Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jako by Babiše kropili živou vodou

Čím víc Slonková+Kubík ministra Babiše ve svých reportážích špiní, tím víc preference ANO stoupají. I podle posledního průzkumu je Babišovo hnutí pořád nejvýš. Nevyrovná se mu už ani součet procent obou koaličních partnerů.

Dvěma tragicky působícím figurkám S+K v nechtěné podpoře ANO pomáhá řada politiků, se Sobotkou a Kalouskem v čele. Ministra Babiše pranýřují i početná média. Včera např. Seznam přiřadil reportáži z "tvůrčí hutě" S+K "Zvláštní vyšetřování" nejvýznamnější pozici a večer ji na tom samém místě nahradil Mitrofanův nenávistný komentář , kde je Babiše očerňující video znovu k dispozici. 

Navzdory usilovným snahám o odstranění vůdce hnutí ANO z politiky, jeho preference neustále stoupají, zatímco obliba Sobotkovy ČSSD či Kalouskovy TOP O9 propadá. 

Sociální demokracie si ze zoufalství dokonce najala americkou firmu. Po pár měsících předvolebního tažení se dá odhadnout, kam až zasahuje její záběr i koho zlanařila ke společnému očerňování největšího soupeře.  V typicky americké nadutosti je tato firma bezpochyby přesvědčená, že průměrný občan nepatrného Česka musí být ještě primitivnější, než běžný volič v její domovině. 

Věří, že co zabírá v USA, musí na nějaké Čechy stačit. Zahájit na koupených stránkách médií bezuzdné pomlouvání nejvážnějšího soupeře. Pokud se ospravedlní, vzápětí jeho slova znevážit. Po shlédnutí  prvního videa autorů S+K má divák dojít k přesvědčení, že je Babiš vinen sebevraždou Milana Sládečka, který se měl zadlužit po nevydařeném obchodu s Agrofertem. Podle druhého videa má p. Babiš na svědomí i Jana Bočka, kterého nejprve vystrnadil z Kosteleckých uzenin a potom vyhnal do srubu uprostřed lesů. Poškozen Babišem se cítí i Bohumír Rada, který v reportáži tvrdí, že mu Agrofert sebral za pouhopouhou korunu Agro Jevišovice a najatí svalovci mu navíc herbicidem polili zaseté pole, aby zničili úrodu. Protože je p. Babiš vlastníkem mnoha firem, odpuzující reportáže mohou pokračovat do doby, než ČSSD dojdou peníze sponzorů, nespokojených s uzavřením penězovodů ze státní kasy.

Sobotka, dotlačen ke zdi katastrofálními preferencemi ČSSD, se dokonce ve výpadech vůči Babišovi vrací až k počátkům jeho podnikání. Po čtyřech letech vládnutí ho najednou začalo zajímat, jak vlastně k Agrofertu přišel.

Pokud by měl pan Babiš na svědomí trestné činy, jeho protivníci by během těch pěti let jeho pobytu v politice dávno policii podali podnět k vyšetřování. Jakýkoliv miliardář by musel být padlý na hlavu, aby nezaměstnal, nebo nenajal  nejlepší právníky, kteří jeho činy z pohledu paragrafů usadí přesně na hranu tak, aby byly maximálně výnosné a zároveň před soudem nenapadnutelné.

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Američtí poradci, zničení neustále padajícími preferencemi ČSSD, pravděpodobně Sobotkovi poradili, aby na základě jakýchkoliv smyšlenek odvolal Babiše z pozice ministra.

Zapomínají, že Češi nejsou prostoduší Američané a dokážou novinářským fíglům a politickým podpásovkám nakouknout "do ledví". Pokud bude trio S+K+S neúnavně v protibabišovském úsilí pokračovat, při podzimních volbách může hnutí ANO atakovat padesátiprocentní hranici. 

 

 

Autor: Štěpán Bicera | čtvrtek 27.4.2017 13:13 | karma článku: 37,71 | přečteno: 1648x
  • Další články autora

Štěpán Bicera

Blatské baroko K 22 Tři pohřby

Pozoruji hospodskou pečlivě točící pivo a přemítám, proč Jednota, dokud ji hospoda patřila, nenabídla také vedle desítky i dvanáctku a polotmavé. Už se nese a vidím, že rozjásaný nemusí být jen obličej, ale i chůze.

1.6.2024 v 10:30 | Karma: 0 | Přečteno: 8x | Poezie a próza

Štěpán Bicera

Selské baroko K21 Nenahraditelné ztráty

Slunce se dotklo okrajem Svineckého lesa v místech, kde se říká Na Americe. Za pět minut se schová za špičkami stromů a po chvíli ho bude následovat i Večernice. Za spoustu let se nebeské představení téměř nezměnilo.

7.8.2023 v 7:47 | Karma: 0 | Přečteno: 49x | Poezie a próza

Štěpán Bicera

Selské baroko K 20 Zanedbatelné ztráty

Ostře znějící výstřely nemohly být z brokovnice, ale nepřipomínaly ani rány z kulovnic. Zkusil jsem si vybavit střelbu ze samopalu vzor 58, ale od vojny už uteklo příliš času, aby se mi to povedlo. Manželce jsem namluvil,

17.11.2022 v 13:27 | Karma: 0 | Přečteno: 63x | Diskuse

Štěpán Bicera

Selské baroko K 19 Přijde hic

Dvířka do dvora visela jen na horní skobě a při otevření hlasitě zaskřípala. Sténající pant jsem použil místo zvonku, ale ani po opakovaném zavrzání se Bašta neobjevil. Nezbylo, než na nevábně vyhlížející dvůr vstoupit.

23.4.2022 v 12:00 | Karma: 3,11 | Přečteno: 124x | Diskuse

Štěpán Bicera

Selské baroko K18 Špitál

Šipka s nápisem onkologie nás zavedla ke vchodu do nevábně vypadajícího pavilonu, kolem kterého byly o zeď opřené tyče s cedulkami "pozor, padá omítka". Jakmile jsme vešli do vestibulu, Kubík vyvalil oči na pacientku v županu.

20.1.2022 v 13:38 | Karma: 0 | Přečteno: 137x | Diskuse
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

Letadlo s 19 lidmi při startu v Nepálu minulo ranvej a zřítilo se. Pak začalo hořet

24. července 2024  8:20,  aktualizováno  8:23

Letadlo s 19 lidmi na palubě při startu v nepálském Káthmándú minulo ranvej a zřítilo se. Podle...

Klimatičtí aktivisté zastavili provoz letiště Kolín-Bonn. Přilepili se na plochu

24. července 2024  8:13

Trojice klimatických aktivistů brzy ráno narušila provoz mezinárodního letiště Kolín-Bonn, když se...

Němci udeřili na Islámské centrum, policie obsadila mešitu. S beranidly a v návlecích

24. července 2024  7:34,  aktualizováno  7:48

Německé ministerstvo vnitra zakázalo Islámské centrum v Hamburku (IZH) a organizace, které pod něj...

Peníze byly pro Bidena, nikoliv pro Harrisovou, stěžuje si Trumpova kampaň

24. července 2024  7:03

Kampaň republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa podala u Federální volební komise...

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...

  • Počet článků 991
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1281x
Jsme jako hokejoví brankáři. Naučili jsme se bez masky do střetnutí nechodit a jací doopravdy jsme, je těžko zodpověditelná otázka i pro nás samotné.

Seznam rubrik