Beznaděj

Chvíli i trvalo než jsem našla správný název pro tuto kapitolu, ale myslím, že toto je přesné pojmenování některých mých snah.

školní toída Melbourne Týká se to ted školy. Jak už jsem zmiňovala hned na začátku mého studia jsem se velmi podivila jak celá škola vypadá a jak funguje. Postupem času jsem se přesvědčila, že to je názor mnohých kupodivu i barevnějších nejen evropských spolužáků. A tak moje snaha vyústila do sepsání dopisu adresovaného řediteli Holmes Colledes s výčtem věcí se kterými jsme jako studenti nespokojení. Dopis podepsalo na 40 studentů, v podstatě jsem to dala do tříd, kde jsem znala učitele, takže jen vzorek studentů.

Dopis jsem chtěla poslat na vlastníka školy, ale jaksi jsem se nedověděla jméno. Po marném zkoumání internetových stránek jsem se ptala učitelů, ani jeden z učitelů ani recepce nevěděli jméno generálního ředitele nebo vlastníka, jen prý Managing Direktor bude dostatečné adresování…nevím, jestli se to dostalo do správných rukou až na zamýšlenou adresu,ale reakce ředitele Melbournského kampusu byla následující. Po páteční předání na recepci se dnes, ve středu, objevila reakce. Respektive objevil se samotný ředitel kampusu Terry Malone ve třídách, kde byli podepsaní studenti. Jeho velmi agresivní jednání od prvního slova překvapilo nejen mě, ač už jsem s ním měla co dočinění. Výčet toho, jak se uklízí 3 denně a jak jsou všichni dokonale přesní a nic přeci není špatně, jsem se pustila do křížku s touto osobou. Nemohu ho pojmenovat jinak než osoba, neb jeho neskutečně agresivní tón mi nic jiného nedovoluje. Jednání zcela zbytečné a ačkoliv se mě několik studentů snažilo zastat, v podstatě mě nepustil ke slovu. Toto se opakovala i v dalších třídách..agrese, vztek…neochota cokoliv řešit, jakkoliv se bavit…po této roztržce se nedalo než debatovat..ohromení spolužáci byli zajedno, že tato škola skutečně není doporučeníhodná. A po výuce jsme se potkali venku před školou a reakce studentů i učitelů byla jednoznačná..demokracie je jen pro vládnoucí..nám nezbývá než jediné..bud školu opustit..což ale většina dlouhodobě studujících neudělá, neboť by přišla o značnou část již zaplacených peněz- min 20% z ceny nebo trpět a dotrpět….…tržní hospodářství tedy nevyřeší všechno..ač jsme se shodli, že další obranou je pouze nedoporučení školy a urgence u agentů v domovských státech, aby další žáky neposílali..ale bohužel víme své..agenti mají provize a tak na pokud jsou provize dostatečné, další se nedostávaní na náklady školy. Opět začarovaný kruh peněz……a tak si připadám lapená v pasti…kde se stala chyba? Možná je dobře nasměrovaná snaha místního australské vlády jak dostat peníze domů..studentské vízum je prostředek, jak v Austrálii pobývat déle a přitom pracovat…samozřejmě všechno se dá obejít i toto, ale pokud je legální cesta…ne dost je to pouhá filozofie šedá teorie, zelený strom života….

Další ohledání situace místních škol mě dovedlo k názoru, že zde existují dva typy škol: jedna je pouze na oko- levná a v podstatě jen na získání studentského víza, vedená „velmi dobrými“ obchodníky, na kvalitě nezáleží hlavně, že jde business a druhá, která by se měla zabývat i kvalitou, ta, co vás chce něco naučit a jde jí o klienty jiného druhu…výuka je zábavou a kvalita je na prvním místě..tato se samozřejmě platí. O škole Holmes jsem se domnívala, že patří mezi ty lepší (aspoň cena by tomu odpovídala), ale zdá se, že tomu tak letošní školní rok není. Od tohoto roku se změnil management (jak se zde velmi často reklamuje na obchodech „under new management“) a s ním i mnoho učitelů. Kvalita zdá se také utrpěla. A tak nápis nad vtipem na stránce, kterou jsme právě probírali, se zdál více než příhodný: „Mammon Industry“. Myslím, že není třeba překládat a nejraděj bych tímto nápisem přes noc přelepila nápis Holme Colleges na budově naší školy.

 

 

PS: A zdá se, že to bude mít dohru…dnes jdou učitelé studentů, kteří podepsali petici na kobereček….

