Zeman není českým carem
Navíc ho někteří volili jen proto, že nechtěli Karla Schwarzenberga. Stejně jako já volil knížete, protože jsem nechtěl Miloše Zemana. Účast pana Šloufa na oslavách, spolu s gratulací exmnistra Grégra a řady dalších podnikatelů, složení fanklubu, vedení SPOZ i volebního týmu mi potvrdilo, že obavy nebyly neopodstatněné.
Tvrdí se, že Zemanova kampaň stála kolem deseti milionů, zatímco jeho protivníka více než třikrát tolik. Uvedené sumy by se našly určitě i na fakturách za předvolební kampaně. Kolik však ve skutečnosti stály, především ta lacinější, se sotva dozvíme. Jedno je však jisté. Kdyby byli podnikatelé dobrodinci, dávno by už zkrachovali. Sponzorské sumy jsou pro ně investice, u kterých čekají, že se zmnohonásobí. Tentokrát vsadili na koně, který není osedlán ani zapřažen. Má sloužit k reprezentaci a přilákání zájmu o dění na závodišti. Přesto doufají, že se mu, díky protřelosti, podaří ze zákulisních pozic do pravidel a průběhu závodů zasahovat. Jeho první proslovy naznačují, že se o to každopádně bude snažit.
Pro uspokojení davu se vrátil k už letité pohádce o zákonu na prokázání původu majetku, ačkoliv dobře ví, že se nikdy nestane realitou. Současně však, jen tak mimoděk, zmínil léčbu krize investicemi místo Kalouskovým šetřením. To by podporu od poslanců získat mělo a pokud budou váhat a čekat, jak jsou zvyklí, co z toho kápne i pro ně, použije znovu rákosku v podobě čtyřiapadesáti procentního vítězství.
Kdyby ani pak neuspěl, ve voličích bude během zbývajících dvou let pěstovat pocit, že on a jeho strana, jsou nevyslyšení zachránci státu a obhájci zbídačelých, aby se jeho straně podařilo v roce 2015 uspět v parlamentních volbách. Potom by se, navzdory parlamentní demokracii, stal Miloš Zeman opravdu carem a my druhou Bělorusí.
Štěpán Bicera
Tohle tak říct Trumpovi
Tyto bezúročné úvěry ve výši 90 miliard (euro) Ukrajina bude vracet pouze v tom případě, pokud Rusko bude odpovídajícím způsobem vyplácet reparace Ukrajině,“ řekl Zelenskyj
Štěpán Bicera
Blatské baroko K 22 Tři pohřby
Pozoruji hospodskou pečlivě točící pivo a přemítám, proč Jednota, dokud ji hospoda patřila, nenabídla také vedle desítky i dvanáctku a polotmavé. Už se nese a vidím, že rozjásaný nemusí být jen obličej, ale i chůze.
Štěpán Bicera
Selské baroko K21 Nenahraditelné ztráty
Slunce se dotklo okrajem Svineckého lesa v místech, kde se říká Na Americe. Za pět minut se schová za špičkami stromů a po chvíli ho bude následovat i Večernice. Za spoustu let se nebeské představení téměř nezměnilo.
Štěpán Bicera
Selské baroko K 20 Zanedbatelné ztráty
Ostře znějící výstřely nemohly být z brokovnice, ale nepřipomínaly ani rány z kulovnic. Zkusil jsem si vybavit střelbu ze samopalu vzor 58, ale od vojny už uteklo příliš času, aby se mi to povedlo. Manželce jsem namluvil,
Štěpán Bicera
Selské baroko K 19 Přijde hic
Dvířka do dvora visela jen na horní skobě a při otevření hlasitě zaskřípala. Sténající pant jsem použil místo zvonku, ale ani po opakovaném zavrzání se Bašta neobjevil. Nezbylo, než na nevábně vyhlížející dvůr vstoupit.
| Další články autora |
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště
V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...
7+2 nejhorších výletních cílů v Česku. Hororové kulisy, pasti na turisty i skutečně nebezpečný les
Kam na výlet po Česku? Kromě zaručených míst slibujících skvělé zážitky existují i lokality, kam...
Turisté našli nový způsob, jak zaneřádit města. Problém má New York i Praha
Čtvrť Brooklyn patří k nejnavštěvovanějším místům v USA. Turisté míří k ikonickému Brooklynskému...
Chudenice na Klatovsku otevřely v rozhledně expozici o svatém Wolfgangovi
Městys Chudenice na Klatovsku otevřel v prvním patře rozhledny Bolfánek expozici Po stopách sv....
Je kubistický, či brutalistní? Dvorecký most je obojí. Zamíchal tramvajemi a autobusy MHD
Nejčtenější a nejklikanější články o Praze posledních dnů? Bezkonkurenčně ty o novém...
Dobrovolníci dnes pracovali na obnově zahrady vily Wittal v Brně
Pomoci s obnovou zahrady vily Wittal v brněnských Pisárkách dnes přišlo asi 20 lidí. Čtyři hodiny,...
Hasiči od noci likvidují požár skládky v Bohumíně, nasadili pásové rypadlo
Hasiči od noci zasahují u požáru skládky v Novém Bohumíně na Karvinsku. Požár nezpůsobil žádnou...

PROJEKTANT POZEMNÍCH STAVEB JUNIOR (40.000 Kč)
Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat:
40 000 - 45 000 Kč
- Počet článků 992
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1281x



















