Nosím velikost 36, někdy 38 a nikoho jsem neznásilnila

Následující článek bude řešit módu, velikosti a různé typy žen, tak ať se potom pánové nevymlouvají, že to zbytečně četli, byli jste varováni! Malá reakce na článek Cindy Kerberové, kde mluví o velikosti 36 a kam umístila mírně manipulační foto, modelka v krajkové košili pánského a mírně vojenského střihu a velikosti 36 a foto svojí postavy v košili krajkové, střizené pro ženu, ve velikosti č. 42. To říká ona. Může mi někdo říct, zda se nějak drasticky měnily velikosti či mluvíme opravdu o evropské velikosti 36 a ne italské? Protože italskou 42 obleču také...

Tohle má být oblek pro ženu? fashionparadiseblog.com

Musím se totiž přiznat, nosím velikost 36, někdy 38 a teď mám na mysli velikost, která je ve většině EU, ne francouzskou, ne italskou. V Anglii nosím 6 či 8, někdy klidně i 12, ono záleží hodně na střihu. A ne všechny 36 jsou přesně stejné, dnes je oblečení šito všude možně a je dobré si věci dřív vyzkoušet, než je koupíme.  Modelky a návrháři navrhují šokující modely na mola, kde se producírují tyče a ramínka, ale obchody pro běžný lid nabízejí něco jiného.

Ale ani mne tak netrápí, co se nosí na molech, od malička mám svůj vlastní styl a nediktuji jiným, co mají nosit, teda kromě toho, že kupuji oblečení manželovi a kecám mu občas do toho, jak a co sladit.

Jsem divná? Vypadám totiž úplně normálně, ani tlustá, ani hubená. Něco mezi. A víte, co mne víc trápí, že nějaký diktát, o kterém se mluví, ale nemusíte ho poslouchat? Stačí totiž nemít za kamarádky fašionisty a nečíst moderní časopisy pro ženy..
Mě teda spíš deptá, že je těžší a těžší najít normální oblečení na normální ženské. Pro muže se to až tak nezměnilo, kromě pár pokusů zavést kalhoty se sníženým pasem i pro ně, což je tragédie na entou,ale i tak, dají se najít kalhoty klasického střihu, to samé košile, vesty, saka, svetry atd. Pánové to mají lehčí.

Ale najdětě mi kalhoty, které budou sedět někomu, kdo nechce nosit bokovky či zvonové kalhoty, někdo, kdo nemá postavu jako prkno a má prsa, pas a boky? Normální kalhoty, přesně do pasu, střižené klasicky, ne se sníženým pasem nebo bokovky? Ony by bokovky sluší mladým děvám, které mají PAS. TO ano. Jenže to není většina populace a co se stalo s výběrem? Myslíte si, baba bydlí v Anglii, tam určitě něco sežene, ale omyl. Je to prakticky stejné všude možně. Nemáte li postavu jako rovné prkno a chce li vypadat žensky a nenosit bokovky a sražené sáčko, tak hledání oblečení může být dost fuška.

Jediné řešení je být trpělivý a hledat nebo si nechat šít na míru od švadleny.

 

Takže, Cindy, já mám teda starosti trošku jiné. Zatímco na děti a manžela oblečení seženu raz dva, na sebe už je to cesta trnitá. Proč se šije na vše jako by na chlapecké postavy? Je to kvůli modě nebo kvůli tomu, že se většina oblečení dělá v Asii a tam kypré ženy nemají? Aha, ono je to snažší šít povlak na obdélník než vypasovat to? Víc se mi líbí moda z 50. let, kdy ženské ještě byly ženské a snažily se postavu zdůraznit a ne zprznit.  A je jednodušší vzít si na sebe střih vypasovaný, i pro ženské, které pas nemají, než naopak. Protože rovné sako nedělá hezkou povahu. Kdy se přestanou vyrábět ty úděsné neženské kalhoty se sníženým pasem? Většina žen, která je nosí, vypadá jako kastrol s překypujícím mlékem či jim trčí pánevní kosti, buď moc hubené nebo moc tlusté. A tanga, která koukají z kalhot, to také není zrovna hezké.

Manžel se tomu směje. Sexy mu to nepřipadá. Asi jsme divný pár. Jo, to bude ono.

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Ivana Ashby | neděle 31.10.2010 12:40 | karma článku: 22,75 | přečteno: 3373x