Učitelé žádné problémy neměli, jen se zjištovalo zda  v tom mají prsty…a změny nastaly..po 3 týdnech jsme objevily vyčištěné koberce…dál se nechám překvapit…

 

Autor: Alena Bělohubá | čtvrtek 13.11.2008 2:43 | karma článku: 10,43 | přečteno: 1044x

Další články autora

Alena Bělohubá

Vzpomínky na Austrálii

Pod vlivem prvního dopisu od mé adoptivní australské rodiny, se pouštím do hloubi oceánu vzpomínek a vzhledem k tomu, že se jedná o Austrálii, pak tedy musí být Tichý. A tu mě napadá, že vlastně strůjcem mého studijního pobytu byl také pan Tichý (díky Vlastíku, ač jsem školu někdy proklínala; no hold do škamen se vracet po dlouhé odmlce bolí:-). Takže vzhůru do ticha.

4.6.2009 v 11:40 | Karma: 9,33 | Přečteno: 923x | Diskuse | Ostatní

Alena Bělohubá

Sydney- sny a realita

Po delší době se dostávám zase k psaní. Proč po delší době? Nějak mi trvalo delší čas zpracovat zážitky z výletu do Sydney.

20.3.2009 v 6:04 | Karma: 12,08 | Přečteno: 1086x | Diskuse | Ostatní

Alena Bělohubá

Vedro až inferno

aneb jak vypadá pekelné vedro, které se může změnit v neskutečně skutečné inferno

12.2.2009 v 13:51 | Karma: 8,22 | Přečteno: 476x | Diskuse | Ostatní

Alena Bělohubá

Wilson Promontory NP

aneb postřehy o teple a mých rasistických tendencích

5.2.2009 v 5:26 | Karma: 10,00 | Přečteno: 845x | Diskuse | Ostatní

Alena Bělohubá

Od centra země do Alice Springs

A okolo Uluru pokračovala i další den.

4.1.2009 v 7:51 | Karma: 11,04 | Přečteno: 911x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 představila TOP 10 finalistek. Máte mezi nimi favoritku?

Miss Czech Republic 2026: BIKINI CHALLENGE WINNERS
11. března 2026  7:25

Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....

U Dvoreckého mostu už jsou jámy. Krištof Kintera promění zanedbané místo ve světelný hit

Na vyústění Dvoreckého mostu v Praze 5 vznikne „park lamp“. Jeho autorem je...
11. března 2026  12:08,  aktualizováno  12. 3.

U Dvoreckého mostu vzniká světelný park, který má přilákat turisty i místní. Okolí zkratky mezi...

Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry

Smíchovské nádraží prochází velkou proměnou.
10. března 2026  5:59

Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...

Pražské ulice jsou zajímavý retroautosalon. Havlův Golf, sovětská Lada, německé Scorpio a další

Fantomasovský Citroën jsem náhodou objevil v jedné z podzemních garáží.
8. března 2026

Když pojmete procházku po městě jako výlet za automobilovými veterány, určitě neprohloupíte....

OBRAZEM: Flora je po měsíci prací k nepoznání. Stanice metra působí až strašidelně

Práce ve stanici metra Flora jsou zhruba měsíc po jejím uzavření v plném proudu.
11. března 2026  14:02

Stanice metra Flora na lince A je zhruba měsíc po uzavření velkým staveništěm. Původní sovětské...

Čas bez rodiny mi nikdo nevrátí, štkal odsouzený za novou zabijáckou drogu

Policisté zlikvidovali první laboratoř na výrobu drogy klefedronu
13. března 2026  17:32

Deset, osm a šest let vězení uložil v pátek odpoledne Krajský soud v Ostravě třem obžalovaným z...

Kamionu na D5 u Prahy praskla pneumatika a skončil na boku, tvoří se kolony

Na dálnici D5 se ve směru z Prahy převrátil kamion. (13. března 2026)
13. března 2026  17:22,  aktualizováno  17:22

Provoz na dálnici D5 u Prahy ve směru na Rozvadov v pátek odpoledne zkomplikovala nehoda kamionu....

Výstava v Českém Těšíně představí neznámá díla malířky Idy Münzbergové

ilustrační snímek
13. března 2026  15:33,  aktualizováno  15:33

Výstava Ida v Českém Těšíně představí známá i neznámá díla malířky Idy Münzbergové. K vidění budou...

Střet s vlakem v pátek třináctého. Z auta je šrot, řidička vyvázla s oděrkami

Řidička osobního automobilu vjela na železničním přejezdu v Chrudimi-Píšťovech...
13. března 2026  17:12,  aktualizováno  17:12

Štěstí měla v pátek třináctého řidička bílé Škody Rapid, která odpoledne v Chrudimi vjela na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 19
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 863x
Studovaná poněkud praštěná učitelka s touhou prolézt každý kout země. Po dlouhých zkušenostech kancelářských a krátké zkušensti Australské opět v kanceláři:-)

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.