Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Na pana Urbana nemá moc cenu reagovat. Bude neustále psát, že musíme do sociálních systému rvát stovky miliard navíc

VB

Opomenul jste jednu zásadní věc, peníze.

Nesmí být přípustné, aby někomu, kdo vlastní dům za 10 milionů korun, měl stát doplácet za lůžko domově pro seniory. Takže stejně jako v Německu nebo Rakousku (ano, ve vyspělých zemí) je třeba provádět majetkový cenzus a náklady přenést více na klienty. Zatím je logika taková, že všichni daňoví poplatníci se skládají na pobyt v domově seniorů a netknutý majetek potom shrábne rodina, která seniora odložila.

Nedostate peněz pro sociální služby vede k nedostatku míst v domovech seniorů. Je to stejné jako u regulovaného nájmu. Společnost se dělí na ty, co „mají štěstí“ a dostanou se do státního zařízení za úhradu na hranici svého důchodu (18-22 000 Kč). Druhá část takové štěstní nemá, a měli by platit úplatu na „komerční“ úrovni 50-80 000 Kč. Povinnost spolufinncování by umožnila obě tyto hranice přiblížit. Proto tupé trvání na tom, že domov seniorů bude zadarmo, je asociální.

Zdroj: https://blog.idnes.cz/vilembarak/v-cesku-se-musi-z...

takže ten, kdo je celý život na dávkách, nebo co většinu peněz prochlastá, prokouří, profetuje, prohraje v automatech, tomu máme péči platit, a tomu, kdo celý život pracoval, splácel hypotéku nebo stavěl svépomocí, tomu nedáme nic ? takže doporučujete všechen majetek rok před důchodem převést na děti ?

ZH

"Pokud chceme, aby padesátníci a šedesátníci zůstávali ekonomicky aktivní a předávali své drahocenné zkušenosti mladším generacím ..."

Teď jsem dostal depku. V mém oboru se teď převrátilo díky AI všechno vzhůru nohama, takže mé zkušenosti jsou v podstatě k ničemu...

Foto

Klid, díky zkušenostem zase můžete opravovat chyby, které AI napáše.

  • Počet článků 114
  • Celková karma 10,53
  • Průměrná čtenost 527x
Jsem člověk, který se dlouhodobě věnuje práci v sociálních službách, kde pomáhám vytvářet prostředí, ve kterém lidé nacházejí podporu, bezpečí a možnost osobního rozvoje. Baví mě hledat inovativní cesty, jak propojit svět pomoci a běžného života, a věřím, že i malé kroky mohou vést k velkým změnám.

Volný čas trávím aktivně – rád běhám, čtu nebo se věnuji osobnímu rozvoji. Inspiraci často nacházím v běžných situacích, které mi ukazují, že každý má svůj jedinečný příběh.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.