Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DT

Jaderná energetika se (navzdory tomu, co si představujete) skutečně nepodílí na snižování množství spalin, vznikajících spalováním fosilních paliv. :-)

Energie nulového bodu... fyzikální zákony jsou neúprosné. Dovolují si vypůjčit nulovou energii tzv. virtuálními částicemi - ty ale žijí strašně krátce. Čím vyšší energie, tím kratší doba existence. Je to čistě teoretický jev, který pomáhá vysvětlovat některé kvantové jevy. Pro náš běžný život je tato energie nepoužitelná. Ale rozhodně se hodí pro sebezviditelňování nevzdělaných ezoteriků. R^

1 1
možnosti
PB

S veškerou úctou. S Vaší interpretaci fyzikálních zákonů nesouhlasím. Myslím si, že ta energie je nejen použitelná a že se i stane základem čisté energetiky budoucnosti.

A to, že má někdo diplom z fyziky ještě neznamená, že ví toho více o fyzice než ti, co ten diplom nemají, jen tak pro pořádek. Diplom z jakéhokoliv oboru nic nevypovídá o porozumění dějům oboru.

0 0
možnosti
WW

Dobrá, ale proč místo "Myslím si", nevhodíte do ringu argument, že naprosto přesně víte, protože, např., že energii z nulového bodu už prakticky čerpáte z garáže pod barákem - k tomuto diplom opravdu není třeba a jistě by se dalo uvažovat, že o fyzice víte víc než všichni ostatní. Realita je však taková, že esoterici jsou na tom velmi špatně s chápáním pŕírodních principů - to je prostě fakt plynoucí ze špatného popisu principu esoterikem, velmi dobře v utvrzování se ve víře prolínající se s náboženskou a nedostatečným chápaním teoretických předpokladů laboratorně ověřovaných, násilně a účelově vytržených z kontextu, aby mohly vznikat 3.14čoviny o čisté energetice budoucnosti z nulového bodu. ;-D

0 1
možnosti
PB

"Esoterici jsou na tom špatně..." To je jak když napíšete třeba "Ženy jsou na tom špatně s fyzikou, nebo Indové na tom jsou špatně s fyzikou.

Takže správně to je. Někteří esoterici na tom jsou špatně s fyzikou. Ale teď to neberte osobně, napíši kacířskou větu. " Všichni ti, co esoteriku popírají jsou na tom špatně s fyzikou, neb bez ezoteriky nelze pochopit podstatu sil a hmoty."

0 0
možnosti
WW

Ne, jenom esoterici. Ženy ani Indy nezmiňuji. Nejde o fyziku, ale o popisu přírodních principů - esoterik je nepopisuje in-natura, ale propašovává do nich vlastní tajemno a na tom se přece nedá budovat. Pokud by se na tom budovalo, vše navazující dopadne špatně a co se týče toho chápání, pak chápání projevu takového, jaký skutečně je, nikoliv jaký by mohl být - např. letadla létají na vlnách pragmatismu, nikoliv esoterismu, protože kdybychom přistoupili na esoterické výklady a jejich aplikace, hromadili by se nám mrtví pŕímo před oćima.

0 0
možnosti
WW

R^Přesně tak. Omezeně lze využít až nepatrného důsledku, nikoliv přímé energie, která je závislá od životnosti párů (relace neurčitosti pro čas a energii), takže přímé využití patří jen do sci-fi, ve kterém je možné uplést z prakticky změřených (neměřitelných) 0 mW na nekonečný energetický zdroj. Sekundární projev už je lepší - dají se tím "lepit" nanočástice, což není vždy žádoucí, ale energetický profit z toho, stejně jako v prvním případě, nekouká, tj že je rovněž prakticky nulový, jak se sluší a patří na něco, co se v podobném pŕípadě nazývá "nomen omen" ;-D

0 0
možnosti
  • Počet článků 610
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1388x
Jsem obyčejný člověk, který se zajímá o filozofii, vědu i o společenské dění.