Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LP

Podle mě si plete integraci s asimilací. Oni se integrovali, ale neasimilovali. Ona tak politiky propagovaná integrace sama o sobě nestačí. Je to lhaní do vlastní kapsy.

0 0
možnosti
MK

R^ Ten dotyčný Turek neví, co to je integrace. Němcem se musí cítit a ne, při každé příležitosti být za islám nebo za Erdogana v ulicích.

2 0
možnosti
Foto

Rád s vámi souhlasím.

Nelze říct: "Já, Turek, jsem se integroval, držím si dál své zvyky, oblékání, jazyk, ale Němci nás nepřijmou jako Němce." To je přece samo o sobě blbost.

Němci si i mezi sebou drží odstupy podle úrovně, skupin, kast či jak jinak to popsat, natož aby mezi sebe přijali někoho kdo se odlišuje a odlišovat se chce. O ni je vezmou na vědomí a přijmou, že tam žijí, mezi sebe však za takových okolností nikdy.

Ostatně stejné je to i naopak.

Mně to připadá, že NĚKDO pořád prosazuje multikulturní splynutí/souznění, ale neví pořádně, co to je; asimilaci asi nechápou a snad mají představu, že se všichni vzdají atributů svého národa a vznikne jakýsi "organismus" EVROPAN, který přijme vše od ostatních, vzdá se části svého a výsledkem bude jakýsi hybrid. Ale to je šílený nesmysl, takhle život nefunguje a dlouho ještě fungovat nebude.

Snad až v době syntetického obnovování života pod genetickým dozorem.... FUJ!!

6 0
možnosti
EH

To mi připomíná fousatý, jak volá agent CIA do Langley.

"Šéfe, už nevím, co mám dělat. Rusky mluvím, že místní nepozná přízvuk, ale oni "Ty ně Rus". Vodku piju tak, že zůstávám poslední vzhůru a oni stejně "Ty ně Rus". I kozačok tančím líp než místní umělci a oni pořád "Ty ně Rus."

"Já jsem věděl, že vy Negři všechno poděláte."

10 0
možnosti
EH

To jsou paradoxy naší doby. Chce být Němec, ale odmítá mluvit německy, chovat se německy a žít jako Němec. Chce být součást komunity místních, ale zároveň chce žít v oddělené komunitě svých rodáků.

Jediné, do čeho se integrovali dobře, je sociální systém. ;-)

11 0
možnosti
Foto

To je pravda asi jen částečně. Němci nikdy nepřijmou úplně nikoho zvenčí a může se navlíkat do kožených kaťat a nosit tralaláček s pérem jak chce. Potvrdí vám to i naprostá většina našich emigrantů. Žijí si dobře v hmotném dostatku ale pro Němce jsou i po desetiletích ausländer. I sem chodí někteří z nich. Tvrdí, že Německo má vše promyšlené, Merkelová dělá všechno dobře, ale pokecat si musí chodit na český web, protože v Německu se s nimi nikdo nebaví.

2 1
možnosti
EH

Takhle se ale chovají všichni, není třeba vztahovat běžné lidské chování na Německo. Znám weby, kde když se objeví slovenština, hned se někdo ozve "Táhni na Slovensko, Čobole". Imigrace prostě nemá samá pozitiva a být cizinec je stejná společenská překážka jako koktání nebo hrb.

1 0
možnosti

Zvonka to vyzerá, že Turci vlastním přičiněním (a nepochopením) zůstávají cizinci v cizí zemi. Tak to holt muší bejt - cizí země znamená cizí kulturu.

1 0
možnosti
KC

Je to tak, integrace, jak ji chápe Evropa, je mýtus! Zůstanou paralelní světy a pro přistěhovalce rostoucí frustrace, což je úrodná půda pro revoltu. Frau Merkel se pustila do podniku, jehož jedovaté ovoce budou sklízet příští generace. Od politiků tohoto jádra co nejdál!

17 0
možnosti
  • Počet článků 991
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1281x
Jsme jako hokejoví brankáři. Naučili jsme se bez masky do střetnutí nechodit a jací doopravdy jsme, je těžko zodpověditelná otázka i pro nás samotné.

Seznam rubrik