Jestli máte tetování, dredy nebo piercing, asi nebudete kariérista

Nebo ano? Nenechte se vysmát. Každý soudný člověk, který má rád sám sebe a chtěl by dělat kariéru si nenechá přece pomalovat tělo nebo se nebude stylizovat do role povaleče s dredy a piercingem. Anebo? Na Idnes se nedávno objevil článek, který radí lidem, kteří jdou na pohovor, aby raději zakryli tetování. Komentáře pod článkem dávají nahlédnout do duše některých lidí. Zatímco dřív se vypaloval cejch prostitutek (lilie na rameno), dneska se některé ženy označují samy. Aspoň usnadní mužům práci. Zatímco někteří byli donucení k tetování na paži v KZ nebo kříži na čelo jako důkaz křestaňství, pak se tetování stalo symbolem námořníků a věznů, dneska je přece jiná doba. Anebo není?

Většina zaměstnavatelů řekne ne.es.123.rf.com

Tetování je pro lidi z lochu a lodi

Ano, tetování je pořád populární mezi vězni. A námořníci? Jak kde, ale pořád platí, že hodně vězňů si právě ve vězení nechá dělat tetování. Některé inkousty obsahují nebezpečené kovy, některé inkousty nebo jehly jsou infikované, takže stoupá počet lidí, kteří dostanou Hep C. Ten, kdo má v tetovacím inkoustu kov, ten si pak užije, když je nějak nemocný a potřebuje MRI.

Na seznam si také můžete přidat pornoherce, kteří si v tetování libují.

 

Originalita?

Je to opravdu tak, že zaměstnavatelé nesnesou originalitu a neumějí přijmout to, že tetovaní, dredovaní nebo jiní lidi mají právo na svůj styl? Hm, moc originální to není, když si milovníci tetování vybírají z katalogu a někdo už tohle zrovna nosí. S výjimkou hudebníků, umělců, pár herců či výstředních fotbalistů a jiných sportovců si většina soudných lidí tetování udělat nedá.

Také je známo, že ti, kteří si nechávají dělat čínské znaky, se občas stanou obětí neznalého umělce nebo šprýmaře...

Ne, argument, že je to hezké, neobstojí. Onen motýlek na prsu se časem změní v otřesného netopýra. Hodně lidí tetování časem lituje a nemá peníze na odstranění. Tetování vždy říká cosi o komplexech, ne originalitě. Angelina Jolie by nám mohla povídat...

Tohle je typický pro Česko, komunisti zmanipulovali lidi

Ne, tohle je typické  i pro západní svět. Firma, která to myslí vážně a která chce proniknout na trh, si nemůže dovolit najímat lidi, kteří vypadají jako lidi z ulice. Tetování, dredy, piercing nepatří tam, kde se jedná s lidmi na denní bázi. Vynecháme z tohoto mixu Ajťáky, kteří jsou svým způsobem kategorie sama pro sebe. Vynecháme povolání jako obsluha benzínky nebo prodavačka. Kancelářská povolání, učitelská povolání, asistenti, zdravotní personál atd. by měli působit čistě a neměli by mít viditelná tetování atd.

Dredy moc dobře na lidi nepůsobí. Černošské dredy jsou jen o stupeň méně odpudivé než dredy bělochů, ty pak vypadají jako cosi slepeného a nemytého (budete mi říkat, jak jsou čisté, ale sorry, čistě nepůsobí).  Piercing? Tetování? Tohle všechno personalistce napoví hodně. A v Anglii nebo USA se tohle prostě bere stejně. Kdo má zájem o kariérní postup, s potetovaným tělem neuspěje. Navíc zkušené personalistce napoví i to, že dotyčný má problémy. Dobrá pracovnice osobního oddělení má základy psychologie. Někdy má prostě na lidi čuch.

Spousta lidí se dnes snaží odlišit, a tak se hrne do tetování a vypadají všichni stejně...Ženská tím okamžite sníží cenu, zvlášt má li vystavené tetování u kostrče nebo výstřihu. Ženská, v jakémkoliv věku chce tetování? Něco si chce dokázat. Nikdy neposlouchejte důvody, vždycky jsou lživé. Muži vědí, že je víc dostupná, spoustě mužů se tetované ženské nelíbí, spojují si je totiž s ženami jistého ražení. To samé piercing.

Chlap tím napovídá také něco. Ve středním věku si pán nechá udělat malé tetování aneb jsem rebel, víte? Nejsem nudný patron, jak vypadám, ale rebel. Hodně mladý člověk si nechá udělat tetování, protože chce upoutat pozornost, protože ho těší bolest atd. atd. Vždycky je tam nějaký problém v duši. Normální člověk nemá potřebu se nechat potetovat, vrážet si cosi do nosu nebo prsou či někam jinam. Běžný člověk nemá potřebu si nechat vlasy upravit do podoby zváleného sena.

A takhle přemýšlí spousta firem a spousta lidí. Prezentace lidí je důležitá. Vzhled vypovídá o osobě hodně.  Kdo se neunavuje obléknout slušně na pohovor, má tetování a pak si stěžuje, že ho nechtějí, měl by hledat chybu u sebe a ne firmy. Oblečení dělá člověka. Velmi seriozní firmy mají přísný dress code, žádné minisukně a velké výstřihy pro ženy, žádné jehlové podpatky, žádná tílka a crocs, pro muže oblek, dvoudílný nebo trojdílný. Svět se pořád řídí tím, že šaty dělají člověka.

 

Když v cizině odebereme různé umělce, tak kdo má nejvíc tetování? Nejnižší třída. Lidi na socce, skinheadi, lidi s nedokončeným vzděláním, vězni bývalí i současní. Kdo nosí dredy? Puberťáci, kteří hledají sama sebe a černoši, kteří opět většinou patří mezi nejnižší třídu.To samé platí o gelových nehtech s malůvkami, tak oblíbené mezi Češkami. Ghetto. Střední třída a výš tohle prostě většinou nenosí. Takže proč chtějí někteří Češi vypadat jako lůza? Navíc proč tak hlasitě oznamují světu, že nejsou zrovna vyrovnaní s tím, kdo jsou?

Hovořím o lidech v Evropě, USA, Austrálii... Nemluvím o Maori nebo kmenových tradicích. Tam je to něco jiného.

 

 

 

Ale ano, článek v Idnes měl pravdu. Tetování se nehodí pro kariéru. Kdo má tetování na intimním místě, ať o něm raději moc nemluví. Kdo ho má hodně viditelné, čárový kod na krku nebo dlaních, tak bude bohužel personálním oddělením zařazen někam, kam většinou patří. Kdo to myslí v práci vážně, neměl by si z těla dělat plátno a z vlasů vrabčí hnízdo.

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Ivana Ashby | úterý 23.8.2011 10:04 | karma článku: 43,37 | přečteno: 60846x