Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Ad leones (Lvům)2.díl

Popis situace kýmkoliv nezaujatým by pravděpodobně vypadal takto: Běžný průběh všedního večera v jedné z českých domácností. Nad červenou sedací soupravou nejmenovaného severského výrobce nábytku je cítit napětí. Mladý muž zamilovaně pozoruje ženu a její monitorem ozářenou tvář. "Už to prosím vypni, Leni. Slíbila jsi, že zkusíš svoje pracovní nadšení doma krotit." Blond vlasy ji padají do tváře. Vypadá za tím velkým stolem plným papírů a šanonů důležitě. To se mu líbí. Rázná manažerka s velkým odhodláním pro věc. Přitom tak něžná a krásná. "Uuuuuuž, vydrž prosím." Nezvedne oči od monitoru. On ví, že v jejich případě je on, ten co miluje víc. Nikdy si nemyslel, že to jde. On býval ten co diktoval směry svých vztahů. S Lenkou to je jiné. Něco si prožila a on to chápe. Chce být ten, co jí bude oporou ve všem co se rozhodne podnikat. Nepřežil by vídat ji s někým jiným. Naštěstí pro něj je Lenka workoholička. Nejspíš se po ostatních mužích ani nekouká. Už dlouho přemýšlí jak to udělat.  Chystá se ji požádat o ruku. Ona je pro něj drogou. Miluje ji jako nikoho. Je pro něj vším.

"Leni vezmi si mě" vyhrkne ze sebe způsobem, který ho samotného poleká. V jednu chvíli snad doufal, že to je jen sen, jedna z mnoha představ, které na tohle téma míval v posledních týdnech. Ne, je to realita. Lenka se zarazila a zvedla ze židle. Ve tváři se jí neobjevilo nic. Žádný byť jen náznak štěstí, překvapení či radosti. Prošla bez jediného pohledu obývákem i halou a pak už slyšel jen klapnutí dveří. Trénoval to doma už dlouho a v různých romantických variantách. Tohle byl trochu úlet, ale sakra...tolik jsem to přeci neposral. Chtěla romantiku? Chtěla diamant? Mám ho objednaný a tohle jsem asi pokazil.

Venku jsem chodila asi hodinu. Bez emocí. Nepřepadla mě radost, smutek ani překvapení. Doufám, že mě nepřepadne ani místní úchyl. Velká města, velká rizika a spousty divných obyvatel. Můj mozek na jeho žádost reagoval stejně jako na žádost o koupi pěti rohlíků. Jsem ze sebe v šoku a jediný, kdo mě může v tuhle chvíli uchlácholit je ségra. Jana žije poklidným rodinným  životem maminky dvou dětí a manželky úspěšného manžela kousek za městem. Umí se odvázat, ale jen překročí-li hranice republiky a děti s manželem nechá doma. Ví o mně všechno. Zná moje hříchy, touhy i slabé stránky a snaží se mě chápat. Její nevětší odvaz tohoto týdne bylo pár chlípných sms na téma dovolená. Vsadila bych cokoliv, že je hned po odeslání vymazala.

"Švagrová, kdy už budeš konečně vědět co a koho chceš?" Vtipné komentáře mého vtipného švagra mě nemůžou rozházet. Čekám až si ho Jana zpracuje a vysvětlí mu, že tohle je čistě dámská řeč a pro něj samotného bude lepší jít si lehnout. Má přeci brzy ráno golf s trenérem.

Jana: "Chceš ho...?"

Já: "Ne."

Jana: "Tak proč s ním jsi?"

Já: "Protože mi bývalo někdy smutno a od tý doby co ho znám mi smutno není."

Jana: "Jen proto?"

Já: "Chceš to vážně slyšet? Víš kolik chlapů se snažilo po rozvodu? A on mi na rozdíl od ostatních nevadil. Dá se s ním mluvit. Ničím mě neštve. Pokaždé, když se ozvu tak přijede a je mi oporou. Naopak, když ho vidět nechci, neptá se. Funguje na zavolání a mně se to líbí. Je to hnusný a sobecký, co?"

Jana: "Jo. Jsi trochu mrcha Leni. Nech ho jít..."

Autor: Gabriela Bernatová | úterý 31.8.2010 9:55 | karma článku: 12,08 | přečteno: 1095x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Gabriela Bernatová

Podvodní prodejci domén opět útočí

Začne to zazvoněním telefonu a přátelským upozorněním, že konkurence chce koupit Vaši doménu s jinou koncovkou. Např.vlastníte-li bazzen.cz , konkurence chce zakoupit bazzen.eu, bazzen.com . Zeptáte-li se: „ Jaká konkurence?“ je Vám řečeno, že to Vám milý operátor firmy Registrace internetových domén s. r. o. sdělit nemůže. Pro Vás je v tu chvíli ale důležité, že nejprve volá Vám. Pokud nejste člověk pohybující se v internetovém prostředí, neznáte ceny domén a v ten okamžik nejste online, jste pro tyto hyeny zásahem do černého.

