Premium

Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Romové u Jílkové s politiky prohráli technickým KO

V jedné větě by se dal shrnout včerejší výstup pánů Tancoše a Štefana, v pořadu Michaely Jílkové Máte Slovo. Proč technickým K.O ? Protože deset kol by bylo v podstatě jen prodlužování utrpení boxera se silně roztrženým obočím, kterého tloukl tým politiků a jednoho podnikatele tak, jako Rocky Balboa Clubera Langa v posledních dvou minutách filmu.Tak, snad jsem potěšil Honzu Baloga boxerskou vsuvkou a teď k jádru problému.

Program jsem si pustil ze záznamu, včera večer jsem bohužel neměl šanci se dívat na televizi, tak mne za volantem průběžně informovali kolegové o tom, jak to v pořadu vypadá. Nakonec jsem si telefon musel vypnout, protože bych nedělal nic jiného, než telefonoval. A to by nepobralo ani handsfree, které mám v autě.
Nakonec jsem se ke zhlédnutí komedie bez pokračování dostal dnes ráno a byl jsem rád. Včera bych rozbil televizi, dnes jsem chtěl rozbít o něco levnější monitor. Už při rozložení diskusních sil jsem totiž nechápal, o čem diskuse je. Šlo o diskusi o tom, zda uvalit exekuci na dávku hmotné nouze, nebo šlo o diskusi o Romech? Berou sociální dávky jen Romové? Potíže s přestupky mají jen Romové? Patrně ne. Proč tam tedy jako oponenti byli pozváni jen Romové?
Když už jsem ale překousl, že se v diskusi objevili jen Romáci coby oponenti, dostal jsem další šok z toho, co tam naši „zástupci“ předvedli. Od začátku do konce přenosu totiž nepochopil ani jeden, o čem pořad vlastně je. Nejsem si jist, zda se do pořadu přihlásili proto, že by chtěli zastupovat Romy, nebo proto, aby dělali reklamu své firmě tak, jako to předváděl pan Tancoš. Každopádně tak jako tak, problém dávek neustále převáděli na problém Romů. Jako nezávislý pozorovatel jsem musel usoudit, že podle použité logiky věci jsou jedinými příjemci dávek Romové. A patrně všichni, protože pan Tancoš hovořil (dle jeho tvrzení) za všechny Romy. Nepochopil ale, že tím vlastně pojmenoval sociálně nepřizpůsobivé, o kterých byla řeč (a na což se ho snažila zoufale celou dobu upozornit Michaela Jílková). Ani jeden bohužel nepochopil věc nejpodstatnější. Svou hloupostí přímo nahrávali na smeč poslankyni Řápkové, která je okamžitě knokautovala. Nemá smysl dál komentovat obsah diskuse, kdo to viděl, udělal si jistě obrázek sám. Nejsmutnější na tom je, že v pořadu za Romy hovoří člověk, který si jednou stranou stěžuje na gádže a na rasismus, z druhé strany však dokáže žít v polorozpadlém domě plném bordelu a krys velikosti štěněte, který se rozpadá podmáčením proto, že z něj někdo ukradl kovové součástky, které tvořily kanalizaci.
To sakra Roma nemají někoho, kdo je schopný se na pořad alespoň minimálně připravit? Osobně znám mnoho Romů, kteří by dokázali důstojně oponovat téměř každému politikovi, tak proč tam nikdo nejde? Je opravdu nutné, aby se dával prostor lidem, kteří nejsou schopni vyřešit ani sklep, kterému přetéká kanalizace? Je nutné, abychom ze sebe pořád dělali idioty před celým národem?
A nejedná se jen o pořad Michaely Jílkové, je to náš problém obecně. Politici vystupují s protiromskými názory, ale v médiích se neobjevují názory Romů. Existuje zavedený, funkční romský informační server, ale Romové nepíšou. To sakra pořád budeme čekat na to, až se „to vyřeší samo“? V době internetu padly hranice, může psát téměř každý, tak o co jde? O to, přihlásit se k romské komunitě? O čas? O chuť? Kolik znáte Romů, kteří pravidelně píší a komentují události kolem sebe? Já znám dva a jmenovat je nemusím. A pokud nebudeme reagovat, dopadne to vždycky stejně, dostaneme technické k.o, protože nás budou „zastupovat“ lidé, kteří nejsou schopni dát dohromady jedinou kloudnou větu k tématu.

