Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

O riziku očkování

Nejsem nepřítelem očkování. Tato lékařská technika nám pomohla v minulosti se zbavit řady nebezpečných infekčních nemocí. 

Sám jsem se dobrovolně za úplatu nechal naočkovat v minulosti od známého docenta Maďara před jednou ze svých cest do exotiky proti hepatitidě a tyfu. V očkování jsem v tomto případě viděl menší riziko, než riziko nákazy. 

Nicméně nikdy jsem se nenechal očkovat proti chřipce. Zde naopak vidím větší riziko z vedlejších účinku vakcíny než z důsledků propuknutí choroby. Ostatně v dětství jsem dle vyprávění maminky již vedlejší účinky očkování zažil. Po jedné trojkombinaci vakcín jsem dostal několikadenní horečky.

To, že očkování má svá rizika ukazují některé historické zkušenosti. Například v letech 1976-1977 bylo v USA naočkováno asi 100 miliónu lidí proti prasečí chřipce. Obávaná epidemie tehdy nepřišla, u naočkovaných se však množily případy Gullian Barreho syndromu, neurologické nemoci spojené s ochrnutím těla, který si vyžádal přes tisíc obětí na životech (1). 

Stále se nyní mluví o očkování proti covidu. Někteří jej považují za bezpečné. Jiní varují. Média často mluví o dezinformacích šířených odpůrci očkování. Zkusme se nad těmito tvrzeními věcně a v klidu zamyslet s použitím dostupných faktů.

 

Vakcinace jako  jedna z cest snížení populace

Vlivní představitelé světové elity jsou si na rozdíl od většiny nevědomé populace dobře vědomi rizika lidského přelidnění pro budoucí vývoj života na naší planetě. Předmětem jejich hovorů a přemýšlení je bezesporu i otázka zda a jak tuto situaci řešit.

Na internetu a v literatuře (1) kolují slova Billa Gatese, mecenáše a sponzora vývoje a výzkumu nových vakcín, která zazněla 18.2.2010 na výroční konferenci TEDu v kalifornském Long Beach v rámci přednášky s názvem "Innovating to Zero!":"Dnes žije na světě okolo 7 miliard lidí. Nebude trvat dlouho a bude jich 9 miliard. Pokud vykonáme dobrý kus práce, tak díky vakcínám, "správné" zdravotní péči a reprodukčnímu zdravotnictví, můžeme populaci snížit o 10-20%“.

Pro objektivitu je nutno podotknout, že podle jiných zdrojů byla Gatesova slova z konference vytržena z kontextu a překroucena (2): Budu nyní citovat z článku serveru forum24. cz: "Zakladatel Microsoftu ve skutečnosti hovořil o zpomalení populačního růstu, a ne o redukci populace. Bill Gates naopak říkal, že vakcíny jsou klíčové pro snížení dětské úmrtnosti v rozvojových zemích. To by podle něj paradoxně mohlo zpomalit populační růst. Přesněji řečeno, Gates si myslí, že když přežije více dětí, rodiče se rozhodnou jich mít méně. Ženy budou mít děti, které budou moci podporovat, posílat je do školy a starat se o jejich zdraví, což je předpokladem pro zlepšení životní úrovně." 

Nechme nyní úvahy o úmyslech Gatese stranou a položme si otázku, jak samotný fakt vakcinace ovlivní zdravotní stav světové populace. Ocitneme se v rovině spekulací, protože nebudeme vědět, jak by vývoj probíhal bez vakcinace. Každopádně pokud bude vakcinace díky mutacím covidu prováděná celosvětově každoročně, je pravděpodobné, že jistý zdravotní dopad vedle jiných zátěží bude bez ohledu na úmysly vakcinologů.

   

Vakciny obsahují čipy

Čipy v našem pojetí s jistotou ve vakcinách nebudou. Byly by zajisté rychle rozpoznány. Nicméně některé vakcíny obsahují nanočástice pro zdraví toxického hliníku. Ten jistě se do těla dostává i jinak, ale ne v této formě. Diskutuje se o vlivu těchto výborně elektricky vodivých nanočástic na chování lidského mozku, zvláště když bude vystaven silným elektromagnetickým polím např. z 5G sítí.

 

Vakcíny změní náš genom a staneme se geneticky modifikovanými organismy

Tyto obavy jsou spojeny hlavně se syntetickými RNA vakcínami. Státní zdravotní ústav na otázku zda je toto možné reagoval slovy: "Ne. DNA je chráněno uvnitř buněčného jádra ohraničenou jadernou membránou a molekula virové mRNA neumí do jádra vstoupit."

Nicméně stačí se podívat do wikipedie a do vyhledávače vložit slovní spojení reverzní transkriptáza a dočteme se mimo jiné: "Při přenosu genetické informace je obvyklý opačný postup – transkripce. Při něm se přenáší informace z DNA do RNA. Reverzní transkriptáza tedy katalyzuje obrácený směr přenosu. V praxi jde nejčastěji o přenos genetického kódu útočníka (viru) do hostitele (napadené)."

V současnosti již dokonce byly popsány případy, kdy samotné RNA viru Covid 19 se skrze tento proces stalo součásti lidského  genomu. Můžeme tento proces tedy vyloučit i v případě podání samotné vakcíny? Jistě jsou to jen spekulace. To zda byť u jednoho naočkovaného k tomu dojde nevíme, nicméně myslím si že to s jistotou díky výše uvedeným faktům vyloučit nemůžeme. 

