Diskuse
Plážování po australsku ...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J34a81n 28Š84e59s35t35á72k
O žralocích ani zmínka, takže je to jen folklór aby někdy řeč nestála?
A61l42e51x60a94n41d75r96a 50S45y84n31a85c
Žralok se tu a tam samozřejmě ukáže, ale poslední dobou víc lidí zemřelo na australském pobřeží tím, že spadli z útesu. To je skoro každý týden aspoň jeden. Tuším minulý týden tu byl žralok a jednoho člověka zakousl, ale to je proto, že momentálně migrují velryby, takže se pasou na těch, co tu dálku nedají (anebo se spletou a kousnou si do jiného masíčka). Někde jsem četla, že celosvětově průměrně zemře pouhých 6 lidí ročně. Asi ta čísla pravidelně eskalují, protože nás je ve vodě exponenciálně víc témeř s každou sezonou a všichni na těch surfech vypadají jako tuleň. No nekousněte si do toho, když to tam tak krásně v tom sluníčku sebou mrská. Víc lidí rozhodně zemře po píchnutí komárem, nosorožci jsou také horší a řada jiných zvířat. I ty medůzy jsou snad horší. Každopádně víc zemře žraloků kvůli uřezané ploutvi pro nějakého pako blázna, co věří, že žraločí polévka mu dodá nepřekonatelnou sílu. Takže furt to není fifty fifty. Celkově to je riziko, se kterým člověk musí počítat, když někomu nezván leze do obýváku.
J98a77r24a 42R36a62n80k

krasa, vzpominam na pobrezi z Brisbane do Sydney, kde jsem mela pouze dve prenocovani v campgroundech, kazdy den pri prilivu prelezat pres klif ze 7 miloveho beache na 12 milovy....porad se to opakovalo, ale stalo to za to
M60i42r68k34a 31Š58v10a16r33c22o96v41á
díky Vašim fotoblogům mě Austrálie láká víc a víc a....já tam chcu! 

A36l82e70x28a17n34d14r13a 52S33y71n54a47c
Tak se stavte a přivezte s sebou flašku kofoly.
Ráda vás provedu a ukážu pěkná zákoutí. Holky, jmenovkyně, si pak můžou dopisovat.
K96a83r51e61l 60B76o28h24á36č12e50k
Tak...za chvilku tu bude 36 ve stínu...včera jsme utekli do Vydry...dnes tedy budeme plážovat ;)
K57a43r93l36a 42Ř47á11p37k70o24v86á
Milá Alexandro, je to krásné! Vivat Australia! Jen my teď máme jiné starosti (invaze běženců) a tak více než pláže vám závidíme váš systém s přijímáním či spíše nepřijímáním uprchlíků. Proto je teď nejvíce příspěvků u té tematiky a na krásu není správné naladění.
Zdravím z Česka, kde jsou teploty teď jako v Austrálii v létě!
A48l66e76x18a39n42d67r84a 39S97y28n66a55c
Osobně jsem vůči těmto politickým předvolebním slibům umírněně skeptická. Internet si žije svým vlastním životem a sám se rád nafukuje. Pravda bude asi někde uprostřed. Pravda, je jich asi podstatně míň, než v Evropě, ale i tady uprchlické tábory pukají ve švech a nějak se mi nechce věřit, že by je opravdu všechny poslali zpět. Do novin se asi pravda často nedostane. Hodně toho je jenom propaganda. Ale jestli je na tom zbla pravdy, to si musí asi každý zvážit sám. Fakt je, že Austrálie má jiné problémy, o kterých se vůbec nepíše a ani nemůžu si dovolit o tom tady psát.
Hezký zbytek léta. My v Sydney máme i v zimě velmi příjemné teploty. A ještě donedávna jsme měli tepleji než tam u vás. Většinou kolem 20, jen v noci to klesne pod 10. Dnes jsme se koupali v moři a opalovali. V zimě!!! Pravda, ve vodě člověk vydrží chvilku, ale zase je to skvělé na silný metabolismus, nebo jak se tomu říká. 
M57i84r87o26s30l30a70v 54M41a33c75e63k
skvělé, nepřilidněná země, super
- Počet článků 154
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2490x
https://www.instagram.com/ardna_xella/


















