Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JD

pedr64

3. 9. 2009 9:08
pravděpodobně už asi musel být

nakoupen software a hardware(pro každé volby nový), i ty tiskárny asi už mají nakoupen materiál

0 0
možnosti
P

perc

3. 9. 2009 8:53
Městský úřad

Pokud chcete informace o nákladech (za co), obraťte se na příslušný Městký úřad.

Pokud vím, tak ve volebních komisích sedí z 90 % běžní občané a ne státní úředníci.

Tito občané za výkon musí dostat zaplaceno.

V našem městě volební lístky nejsou doručovány poštou - u Vás ano?. Roznáší je najmutí brigádnící nebo úředníci MěÚ.

0 0
možnosti
PB

ehqmaster

3. 9. 2009 9:10
Re: Městský úřad

(Autor): No a teď to vezměme z druhé strany:

- proč tedy neroznáší volební lístky pošta? Když už ji máme?

- proč se najímají brigádníci do volebních komisí?

Proč to nedělají státní zaměstnanci a úředníci, kteří jsou za tu práci placení. Netvrdím, že nějak extra dobře (teď myslím pošťáky, nikoilv úředníky - u těch si jistý nejsem) - ale jsou za tu práci placení! Proč si najímáme brigádníky a externí firmy na práci, kterou vykonávají úřady a podniky, které stát vlastní? Proč ty peníze raději nedáme komukoliv potřebnému? Třeba na úhradu úroků z veřejného dluhu ČR (sice by to stačilo na úroky zhruba za 5 hodin, ale aspoň něco). viz http://www.verejnydluh.cz

0 0
možnosti
PH

petrph

3. 9. 2009 8:29
asi bych to připodobnil k zahraniční dovolené

Půl roku napřed si u cestovky objednáte dovolenou v zahraničí, a pak 14 dní před odjezdem zjistíte že nikam  jet nemůžete.Asi si dovedete spočítat, kolik si cestovka strhne z ceny zájezdu.

Podobně je to s olbama, už je nasmlouváno spousta lidí, firem, najmuto spousta místností a techniky - a ne každému se dá jen říct, sorry, nebude to ,Minimálně v případě smluv s firmama (nebo i s lidmi na živnosťák) je určitě někde dole klauzule, o finanční náhradě při zrušení  smlouvy.,..

Pokud už jste na konci zmínil tu poštu - 102 mil - kolikpak bude za zrušení? 5%? 10?

0 0
možnosti
PB

ehqmaster

3. 9. 2009 9:12
Re: asi bych to připodobnil k zahraniční dovolené

(Autor): rozumím, že určité náklady by vyvolalo zrušení domluvených pronájmů místností (u nás se sice volí ve škole, a tam asi nebude ten nájem tak velký, ale při počtu volebních místností - jo)

Tenhle argument chápu. Ale argument se stornopoplatkem je mimo. Přece nebude stát účtovat sám sobě stornopoplatek. To když se s manželkou dohodnete na miliskování ve středu večer a ona ji náhodou rozbolí hlava, taky jí naúčtujete penále?

0 0
možnosti
VJ

velký jarda

3. 9. 2009 8:23
Já jsem přesvědčený

že ty náklady by měl Pecina vysvětlit. Co dělají ti novináři kteří mají hlídat každý krok vlády. Víme o každém pšouku Paroubka ale tady to jevůbec nezajímá. Proč nepožadují vysvětlení. Myslím, že pak by jsme se divit nepřestali.

0 0
možnosti
MB

buxus

3. 9. 2009 8:04
Taky souhlas

R^ Ovšem víte kolik bude stát sčítání obyvatel v roce 2011? 2,5 mld. Kč. To snad budou znova zakládat a vybavovat celý ČSÚ.

0 0
možnosti
PB

ehqmaster

3. 9. 2009 7:49
nedalo mi to

a raději jsem hned po publikaci článku odeslal žádost na ministerstvo vnitra o radu, jak se dobrat k podrobnostem této částky. Jak byla vyčíslena a jaké náklady jsou v ní zahrnuty. Protože mi to už opravdu "hlava nebere".

0 0
možnosti
  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1613x
Těším se na diskuzi s Vámi. Někdy, asi jako každý z nás, mám pocit, že některé věci prostě potřebuju okomentovat :) a idnes mi dal šanci. Už dávno