22.11.2012 v 19:00 | Karma: 17,71 | Přečteno: 1261x | Diskuse | Ostatní

Gabriela Bernatová

Muži s nadhledem

Nevim proč článek z roku 2010 hupsnul do roku 2012 ale budiž :-) Kdysi jsem prohlásila, že ..“ ještě jeden takový vůl a bude ze mě lesba“. A ejhle. Není. Jen muže beru s větší rezervou, nadhledem a ono to pomáhá. Časem zjistíte, že si orgasmus lze užít i bez lásky. Ta Vám z krásného sexu udělá tak akorát trápení. Nutí Vás rozdělávat si s kamarádkou flašku vína a řešit proč Vás ten a onen nechtěl. Co děláte špatně. Máte snad nadváhu, jste malá, velká, prdelatá, plochá, nevypadáte jako jeho ex, maminka, či nejlepší kamarádka? Milé dámy, ženy, dívky. O tom to vůbec, ale vůbec není.

7.4.2012 v 19:32 | Karma: 27,92 | Přečteno: 3650x | Diskuse | Společnost

Gabriela Bernatová

Wasabi love

Muži jsou jako arašídy, je jich mnoho přitom každý jiný. Postupem času, díky rozmazleným chutí žen.

8.4.2011 v 23:18 | Karma: 13,69 | Přečteno: 1532x | Diskuse | Ostatní

Gabriela Bernatová

Pražský půlmaraton 2.4.2011

Ti z vás, kteří sledují moje pravidelné články na stránkách pro běžce vědí, že se mi blíží termín prvního běžeckého závodu. Příprava probíhala v rámci časových možností. Hodnotila bych jí slovy „uspokojivá“. V tuhle chvíli už je potřeba soustředit se pouze na psychiku „závodníka“.

29.3.2011 v 8:08 | Karma: 12,84 | Přečteno: 1710x | Diskuse | Ostatní

Gabriela Bernatová

Z"a"tracená podprsenka

Zachvátila mě sportovní mánie. Naběhám měsičně dost kilometrů, tak jsem se rozhodla udělat si radost v podobě drahé sportovní podprsenky. Nákupy nejsou moje hobby a už vůbec ne, vyžaduje-li to náročnější zkoušení. Sebrala jsem dostatek odvahy, pevné nervy a vyrazila do pár větších prodejen. Níže popsaný zážitek nebyl vyjímkou, ba naopak.

11.2.2011 v 11:57 | Karma: 25,80 | Přečteno: 3708x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou

Prezident Petr Pavel přijal na Hradě premiéra Andreje Babiše (8. května 2026)
8. května 2026  5:15,  aktualizováno  14:10

Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...

O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče

Upozornění na měření rychlosti v ulici A. Dvořáka nechybí, avšak řidiči...
8. května 2026  17:43

Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
12. května 2026  14:44

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?

Stanice metra Budějovická
7. května 2026  6:58

Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...

Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí

Arboretum Všenory je méně známou alternativou k velkým zahradám typu Průhonice....
6. května 2026  7:30

Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...

Stavby silnic váznou. Firmy si stěžují na Poláky, mají nejnižší cenu i nejkratší dobu

Letos na jaře chtěli silničáři začít s budováním stoupacího pruhu na...
14. května 2026  5:32,  aktualizováno  5:32

Letos na jaře chtěli silničáři začít s budováním stoupacího pruhu na frekventovaném tahu z Brna na...

Koryto řeky Mandavy ve Varnsdorfu čeká oprava

Ve Varnsdorfu na Děčínsku se chystá oprava další části koryta říčky Mandavy....
14. května 2026  4:59

Ve Varnsdorfu na Děčínsku se chystá oprava další části koryta říčky Mandavy. Plánuje ji státní...

Ústecká zoologická zahrada se raduje ze dvou nových přírůstků

Ústecká zoologická zahrada má nové obyvatele – samce irbise a samici anoa...
14. května 2026  4:59

Ústecká zoologická zahrada má nové obyvatele – samce irbise a samici anoa nížinného.

Hrozí nám „extrémní“ ghetto, varuje starosta Šluknova. Chce vykoupit 400 bytů

Prezident Petr Pavel se ve Šluknově prošel sídlištěm, které je sociálně...
14. května 2026  4:32,  aktualizováno  4:32

Radnice ve Šluknově na Děčínsku chystá už několik měsíců nevídanou akci. Na místním problémovém...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

  • Počet článků 27
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1931x

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.