Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Povídka: Rande se starší milenkou

K napsání tohohle smyšleného příběhu mě inspirovalo jedno video na youtube a článek na ONA DNES o tom, že starší zkušenější ženy jsou (naštěstí pro nás pozvolna stárnoucí) stále žádané a to i mezi mladšími muži. Proč to tak je?

Takže jí zavolala… Chtěla se sejít. Chtěla ji poznat. Sešly se v malé kavárně v centru. Dvě sokyně. Ale copak tohle byla nějaká opravdová konkurence?

Proč vy? Proč zrovna vy? Četla jí v očích, ale oceňovala její odvahu tomu nějak čelit. 

Překvapila sebe sama, jak přesně jí z jeho vyprávění odhadla, protože na živo byla přesně taková, jakou si ji představovala. Přišla včas, byla hezky oblečená, boty sladěné s kabelkou, celkem štíhlá, rozpuštěné kratší vlasy, panenka. Milý, až dětský obličej, který se ale brzy okouká, obsahoval jakousi neurotickou zaťatost, prozrazoval lehký tik a prvky labilní náladovosti. No nazdar.

A mluvila, moc mluvila. Dikce se sklonem k hysterii a chorobné žárlivosti. Viděla v její budoucnosti spoustu slz, vztekání, hádek scén a bouchání dveřmi. Zřejmě jedináček, který byl zvyklý komandovat a mít všechno po svém. Trochu ho i litovala. Ale… zvolil si ji přece sám.

Co jí má říct? Jak shrnout mnoho let zkušeností a předat jí to při odpoledním kafi? A proč by to vůbec měla dělat? Zachraňovat ji? Jeho? Všechny kolem pořád dokola?

Pusť si film, „Jak ztratit kluka během 10 dní“ – možná ti to dojde… Napadlo ji. Ale nahlas neřekla nic.

Poslouchala vzlyky a obvinění a vlastně se trochu bavila. V hlavě jí běžely rady, které by jí mohla předat, kdyby se jí chtělo.

Prý ho zmanipulovala, byl v tom nevinně. Je přece jen muž, slabý vůči ženským zbraním. Ona po něm šla, on se neubránil. Nechal se svést na scestí… Když to poslouchala, chtěla vyprsknout smíchy, kolikrát už tohle muži použili, aby uklidnili své ženušky, zbavili se viny a hodili to na ni. Ale jsou už takoví… trošku srabi.

Vzpomněla si na jedno pravidlo, které považovala za důležité. To, že máš ráda moudré citáty a věty, co někdo vyřkl před tebou, ještě bohužel neznamená, že jsi sama moudrá… Zkus pro jednou myslet za sebe.

Víš, holka.. pravda je trochu jinde (myslela si a nahlas neříkala nic). Tvůj chlap ti zahýbá proto, že to s ním neumíš. A já zřejmě nejsem ani první, ani poslední, se kterou se budeš takhle chtít sejít.

Můžeš být samostatnou nezávislou holkou s vlastní prací a názorem, ale pokud chceš chlapa jeho typu, musíš bohužel přistoupit na stará pravidla lovu a stát se kořistí. A musíš ty hry ovládat. A jeho taky. Musí mít pocit absolutní svobody, pak nebude mít potřebu utíkat.

Nech ho toužit, žárlit, měj svůj život a jeho do něj pouštěj jen tak, jak ti vyhovuje a… a tady bude zřejmě také kámen úrazu -  musíš být skvělá milenka, ovládat pár technik, co se vždycky hodí, i když už tělo třeba není, co bývalo... Tak proto - milá zlatá - proto chtějí mladší muži starší zkušené ženy. Pro jejich klid, vyrovnanost, odstup, zkušenosti, nulové požadavky a taky pro odvahu zkusit v posteli něco navíc.  

Co bys rozhodně neměla, je tapetovat sociální sítě vašimi fotkami týden po seznámení, měnit si status na „zadaná“, vytvářet roztomilé koláže vašich fotografií pro vaše potenciální budoucí děti, pro které sis už vybrala jména. Neměla bys ho bombardovat esemeskami, kde je, co dělá a kdy přijde domu, s kým kde byl a proč. A občas prostě mlč a na nic se neptej. Nevím, proč ti to doma neřekli.

To všechno jí běželo hlavou, zatímco kolem zuřila válka slov. Vlastně ji ani moc neposlouchala.

„Tak co teda… co vidí na vás, vždyť… vždyť… jste stará!!!!“ Dokončila monolog v slzách…

Věděla to velice dobře, ale rozhodla se jí odpovědět jen: „Já nevím…“

Zvedla se a odcházela, častovaná jejími urážkami. Život je fajn, když některé věci pochopíte a zvládnete… ale to přichází asi až s věkem... Byla ráda, že nebyla v její kůži.

