Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Po (hodně) letech a pár pivech mohu prohlásit, že vojna byla krásná, ale krátká. Korunu a ty koktejly si pamatuji, opravdu byly dobré. Ale mlhavě si vzpomínám na umakartové stoly-pulty, které uklízečky ošmrdlaly smrdutým hadrem. Jestli se nepletu, měli tam také velmi dobré chlebíčky. Nebo to bylo jinde? Nemyslím ty na rohu v Jungmance, tak byly dobré také..:-P

0 0
možnosti
FF

Parádní retrosnímekR^....

Tak trochu si vzpomínám, jak se zpívala parodie na Gottovu píseň "Do Koruny chodím, zbytky vyjídám...";-D

Sem tam si postesknu, když jdu do už zaběhnutého krámku s čímkoliv a on tam už není. Je to poměrně častý jev, žádná jistota.

Já osobně rád chodíval do drobného železářství. Je pravda, že markety, supermarkety nabízí vše pod jednou střechou, ale nějak to pořád nemám vychytané...ani poradit se tam nemá člověk s kým:-)

Takže díky za železářství u Rotta ve Vysočanech....;-D

2 1
možnosti

Velká škoda Rotta na Malém nám., stejně jako toho "Domu potravin", co ho nahradil. Praha nic takového nemá, a to je velké minus.

2 0
možnosti
PK

Zdravím, Korunu znám dobře, připomenulo mi to krásné chvíle dětství. Ano ten jahodový koktejl byl opravdu skvělý. S kámošem jsme se vždy cky byvili tím, zda dojížďáci někomu snění jídlo, než si přineše pívo. Mnohdy se jim fakt zadařilo. Byli i takoví kteří si vybírali. Docela jsem si oživil vzpomínky - pěkně naopsané.

1 0
možnosti
JH

J52a11n 93H95u83t23a45ř

31. 8. 2014 15:25

Kterou cukrárnu v Jaroměřicích myslíte ?

0 0
možnosti
Foto

Tu na rohu na nám. Míru a ulice K ráji (dříve ČSA). Ale pět let jsem tam nebyla a před tím si vůbec nepamatuji co tam je.

0 0
možnosti
Foto

Jednou ze specialit Koruny bylo, že se otvírala brzo ráno. Pokud si to dobře pamatuji, tak v 6 hodin, možná i dříve. To proto, aby lidé před ranní směnou nebo po noční směně se v ní mohli nasnídat.

Nedaleko, na Starém nebo Novém městě bylo několik vináren, které byly otevřeny do tří nebo až do čtyř hodin ranních. Takže kdo chtěl hodně dlouho "táhnout" po hospodách a vinárnách, tak musel přežít dvě hodiny na lavičce na Karláku a pak mohl od 6 hodin pokračovat v Koruně. Během studia jsem to s kolegy jednou osobně zažil, včetně těch dvou hodin na Karláku. Bydlel jsem na koleji na Petřinách, takže se mi nevyplatilo jet daleko nahoru na Petřiny a na Karláku jsme to přežili, bylo to na jaře. Jó to byly časy.

2 0
možnosti

fakt byly za bolševika vinárny otevřený i do čtyř do rána? to bych se opravdu divil... možná do dvou v pátek a sobotu

0 0
možnosti
JV

Koruna a rybárna na Václaváku! Milovala jsem je. V Koruně jahodový koktejl a vepřenku, v rybárně hranolky s tatarkou. I kdyby to obnovili, už to nikdy nebude jako za mladých let! Ale hezky se na ně vzpomíná. ;-)

5 0
možnosti
JM

Rybí automat U Vaňhy byl skvělej.Bezkonkurenční rybí polívka,různé druh\ ryb,hranolky,chuť výborná ,ceny lidové - neměl chybu!

3 0
možnosti
MS

Služební cesta do Prahy se většinou bez automatu Koruna neobešla. Hned v závěsu byla rybí jídelna, taktéž na Václaváku. Jednou mi tam ovšem dali smaženého kapra se spoustou šupin, takže jsem na ně poněkud zanevřel. Dodnes s láskou vzpomínám na Italskou restauraci ve Vršovicích - ceny mírné, jídlo výborné. Ono i Brno mělo své nezapomenutelné podniky. Například pivnice U kata, kde čekali a otevření opilci už brzy po ránu, protože se tam snad otvíralo už v 7 hodin. Nebo Černohorská pivnice s černým a světlým pivem a sýrovými mísami, ke kterým podávali vlastní pečivo. Místní štamgasti si nechali nosit světlé i černé pivo a míchali si ho sami, takže jejich stůl byl vždycky plný půllitrů. Dnes je tam myslím kadeřnictví, nebo co.

4 0
možnosti
MS

eee ... kde čekali na otevření

0 0
možnosti

Pěkně jste to napsala. Pokud Korunu obnoví, tak by to chtělo i retro ceny. :-). Ale mám obavy, že už to nebude takové "lidové" stravování, jako dřív. Ty fotky jsou super. Dík a palec nahoru!

10 0
možnosti
Foto

Taky si myslím, že to bude spíše fast food. Ale necháme se překvapit:-)

Štěpánko,retro fotkaR^

6 0
možnosti
Foto

Hezká fotka, i když mnoho oblečení je rozhodně na škodu ;) Btw...jahodový koktejl...nepřekonatelný byl v Brně na Svoboďáku ve Sputniku...něco podobného pražského Koruně nejspíše :)

3 0
možnosti

...jo, jo - někdy se pachatel prokecne...:-)

1 0
možnosti

například já :-) to máme společné. A retro fotku bych jednou taky ráda..

Pěkný blog:-)

3 0
možnosti
Foto

Retro ateliéry přibývají jak houby po dešti :-). Ale ten u Seidla vřele doporučuji... (třeba se objednat).

0 0
možnosti
  • Počet článků 529
  • Celková karma 20,37
  • Průměrná čtenost 2326x
Autorka nápadů překračujících rámec všedního dne ........ 
Knihy MOUCHA V LIMONÁDĚ a ZÁKLADY ŽENSKÉ ŽÁDOSTIVOSTI si můžete objednat zde: stepanka.bergerova@seznam.cz, 
www.stepankabergerova.cz
Více informací na Facebooku -(https://www.facebook.com/mouchavlimonade)
Budu ráda za vaši recenzi na Databázi knih