Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kapitola 48. Zlomené šípy (Broken Arrows)

Z nemoci se vzpamatovávala pomalu. Vracela se z hodně vzdáleného tmavého tunelu, kde všechno ztratilo barvy. Hlavou jí běžela spousta myšlenek, vzpomínek, časových smyček a obrazů, nejvíc se točila v beznaději.

Připadala si jako šíp, který proti jeho vůli vystřelili, někam mířil, dal tomu letu všechnu svou energii, ale těsně před zásahem se zlomil v půlce a válel se naprosto zbytečně po zemi. Aniž by tušila všechny aktuální okolnosti, cítila, že je pozdě. Pozdě na všechno.  

I když po fyzické stránce už se dávala dohromady, jinak to nestálo za moc. Chtěla se vrátit do práce, co nejdřív, a i když měla každý další den v plánu prostě vstát a jít, ráno to nešlo. Ležela jako kus rozervaného strašáka, kterého někdo zapomněl v poli. Bylo to zlé. Chvíli se nad ní skláněly děti. Pak zase Dan. Připomínalo to pohádku o třech sudičkách. A ta poslední, zlá, bradavičnatá a všemocná, jí měla opět ve spárech. Depresi poznala dobře. Věděla, že musí zavolat psycholožce a to brzy. Jedna její část se nemohla nakopnout a zvednout sluchátko, tušila, že ji Lichá nepochválí.

Když za ní před půlrokem přišla, aby ji zbavila závislosti na zničujícím vztahu k Michalovi, byla tehdy rozhodnutá to dokázat. Místo toho…. New York. Jak si tohle obhájí před Lichou a nejvíc, jak si tohle obhájí sama před sebou?! 

„Strašně nerada vás takhle vidím, Ester,“ zhodnotila její stav psycholožka, „připomínáte mi chvějící se potrhaný papír. Myslela jsem, že když jste se neozvala, že jste tu toxickou věc nějak zvládla. Mrzí mě, že slyším, že jste se nechala vtáhnout do dalšího kola a skončila takhle. Stálo to za to, co myslíte?“
Jestli to za to stálo? Na tuhle otázku si nedokázala odpovědět. Když byli spolu, když seděli na pláži, když se milovali, když se nehádali a našli chvíli klidu, určitě to byly nejšťastnější okamžiky jejího života. Vášeň, naděje, dokonalé splynutí dvou částí… Neměnila by, nevynechala by ani jedinou chvíli. Ale následky? Probuzení, kocovina a prozření, že se vlastně nezměnilo vůbec nic. Fatální hnus!

Připadala si zmlácená, jen modřiny a monokly nebyly vidět. „Jaký má podle vás smysl, co se stalo?“ pokračovala Lichá v sérii otázek. Ester si přišla vyslechnout přednášku o tom, jak zklamala, ale odbornice se dnes zdála více lidská, než obvykle. Kárání bylo minimálně. Dokonce snad i náznak pochopení?!

„Zeptám se vás na tohle, přemýšlejte o tom. Co vlastně chcete? Chcete být tedy s ním? Protože je možné, že šance se naskytla.“

„Chtěla jsem,“ řekla potichu, „uvěřila jsem, že najdeme způsob. Že jsme po tom týdnu jiní, aspoň trochu. Že jsme někam došli, že víme. Ale nezměnilo se nic. On je pořád to nedospělé vzteklé náladové mládě, které vás odkopne při sebemenším záchvěvu větru, který se mu něčím nepozdává. Nikdy v sobě nepotlačí ten vztek, rozpolcenou dotčenost a enormní ego. To není partner pro život, i když ho k smrti miluju a vím, že on miluje mě. Byla jsem svědkem jeho další osobní prohry a už si ho neumím asi vážit. Vytáhl mě na tu cestu, udolal mě sliby, ukázal mi ráj, držel mě, opatroval, ale při první příležitosti mě v návalu lability znovu zabil. Minutu předtím mi přísahal lásku, minutu poté mě nenáviděl. A i když vím, že uzavřel se sebou tisíce dohod, že se to už nestane, opustil mě hned v té první vteřině v letištní hale, kdy jsem ho potřebovala nejvíc. Stačil pohled, že to chápe. Že je se mnou a že tentokrát to spolu zvládneme. Ale když nedokázal tuhle úplně malou snadnou první zkoušku. Jak chce projít složitým bolestivým rozchodem, kde bude spousta podobných situací? Je to nesmysl. Nedokážeme to, obávám se. Nemůžu se na něj spolehnout. A to mi ublížilo nejvíc. Potřebovala jsem ho a nebyl tu pro mě. Myslí a vždycky bude myslet na prvním místě jen a jen na sebe. Kdybych bývala na ten hnusný virus zemřela, ani by o tom nevěděl, protože se neráčil ani zeptat, jak mi je. Neozval se vůbec, po celou dobu! Je to neodpustitelné!" Její dlouho ukládaná ublíženost se drala na povrch jako divoká řeka.
„Ale chtěl se rozvést, kvůli vám,“ připomněla Lichá. „Vím to a bylo to chlapské a statečné gesto, ale netuším, jestli to chtěl vážně kdy udělat nebo to prostě jen tak krásně znělo a dost se to hodilo v tu chvíli.“
Ester mluvila a mluvila a konečně se snad rozplétala ten zatracený zámotek, co jí svíral útroby. Tíha posledních týdnů padala na zem a ramena se s úlevou narovnávala.  

