. Pravda totiž, přestože může být její pojetí relativizováno, je jen jedna.
Martina Bogarová
Pravda a lež
Špatnosti a lži je v našem světě tolik, že se stává normou. V politice, na pracovišti, v rodině... a je to špatně. Protože je to špatně, je povinností každého z nás nelhat, nekrást, nepletichařit a pokud naši bližní lžou, postavit se tomu. Postavit se tomu i přesto, že to bude bolet nejen lháře, ale i nás osobně. Říká se tomu statečnost.
Martina Bogarová
Příběh o knížecím přístupu
Jedna moje zaměstnankyně si mi při práci stěžovala, že je stát na lidi s postižením příiš tvrdý. Vyprávěla mi své peripetie na úřadech a společně jsme se snažily najít řešení její nezáviděníhodné situace. Najednou se mi podívala do očí a povídá: "já budu stejně volit toho Zemana. Je to takovej lidovej člověk. Je náš! Věřím tomu, že ten kníže je taky slušnej, ale stejně nevím, co se od něj dá čekat." a jedním dechem pokračovala: "Moje známá žije na Rakovnicku, tam, jak má ten Schwarzenberg panství, a moc peněz nemaj ti mí známí, to víš.
Martina Bogarová
Happy New Year - Rachejtličky a dětské slzy
Z hloubi křesla ve své pracovně, mezi úhlednými kroužky dýmu vypuštěnými z úst, odtušil polohlasem známý detektiv Sherlok Holmes:"Tak jsem si zase včera přečetl, drahý doktore Watsone, ve zprávách na IDNES.cz, že dvě děti v Čechách se ošklivě popálily při hře se zábavnou pyrotechnikou neznámého původu." "Záhadou ovšem je," odtušil Watson, "kde ji vzaly."
Martina Bogarová
Emigrace
Dnes po večeři si sedl můj dvoumetrový čerstvě dopělý syn proti mě ke stolu a zeptal se: "Kam emigrujeme, až zvítězí ve volbách do sněmovny komunisti mami? Je Austrálie dost daleko?" Ty otázky byly sice položeny v žertu, ale za nimi se zračila skutečná obava.
Martina Bogarová
Alkohol je metla lidstva, říkával můj děda Jenda
Není tomu výroku co vytknout. Alkohol je tvdrá droga, je to jed, kterým se uvádíme do stavu intoxikace a v něm pak provádíme všelijaké žertovné kousky s fatálními následky.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Dobrá zpráva pro české fanoušky. Na hokejové MS 2027 to budou mít kousek. Koho máme ve skupině?
Hokejové mistrovství světa ještě neskončilo, ale fanoušci se mohou těšit už na to příští. Pokud se...
V Novém Boru hořela střecha penzionu, nikdo se nezranil, škoda je pět milionů Kč
V Novém Boru v noci na dnešek hořela střešní konstrukce penzionu. Nikdo se při požáru nezranil....
V majoru Zemanovi vykreslili kněze Bulu jako zrádce, popisuje publicista
Napsal mnoho knih o zločinech komunistického režimu. Mezi nimi „A přece budu blízko“ o popravě Jana...
Vodáci riskují víc než dřív, říká raftingový mistr světa Václav Kabrhel
Raftingový mistr světa ve slalomu, držitel několika medailí z mistrovství světa a člen úspěšné...
Muž podezřelý z vraždy sousedky v Havířově zemřel v psychiatrické léčebně
Čtyřiačtyřicetiletý muž podezřelý ze sobotní vraždy o dvacet let starší sousedky v Havířově na...

Prodej bytu ve Vodňanech
Sídl. Škorna, Vodňany - Vodňany II, okres Strakonice
4 350 000 Kč
- Počet článků 19
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1135x




