 

publikováno se souhlasem portálu www.romea.cz

Autor: Patrik Banga | pondělí 13.6.2011 7:30 | karma článku: 31,48 | přečteno: 6118x
  • Další články autora

Patrik Banga

Jak mě zneužil brněnský motorkář

Znáte tu situaci, kdy si přejete být současně na dvou místech najednou a ono to nejde? Mě se to povedlo. Ležel jsem doma s Covidem a přesto jsem páchal přestupky v Brně. Jak je to možné? Čtěte dál, může se to stát i vám!

19.8.2021 v 13:16 | Karma: 42,56 | Přečteno: 12305x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem: Covid má i „výhody“!

Z jistého úhlu pohledu má Covid (fakt jen pro někoho) jednu nespornou výhodu. Člověk po něm nemá chuť jíst. (Ne) dobrovolně jsem se vrátil k jogurtům a polévkám. Cokoliv ostatního se stalo nemyslitelným.

24.3.2021 v 11:51 | Karma: 37,33 | Přečteno: 4856x | Diskuse | Osobní

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem

Covidu-19 se mi rok dařilo úspěšně vyhýbat. Za cenu drastických omezení jakýkoliv kontaktů a více než roční karantény doma, procházek po večerech a maximálního používání dezinfekce, roušek a později respirátorů. Jenže jednoho dne.

16.3.2021 v 14:40 | Karma: 39,62 | Přečteno: 6164x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Drogy jsou prostě všude

Uvažuju nad koupí pásky přes oči. Ne přes jedno oko, ale rovnou přes obě. Abych totiž nebyl pokoušen, musel bych být slepý. A taky hluchý. Asi si koupím špunty do uší a budu je nosit do práce.

27.7.2019 v 10:00 | Karma: 27,73 | Přečteno: 4721x | Diskuse | Ostatní

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Jsem dietní Maradona

Nevydržel jsem to. Chtěl jsem prostě vidět, jak to pokračuje ve skutečnosti. Neodolal jsem a vstoupil do jámy lvové. Na váhu. Co jsem viděl, mě rozesmálo. Po necelých osmi dnech diety je sedm kilo pryč! Škoda, že většina je voda.

24.7.2019 v 9:00 | Karma: 19,52 | Přečteno: 950x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Každý den rozdáváme bazény za 100 tisíc Kč

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně stoupají nad 30 stupňů a schladit se ve vodě je jistě...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

22. července 2024  14:31

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do...

Západ odhalil špionážní kampaň KLDR. Cílem jsou informace o jaderných zbraních

25. července 2024  20:33

Tajné služby Británie, Spojených států a Jižní Koreje odhalily severokorejskou kyberšpionážní...

Filip Březina: Staří bardi mají potřebu předávat svá herecká moudra, Barťák to nedělal

25. července 2024

Premium Zkraje roku běžel na obrazovkách seriál Smysl pro tumor, kde v roli onkologického pacienta Filipa...

Hazardují se životy. Jezdí na spřáhlech vlaků, riskují těžké zranění i smrt

25. července 2024

Premium Hazardují se svými životy a mohou způsobit železniční nehodu. MF DNES získala fotografie z konce...

Zmapoval Kadyrovovy zločiny a milenky. Jsem nepřítel číslo jedna, říká

25. července 2024

Premium Více než devět milionů lidí už vidělo dokumentární film, který líčí krvavou vládu čečenského vůdce...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 140
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6102x
Jsem především novinář, trošku spisovatel a trošku muzikant. Držitel ceny Magnesia litera (2023) za knihu Skutečná cesta ven. Autor povídky (Žižkovák), která vyšla v antologii The Book of Prague (CommaPress UK) nebo povídky Erža, která vyšla v antologii Krev, monstra a cukroví (2023 - Epocha).