Průjezd vojenských vozidel USA mi nevadí
Chápu je jako laciný způsob zviditelnění. Díky svému novodobému SČSP se už dostal pan exsenátor do vysílání rozhlasu. Píše se o něm v tisku a jen co se postaví do čela hrstky podobných bláznů před americkou kolonu, bude nepochybně i v televizi. Pravděpodobně, i na základě diskuzí pod zdejšími blogy, vytušil, že v Česku bude početný tábor příznivců Rusů a kouká z toho vytlouct politické body. Domnívám se však, že se pan Vyvadil v počtech rusofilů, pro které založil spolek přátel, přepočítal.
Pokud se někomu a sám se mezi ně řadím, nelíbí způsob, jakým nás až okatě proukrajinská média informují o dění na Majdanu, Krymu či východní Ukrajině, vůbec to neznamená, že jsme fanaticky proruští. Sám bych mnohem hůř nesl, kdyby přes naše území jely místo amerických, oddíly armády ruské.
Nemohu říci, že bych se samotnými sovětskými vojáky v roce 1968 zažil něco vysloveně nepříjemného. Když jsme se ptali, proč nás obsadili, šikmoocí Aziati na věžích tanků nechápali o čem je řeč. Byli přesvědčeni, že se pohybují po Sovětském svazu a kdoví jestli vůbec znali nějaké Československo. Když jsem jindy jel na Pionýru za jejich kolonou a bál se ji předjet, vojáci sedící na tancích se náramně bavili, že jsou rychlejší než moje motorka.
Na prostoduché vojáky se nezlobím. Jejich armádu tu však podruhé vidět nechci. Ani po letech se nedá odpustit to ponížení, které svým vstupem na nebráněné cizí území způsobila a připravila nás o naději na zlepšení života. Moci mluvit stejně na veřejnosti, jako doma mezi svými. Cestovat nejen na Východ, ale i na Západ. Za vydělané peníze si koupit bez front a podpulťáků to, co chci a ne to, co zrovna mají.
Z toho, co následovalo po Srpnu, neviním ani tolik Sověty, jako české poturčence, kteří jsou mnohdy horší Turka. Bezcharakterní křiváci, pro které nebyl problém hned 21.srpna z koše na odpadky vylovit před tím okázale vyhozený průkaz SČSP ( Svaz československo-sovětského přátelství), si po celé zemi zvali své kolegy na pohovory, ve kterých kladli jednu zásadní otázku. "Souhlasíte se vstupem vojsk Varšavské smlouvy?" Ve skutečnosti nešlo o zjištění postoje k aktu agrese. Ten byl u celého národa jasný. Touto otázkou se rozškatulkoval český národ na poddajnou většinu, která ohnutím hřbetu dala najevo podřízenost vedoucí úloze KSČ a menšinu, která projevenou odvahou udělala škrt nad osobní profesní kariérou a někdy i budoucností potomků.
Proto bych tu nerad viděl projíždět ruské tanky. Nebál bych se ani tolik Rusů samotných, jako našich bezcharakterních "dobrých rodáků", kteří by se zase mohli chopit příležitosti. Podobně jako teď pan Vyvadil, snažící se po shrbených zádech přátel Ruska znovu vydrápat ke korytu a udělat politický reparát.
Štěpán Bicera
Tohle tak říct Trumpovi
Tyto bezúročné úvěry ve výši 90 miliard (euro) Ukrajina bude vracet pouze v tom případě, pokud Rusko bude odpovídajícím způsobem vyplácet reparace Ukrajině,“ řekl Zelenskyj
Štěpán Bicera
Blatské baroko K 22 Tři pohřby
Pozoruji hospodskou pečlivě točící pivo a přemítám, proč Jednota, dokud ji hospoda patřila, nenabídla také vedle desítky i dvanáctku a polotmavé. Už se nese a vidím, že rozjásaný nemusí být jen obličej, ale i chůze.
Štěpán Bicera
Selské baroko K21 Nenahraditelné ztráty
Slunce se dotklo okrajem Svineckého lesa v místech, kde se říká Na Americe. Za pět minut se schová za špičkami stromů a po chvíli ho bude následovat i Večernice. Za spoustu let se nebeské představení téměř nezměnilo.
Štěpán Bicera
Selské baroko K 20 Zanedbatelné ztráty
Ostře znějící výstřely nemohly být z brokovnice, ale nepřipomínaly ani rány z kulovnic. Zkusil jsem si vybavit střelbu ze samopalu vzor 58, ale od vojny už uteklo příliš času, aby se mi to povedlo. Manželce jsem namluvil,
Štěpán Bicera
Selské baroko K 19 Přijde hic
Dvířka do dvora visela jen na horní skobě a při otevření hlasitě zaskřípala. Sténající pant jsem použil místo zvonku, ale ani po opakovaném zavrzání se Bašta neobjevil. Nezbylo, než na nevábně vyhlížející dvůr vstoupit.
| Další články autora |
Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028
Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty
Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...
PŘEHLEDNĚ: Dvorecký most „překope“ tramvajovou dopravu v Praze. Známe podrobnosti
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
O post ředitele krkonošského parku se uchází 13 lidí, čtyři z nich jsou ze správy
Třináct lidí se ve výběrovém řízení uchází o funkci ředitele Správy Krkonošského národního parku...
Ve stanici Černý Most spadl člověk pod metro, část linky B stojí
Provoz na lince metra B v úseku Českomoravská – Černý Most je po střetu vlaku s člověkem přerušen....
U Petřin se srazila tramvaj s autem, kvůli jiné nehodě nejede i část metra B
Dvě mimořádné události zkomplikovaly v pátek odpoledne dopravu v Praze. U zastávky Petřiny se...
Cyklostezka Slezská magistrála poškozená povodní zůstává u Krnova neprůjezdná
Povodní poškozený úsek cyklostezky Slezská magistrála od Petrova rybníka v Krnově k Hájnickému...

Administrativní pracovnice - evidence materiálu, Benešovsko, 40 - 42 000 Kč
MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat:
40 000 - 42 000 Kč
- Počet článků 992
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1281x



















