Budeme měnit výši DPH ?
Přitom český název je docela výstižný. Jde o daň z přidané hodnoty neboli z hrubé marže. Po lopatě lze prohlásit, že jde o zdanění té části, kterou si příslušný článek v řetězu výroby, služby či obchodu tzv. přirazí.
Neboli jde o daň z hrubého zisku.
Mnozí dnešní odborníci - politici vidí taky jen tu poslední část, kdy se k ceně bez DPH přídá příslušná daň.
Při konstrukci, jak je daň vytvářena a vybírána, se zapomíná na to, že je zdaněn celý výrobní proces a při jednotlivých fázích výroby či obchodu jsou rozdílně zdaněny i různé práce i dodávky. Proto jsou některé fáze zdaněny několikrát a je vybírána i daň z daně. Z těchto důvodů by měla být jen jedna sazba daně. Vše ostatní narušuje tržní hospodářství.
Velmi markantní je to vidět na příkladu farmaceutické výroby, kde jsou marže ve stovkách procent.Tento zisk je přitom zdaněn méně, než když je někde marže několik procent. Stejné je to v potravinářství. Proto chce pan Babiš snížit DPH. To není o ohledu ke spotřebitelům !
Samozřejmě je zájem na minimálních cenách potravin a léků, Ale to se musí zvolit jiná konstrukce daně. Například jako je tvořena a vybírána v USA. Jde o modifikaci daně z obratu, kterou pamatují pamětníci z dob socialismu.
Celý problém krize v EU je i zavedení jednotné konstrukce DPH. A z mého pohledu i chybné. Je nutno nalézat takové konstrukce zdanění, které nebudou několikrát zdaňovat lidskou práci. Nejde jen o DPH ,ale i o systém výběru dalších daní včetně soc a nemocenského pojištění. Zde dochází ke zdanění i těchto odvodů, které jsou vlastně také daní. Když se zamyslíte a porovnáte lidskou práci a automatizovanou výrobu, tak je zřetelně vidět to obrovské zdanění práce.
Samozřejmě to všichni na zodpovědných místech a na min.financí vědí. A tak lidi oblbují i dnes- před volbami. 99 procent prohlášení o DPH jsou lži a nebo neznalost i na nejvyšších místech. Bohužel !!!
Ve Švýcarsku již připravují referendum o zavedení všeobecného zaručeného nepodmíněného příjmu. K tomu je nutno zavést zásadní rekonstrukci daňového systému, který bude vše zdaňovat až ve fázi spotřeby.
zde je vše : http://www.vseobecnyzakladniprijem.cz/
a teprve potom bude líp !!!
a již se těším na odbornou kritiku!
Bedřich Dvořák
Jak si mužI hrají. Neodborné postřehy ženatého muže.
Témata "mužů" přetřásají všichni. To za dřívějších časů nebylo vidět. Muži byli tak trochu chráněni a preferováni. Některé filosofické zásady trvají i do dnešních dní.Je zajímavé,že to kritizují ty ženy,kterých se to vůbec netýká.
Bedřich Dvořák
Můžeme radit Ukrajině ? Nebo budeme zase za blbce ?
Logicky si každý voják vezme vždy osvědčenou zbraň a někam se zašije. Tato válka není jeho válkou. Každému domorodci na Ukrajině je srdečně jedno,jak se jmebuje stát ,kdy bydlí. On chce jen klid,život,bydlení a život s dětmi.
Bedřich Dvořák
kdy se nad sebou zamyslíme ? Nikdy není pozdě !
Eliška Hašková Coolidge: Trump prodloužil schůzku s Babišem o 45 minut, protože si měli co říct Není co dodat.
Bedřich Dvořák
Lži a služby těm "nahoře". Komu to prospěje ?
Kdo věří čestnosti a spravedlnosti dnes ? Asi nás moc nebude.Čekají nás volby,které neovlivní skoro nic. Loutkovodiči to mají připraveno.Nezdá se vám výsledek prvního kola voleb podivný ? Odkud vane vítr ?:
Bedřich Dvořák
Velké ošálení dneška. Hrůza z pravdy kolem nás.
90 % dnešních rusobijců vůbec neví,proč tak činí. Putin to určitě není. Ten odejde a nic zásadního se nestane.Kdo dnes studuje v archivech,co se dělo před 100 lety ?Jaká byla úloha Kerenského a Uljanova- Lenina.Kdo to byli ?
| Další články autora |
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště
V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...
7+2 nejhorších výletních cílů v Česku. Hororové kulisy, pasti na turisty i skutečně nebezpečný les
Kam na výlet po Česku? Kromě zaručených míst slibujících skvělé zážitky existují i lokality, kam...
Turisté našli nový způsob, jak zaneřádit města. Problém má New York i Praha
Čtvrť Brooklyn patří k nejnavštěvovanějším místům v USA. Turisté míří k ikonickému Brooklynskému...
Pardubický soud začne projednávat nájemnou vraždu ženy z Pardubicka
Senát pobočky krajského soudu v Pardubicích se dnes začne zabývat případem loňské vraždy...
Na Den proti úložišti v Dolní Cerekvi na Jihlavsku dorazily desítky lidí
Dnešního Dne proti úložišti v Dolní Cerekvi na Jihlavsku se zúčastnilo asi 50 lidí, kteří se sešli...
Chudenice na Klatovsku otevřely v rozhledně expozici o svatém Wolfgangovi
Městys Chudenice na Klatovsku otevřel v prvním patře rozhledny Bolfánek expozici Po stopách sv....

Prodej pozemku k bydlení, 900 m2, Krnov
Krnov, okres Bruntál
2 500 000 Kč
- Počet článků 1023
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 877x



















