Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Z Vašeho článku je mi smutno. Vím, že je to moc těžké, starat se o osobu s Alzheimerem. Můj otec měl vaskulární demenci a agresivní nebyl, bohužel kvůli tlaku okolí jsem ho dala také do domova seniorů se zvláštním režimem. Stačilo pouhopouhých deset dní a mého otce, nebojím se to tak nazvat, zlikvidovali. Psala jsem o tom zde na blogu Idnes. Je to už tři a půl roku, ale mně se to stále vrací a do smrti si to budu vyčítat. Tyto instituce by neměly, dle mého názoru vůbec existovat, místo toho by měla být propagována domácí péče, ošetřovatelek poskytujících tuto péči by mělo být mnohonásobně více.

4 0
možnosti
Foto

Děkuji Víte, kolikrát jsem si ho chtěla vzít zpět, neboť jsem věděla, že doma by mu bylo líp. Na druhou stranu ta jeho agrese, zloba i následná péče o něj by nás vyřídila. A ta jeho milenka, její telefonáty ...to už se nedalo psychicky zvládat. Pokud by se mu vzal mobil, byl by schopen mlátit holí kolem sebe. Měl dostat léky na zklidnění daleko dříve a ne až v ústavu. Holt tam se jednalo o personál. Na blog to píšu, abych se z toho vypsala a ani po jeho nedávném úmrtí nemám klid a ani on ne. Ještě sem dám dva články a tím doufám a věřím, že jeho duše půjde s klidem za duhový most.

2 0
možnosti
  • Počet článků 147
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 956x
Cesta ke šťastnému životu vede přes vědomé prožívání. Stačí se dívat okolo, užívat si příjemné aktivity a ty špatné chvilky je nutné filtrovat ven. Jsem už babičkou, studuji na universitě, věnuji se své práci, také bylinkařím, píši do časopisů...

Seznam rubrik

Oblíbené stránky