 

Vakciny jsou neodzkoušené 

V minulosti než byla daná vakcína uvedena na trh trvalo několik let než proběhly všechny klinické testy. Nyní byly vakcíny vyvinuty jen za několik měsíců. Krátkodobé vedlejší účinky byly zmapovány, středně a dlouhodobé ještě známy nejsou. To vytváří pocit nejistoty. Lékař a zastupitel Zlínského kraje Vladimír Zlínský se pro parlamentní listy (3) k riziku očkování průlomovou RNA genetickou vakcínou vyjádřil slovy:

"Zasahovat mechanisticky jako do nějakého strojku do systému proteosyntézy buněk a použít to na vakcinaci velké části populace je skutečně odvážné. Otvíráme tím Pandořinu skříňku cílených úprav buněk člověka v masovém měřítku, které nejsou na přirozené bázi. Třeba se nic nestane a vše bude fungovat geniálně, ale i potom budu mít strach. S jídlem roste chuť a lidská chyba (možná sám virus SARS-CoV-2 je výsledkem takové chyby) nebo nějaký neznámý regulační okruh v buňce nebo organismu či jiný potenciální patogen přítomný v buňce nebo organismu nás může řádně vyzpovídat."

 

Závěr

Rozhodnutí každého zda se nechá, či nenechá naočkovat je jeho osobní volbou. Myslím si, že by mělo být zcela dobrovolné a neměla by z toho být žádná výhoda pro naočkovaného. Pokud by k tomu došlo a tvořily by se lidé dvou kategorií s rozdílnými právy: očkováni a neočkování, zle by se nám to vymstilo. Neměli bychom zapomínat, že očkování má své limity a již nyní virus covidu rychle mutuje do podob pro které se stává vakcinace méně účinnou. Myslím, že je potřeba hledat i jiné cesty, než metody léčby a prevence známé z klasické medicíny. 

Jako člověk který není vzdělán v lékařských oborech jsem ve věci laik. To však mi nebrání se nad věcí zamyslet a udělat jistý názor. 

(1) Morris: Co nesmíte vědět 2012

(2) https://www.forum24.cz/jak-utajili-gatesuv-projev-o-planovane-genocide-dali-na-nej-drahe-vstupenky-jasne-ne/

(3) https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lekar-zveda-varovne-hlas-Nejsem-proti-ockovani-ale-geneticke-vakciny-proti-covidu-Hazard-648818

Autor: Petr Bajnar | sobota 6.2.2021 12:23 | karma článku: 22,16 | přečteno: 792x
  • Další články autora

Petr Bajnar

Národ sobě

Dva červencové dny 5.7. a 6.7. jsou již po několik let státními svátky. Jsou spojeny s dvěma historickými událostmi středověkých českých dějin.

5.7.2024 v 8:08 | Karma: 0 | Přečteno: 17x | Diskuse | Společnost

Petr Bajnar

Volby do EP: Mírný pokrok v mezích zákona

Před týdnem skončily volby do evropské parlamentu. Byly to první volby do EP, kterých jsem se osobně zúčastnil.

16.6.2024 v 11:34 | Karma: 0 | Přečteno: 22x | Diskuse | Společnost

Petr Bajnar

Atentát na Fica

Ve středu 15.5. ve slovenském městě Handlová, krátce po zasedání slovenské vlády 71 letý spisovatel J.C. postřelil slovenského premiéra Roberta Fica

19.5.2024 v 10:10 | Karma: 0 | Přečteno: 41x | Diskuse | Společnost

Petr Bajnar

Co měsíc duben 2024 dal?

Duben roku 2024 se pomalu blíží ke svému konci a mně napadlo zamyslet se nad tím, co se v tomto období ve světě a v našich luhách a hájích stalo.

28.4.2024 v 12:10 | Karma: 0 | Přečteno: 33x | Diskuse | Společnost

Petr Bajnar

Reportáž z času velikonočního

Je boží hod velikonoční, den kterým vrcholí oslava velikonoc, svátků které již tradičně připadají vždy na první víkend po prvním jarním úplňku.

31.3.2024 v 9:48 | Karma: 0 | Přečteno: 38x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

K patnáctinám lahev. České děti dál pijí alkohol nadmíru, závislých jsou stovky

22. července 2024

Premium Děti v Česku mají dlouhodobě problém s alkoholem. Podle mezinárodní studie, na které se podílela...

ANALÝZA: Izrael klepl Húsíe přes prsty. A Íránu vyslal signál, že na něj dosáhne

22. července 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Operace se zapíše do dějin izraelské armády. Její letouny reagovaly na útok, který nepřišel od...

KVÍZ: Vyznáte se ve slavných osobnostech, které se objevily v Simpsonových?

22. července 2024

Na stanici Prima Cool po čase opět startuje seriál Simpsonovi od začátku. Během let, kdy se seriál...

OTÁZKY A ODPOVĚDI: Harrisová nemá nominaci jistou. Co teď čeká demokraty

22. července 2024

Spojené státy se poprvé od roku 1968 dostaly do situace, kdy se úřadující prezident rozhodl...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 610
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1388x
Jsem obyčejný člověk, který se zajímá o filozofii, vědu i o společenské dění.