Děkujeme za pochopení.
Wendolene
Naprosto souhlasim, az na jednu vetu
V USA se daji sehnat lepsi prisady.Tak prrr. Trva dost dlouho, nez clovek sezene neco kvalitnejsiho, napriklad maslo a mouku. Tradicni americke maslo ma mene tuku, je blede, vice riznute chemii a baleno v papiru. Poradne maslo se da sehnat, ale ne vsude. Ja kupuji irske Kerrygold, nesolene, to je aspon poradna chut. Ceske potraviny vcetne mouky se daji sehnat take, v ruznych ceskych obchudcich, kdo bydli daleko od nich, ma moznost pres internet.
Moje nespokojenost s americkym pecivem mne dohnala k peceni vlastniho chleba ci loupacku. Ceske sladkosti delam porad, jinak jsem ceskou kuchyni celkem opustila. Manzel vcetne pribuznych zboznuji ceske sladkosti, drobne pecivo ci vanocni cukrovi. Byli prekvapeni, ze i takovy vanocni pernicek muze chutnat vytecne. Napsal jste to moc hezky. Cesi opravdu pecou dobre veci, jen se o tom nevi.
Kalenka
Nejlepší chleba co jsem kdy jedla byl z pekárny Javor
tuším z Uherského Brodu.
Nejhorší (v poslední době), balená krájená Delta.
funkyskunk
Tak
jsem si vzpoměl na nedávno zesnulého pekaře Pecku - odpůrce letního času. Na jeho rohlíky, housky a koláčky budu vzpomínat jako na libůstku, kterou jsem si v raném mládí dopřával.
seimor
Vlčnovské vdolečky
Krásný a pravdivý článek možná vás potěší, že se jedny koláčky s velkou tradicí budou zasazovat o zapsání do /snad to napíšu správně/ Evropského kulturního fondu. Jsou to vlčnovské koláčky z Moravy , každý rok se už po dlouhá léta koná soutěž-košt- o nejlepší koláček v okolí. A tak se může to naše pečení dostat do širšího povědomí Evropy a i zámoří .Jsou opravdu výborné. Jmenují se Včnovské vdolečky
Ginny
Dobře píšete
Jde vidět, že máte rozhled a přehled.
I ostatní články jsou zajímavé, třeba ten o dětské žízni, s tím se mohu jako maminka plně ztotožnit.
Takže si vás řadím mezi oblíbené.
Alena1.
trochu moc český pohled na okolní svět
na začátek musím hned ale podotknout, že blog je psaný vtipně a pěkně se čte. Určitě dostanete vysokou karmu, obsah totiž přímo lechtá české ego o tom, že jsme přeci jenom ve světě něčím vyjímečným. Já jsem vyrůstala 20 let v Čechách, nyní žijí 30 let v Německu a z toho 10 let služebně v USA. Žiji na hranicích s Francií, takže i jejich pekařství tak trochu znám a často vychutnávám.
Trochu jsem se musela při čtení usmívat, protože stejný chvalospěv na domácí pekařství slyším od svých německých známých a sice o to více, oč častěji se vrací z ciziny. Vzkazovat ale Francouzům, ať se jdou schovat, je ale přeci jenom trochu nespravedlivé a namyšlené, vždyť právě Francie dala světu tolik pekařských specialit, že by se o tom české velmoci mohlo pouze zdát. Je vidět, že jste ve Francii zřejmě nikdy nežil. Baquett zná celý svět, český rohlík pouze česká kotlina.
Alena1.
Re: trochu moc český pohled na okolní svět
Mimochodem – český rohlík. Už v názvu má pravý český rohlík přídavek tukový a to je právě to, co ho dělá tak „originálně“ pologumovým, jak jste správně napsal. Výsledkem je, že takto pologumový zůstavá po několik dní (ztužený pokrmový tuk srdečně zdraví), což se jistě o kvalitním pečivu v cizině tvrdit nedá. Správný Němec nebo Francouz si stejně pečivo kupuje vždy ráno - křupavé a čerstvé, takže ho tato originální vlastnost rohlíku ani tak nanadchne. Český rohlík je typickým produktem strojové výroby pekařských fabrik v milionových nákladech.
České pekárny v cizině, hlavně USA – nikdy nepřesáhly důležitost čtvrti, ve které se právě nacházejí a většinou žijí z ústní propagandy mezi zahraničními Čechy, kteří jsou ochotni urazit stovky km, jen aby si dopřáli toho, co jedli už jako děti. Ale o tom i vy sám píšete. Ne nadarmo se nachází zmíněná Vesecky Bakery přímo na Čermákově ulici ve čtvrti, kde se to českými jmény přímo hemží.
(gbd)
Re: (gbd) Klepněte si tohle:
Dík, dobré shrnutí. :-)
Mne chleba učila péct babička a ta měla žitnou a "bílou" mouku a droždí (a sůl, atd...) prostě vždycky po ruce, takže když došel v neděli chleba z krámu, byl za pár hodin čerstvý domácí. Mám pocit, že v "její generaci" uměla upéct chleba skoro polovina žen a nepřipadalo jim to nijak zvláštní.
Ramios
Info
Mohu maximálně doporučit chleba s Pavlic (bochník za 23,- Kč) a chleba a buchty z pekárny ve Vranově nad Dyjí. Oboje jsou malé pekárny , kde ještě nezapoměli jak se peče. Pavlice jsou na hlavním tahu Znojmo Jihlava a Vranov je u Vranovské přehrady obojí okres Znojmo. Mohu vřele doporučit.
Redman 69
Zkuste si péci chleby sami,pak poznáte,co píšete za žvásty.
Zkuste upéci "Šumavu" s obsahem žitné mouky a uvidíte,že bez vyzrálého žitného kvasu to nejde,než ten se naučíte,budou Velikonoce.Pak zkuste ital.Ciabattu,hoďte vše slepicím,neboť vás to přestane bavit,když to není k jídlu.
(gbd)
Re: Zkuste si péci chleby sami,pak poznáte,co píšete za žvásty.
Nestrašte. Zas TAK složité upéct chleba není. Prvních pár pokusů se nepovede, "Šumava" to nebude nikdy, ale dobrý domácí chleba zvládne skoro každý. (A když nemáte kvásek, tak obyčejné kvasnice stačí - i když to poznáte na chuti.)
- Počet článků 53
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2663x