Když vyšla na ulici, usmála se do slunce a vytáhla mobil. Psal jí. Chtěl se sejít. Odpoví mu až zítra. Až bude z domácích scén již zcela otráven…

Autor: Tereza Boehmová | pondělí 6.2.2017 8:56 | karma článku: 31,47 | přečteno: 5353x
  • Další články autora

Tereza Boehmová

Knížka pohádek Zuzanka a Goldýš slavnostně pokřtěna a vypravena do světa

Publikuji (jako soukromý blog) pár fotografií z uvedení knížky pohádek Zuzanka a Goldýš na trh. Na křtu panovala veselá atmosféra, přišlo hodně lidí a spoustu podpisů si užily i dvě ilustrátorky Anna a Emma Boehmovy.

8.11.2018 v 17:03 | Karma: 5,71 | Přečteno: 299x | Diskuse| Média

Tereza Boehmová

Pozvánka na křest knihy Zuzanka a Goldýš

Milí čtenáři a blogeři, podařilo se mi dopsat knížku pohádek Zuzanka a Goldýš, která se teď objevila v kamenných obchodech i online knihkupectvích. Srdečně Vás zvu na křest 18.10. 2018, v 17:00. Neoluxor, Václavské nám. 41, PH 1.

30.8.2018 v 20:24 | Karma: 7,08 | Přečteno: 297x | Diskuse| Kultura

Tereza Boehmová

Milí voliči Andreje Babiše, prosím odpusťte si už…

Znáte ten příběh... Byla krásná, mladá, sexy, zdála se čestná, přímá a upřímná, přísahala vám věrnost a vy jste s ní vstoupili dobrovolně a s velkou parádou do svazku manželského.

11.10.2017 v 14:12 | Karma: 44,09 | Přečteno: 8154x | Diskuse| Politika

Tereza Boehmová

Nové články na boehmova.blog.sme.sk

Toto je soukromý článek, kam si budu postupně přidávat odkazy na texty, které zveřejním na blogu sme.sk. Je určen těm čtenářům, kteří rádi četli moje texty - aby je nemuseli hledat. Stačí prokliknout.

23.5.2017 v 11:29 | Karma: 12,65 | Přečteno: 558x | Diskuse| Společnost

Tereza Boehmová

Můj blog najdete nyní "v exilu" na sme.sk

Jak už víte, odešla jsem z pozice administrátorky blogu iDNES.cz na protest proti zneužívání médií vlastněných šéfem ANO Andrejem Babišem pro vlastní politické potřeby.

14.5.2017 v 17:38 | Karma: 15,79 | Přečteno: 725x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Sněmovna bude příští týden schvalovat sporné zkrácení doby oddlužení

19. května 2024  9:19

Sněmovna bude příští týden schvalovat sporné zkrácení doby oddlužení z nynějších pěti let na tři...

Nizozemec si na zahradě postavil hrad, jeho interiér láká turisty z celého světa

19. května 2024  8:36

Šestasedmdesátiletý Nizozemec Gerry Halman si na své zahradě postavil pětipatrový hrad. V...

Poštovní známka po bagetě i voní. Francie uctila symbol gastronomie

19. května 2024  7:26

Francouzská pošta představila novou známku s obrázkem bagety převázané stužkou v barvách trikolory....

Řekni, kde ti muži z Gazy jsou. Otazníky ohledně obětí: násobně více dětí a žen

19. května 2024

Premium V Gaze je problém, na který upozorňovala už Marlene Dietrichová. Teď si s ní notují demografové a...

  • Počet článků 393
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4521x
Nová knížka pohádek Zuzanka a Goldýš mi vychází právě nyní, už je v knihkupectvích nebo možno koupit i přímo na www.boehmova.cz

Aktuálně spolupracuji s časopisem Reflex. Ráda píšu fejetony, pohádky a básničky. Vyšly mi zatím dvě knížky Matka z cukru a oceli a pohádky Zajíček Zlobílek.  Vystudovala jsem žurnalistiku, žila chvilku v USA, v Praze jsem pak pracovala například v rubrice názory MF DNES jako editorka.
Píšu články a fejetony do různých časopisů a zabývám se firemním PR.

Na svět se dívám optikou liberální feministky. Mám velmi ráda milé a chytré muže, kteří si nemyslí, že žena je jen služka a ozdoba, ale životní partnerka a u ženy ocení inteligenci a vtip.

Od roku 2007 do května 2017 jsem pracovala pro iDNES.cz - jako administrátorka tohoto blogu, pozici adminky jsem opustila na protest proti zásahům majitele Andreje Babiše do obsahu novin. Cítím, že nemohu být po těchto událostech součástí značky iDNES a MF DNES..
Odcházím sem: https://boehmova.blog.sme.sk/