"Jak je možné, že jsem to celou dobu neviděla? To není jen osud, který nás od sebe odhání. To je Michal!"

 

 

Autor: Tereza Boehmová | pátek 4.3.2016 0:12 | karma článku: 11,10 | přečteno: 361x
  • Další články autora

Tereza Boehmová

Knížka pohádek Zuzanka a Goldýš slavnostně pokřtěna a vypravena do světa

Publikuji (jako soukromý blog) pár fotografií z uvedení knížky pohádek Zuzanka a Goldýš na trh. Na křtu panovala veselá atmosféra, přišlo hodně lidí a spoustu podpisů si užily i dvě ilustrátorky Anna a Emma Boehmovy.

8.11.2018 v 17:03 | Karma: 5,71 | Přečteno: 299x | Diskuse| Média

Tereza Boehmová

Pozvánka na křest knihy Zuzanka a Goldýš

Milí čtenáři a blogeři, podařilo se mi dopsat knížku pohádek Zuzanka a Goldýš, která se teď objevila v kamenných obchodech i online knihkupectvích. Srdečně Vás zvu na křest 18.10. 2018, v 17:00. Neoluxor, Václavské nám. 41, PH 1.

30.8.2018 v 20:24 | Karma: 7,08 | Přečteno: 297x | Diskuse| Kultura

Tereza Boehmová

Milí voliči Andreje Babiše, prosím odpusťte si už…

Znáte ten příběh... Byla krásná, mladá, sexy, zdála se čestná, přímá a upřímná, přísahala vám věrnost a vy jste s ní vstoupili dobrovolně a s velkou parádou do svazku manželského.

11.10.2017 v 14:12 | Karma: 44,09 | Přečteno: 8154x | Diskuse| Politika

Tereza Boehmová

Nové články na boehmova.blog.sme.sk

Toto je soukromý článek, kam si budu postupně přidávat odkazy na texty, které zveřejním na blogu sme.sk. Je určen těm čtenářům, kteří rádi četli moje texty - aby je nemuseli hledat. Stačí prokliknout.

23.5.2017 v 11:29 | Karma: 12,65 | Přečteno: 558x | Diskuse| Společnost

Tereza Boehmová

Můj blog najdete nyní "v exilu" na sme.sk

Jak už víte, odešla jsem z pozice administrátorky blogu iDNES.cz na protest proti zneužívání médií vlastněných šéfem ANO Andrejem Babišem pro vlastní politické potřeby.

14.5.2017 v 17:38 | Karma: 15,79 | Přečteno: 725x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Žhářství, agrese, vyhrožování rodině. Úředníci se bojí, lidé na ně útočí

24. června 2024

Premium Mají dohlížet na to, aby děti vyrůstaly v co nejbezpečnějším a nejlaskavějším prostředí,...

USA zaspaly. Čínská přístavní strategie funguje, přebírá si přístav v Peru

24. června 2024

Premium Klidné jihoamerické městečko se za čínské peníze brzy promění v obří přístav, který změní...

Útok na Krymu zranil na 150 lidí. Rusové kvůli dodávkám střel viní USA

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  23:14

Sledujeme online Ukrajina v neděli na území okupované Ruskem vyslala desítky bezpilotních letounů. V Sevastopolu na...

Neznámí útočníci stříleli v Rusku, cílem byla synagoga, kostel a policejní post

23. června 2024  18:55,  aktualizováno  22:58

Ve městě Derbent v ruském Dagestánu skončila aktivní fáze protiteroristické operace, píše...

  • Počet článků 393
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4507x
Nová knížka pohádek Zuzanka a Goldýš mi vychází právě nyní, už je v knihkupectvích nebo možno koupit i přímo na www.boehmova.cz

Aktuálně spolupracuji s časopisem Reflex. Ráda píšu fejetony, pohádky a básničky. Vyšly mi zatím dvě knížky Matka z cukru a oceli a pohádky Zajíček Zlobílek.  Vystudovala jsem žurnalistiku, žila chvilku v USA, v Praze jsem pak pracovala například v rubrice názory MF DNES jako editorka.
Píšu články a fejetony do různých časopisů a zabývám se firemním PR.

Na svět se dívám optikou liberální feministky. Mám velmi ráda milé a chytré muže, kteří si nemyslí, že žena je jen služka a ozdoba, ale životní partnerka a u ženy ocení inteligenci a vtip.

Od roku 2007 do května 2017 jsem pracovala pro iDNES.cz - jako administrátorka tohoto blogu, pozici adminky jsem opustila na protest proti zásahům majitele Andreje Babiše do obsahu novin. Cítím, že nemohu být po těchto událostech součástí značky iDNES a MF DNES..
Odcházím sem: https://boehmova.blog.sme.sk/