Politická korektnost, nebo obyčejná cenzura?
a mainstreamová média některé informace zamlčují, či s nimi manipulují tak, že běžný občan se často nemůže zorientovat v dění, které se ho bezprostředně dotýká. Politici a novináři své konání často omlouvají tvrzením, že se jen snaží chovat politicky korektně. Co ovšem vůbec ta politická korektnost vůbec je? Vojtěch Belling uvádí, že „politická korektnost je založena na přesvědčení, že ideje určitého konkrétního politicko-hodnotového proudu, v podstatě výlučně levicově-liberálního, mají nárok na univerzální platnost. Představitelé těchto idejí obratným manipulačním uměním s maximálním využitím možností státu a jeho nástrojů v kulturní sféře (veřejnoprávní média) dosahují podřízení norem lidského jazyka, lidského chování, politického konání a nakonec i lidského myšlení těmto idejím“. Po přečtení těchto vět určitě přeběhl mnohým z vás mráz po zádech, zvláště když si uvědomili, že před touto novou metodou ovlivňování společnosti není úniku, protože se aplikuje v celém západním euro-americkém světě. Je s podivem, že mnozí politici se k politické korektnosti otevřeně hlásí a snaží se přesvědčit i ostatní, aby se i oni chovali a vyjadřovali v rámci tohoto konceptu. Z jejich vyjádření je však zřejmé, že mnozí z nich vůbec neví, o čem mluví, a snaží se pouze plout s hlavním proudem.
Jak již jsem uvedl v úvodu toho to článku, tak svoboda projevu a právo na alternativní informace patří mezi základní atributy definice minimálního pojetí demokracie. Z výše uvedeného je zřejmé, že tzv. politická korektnost se zřetelně dostává do konfliktu s těmito demokratickými principy. Můžeme mluvit o svobodě slova, když ti co nazývají věci pravými jmény, jsou označováni hanlivými a lživými nálepkami? Můžeme mluvit o právu na alternativní informace, když veškerá mainstreamová media zamlčují, či zkreslují informace a zprávy z těch mimo hlavní proud jsou přinejmenším bagatelizovány, pokud nejsou přímo označeny za nepřijatelné, či lživé. Kritici minulého režimu často připomínají roli cenzury v tomto systému. Dnes můžeme konstatovat, že cenzura z tohoto světa nezmizela, jen už není tak vidět a stala se mnohem sofistikovanější. Novináři si sami cenzorují svou práci, aby se nedostali do sporu se svými nadřízenými. Politici se vyjadřují korektně, aby se nedostali do sporu s vedením svých stran, či institucí v nichž působí. Běžný občan uvažující selským rozumem ví, že není něco v pořádku, ale jeho snaha dohledat se pravdy naráží na bariéru složenou z desinformací, manipulací s fakty, či jejich utajováním. Chápu, že politici, či media nemohou šířit informace, které by mohly vyvolat paniku a rozvrat, ale dnes je zcela zřejmé, že míra „korektnosti“ již překročila mez a zasahuje do podstaty demokratického systému. Mám za to, že následky dnešního chování většiny politiků a médií mohou mít v budoucnu velmi nepříjemné dopady.
Aleš Merta
Zavede příští vláda emisní povolenky pro domácnosti?

Zavedení emisních povolenek pro domácnosti přecházejí zatím strany spíše mlčením, a přitom by bylo poctivé, aby před volbami kandidující strany daly najevo, jak se k tomuto útoku na peněženky voličů hodlají postavit.
Aleš Merta
Vakuované maso, aneb koupě s překvapením

Také jste v obchodě koupili maso za účelem přípravy konkrétního jídla a až po jeho rozbalení jste zjistili, že bude nutná změna jídelníčku?
Aleš Merta
Je referendum nesmyslné a nebezpečné?

Názory na přímou demokracii se často liší, a zejména politický mainstream se proti ní trvale vyjadřuje. Má k tomu relevantní důvody, nebo mu jde jen o to, aby mu nikdo nesahal na jeho moc?
Aleš Merta
Prezident zabránil odhalení pravdy

Možnost vyjevení pravdy může někdy vyděsit i mocné této země, včetně našeho prezidenta Pavla. Holt, pravda může být i děsivá.
Aleš Merta
Je zabití,či mučení zajatců dobrou vizitkou armád demokratických států?

Mučení a vraždy zajatců jsou dnes skloňovány zejména v souvislosti s působením ruských vojáků na Ukrajině. Nemá ale naše armáda také temnou skvrnu, kterou se někteří naši politici a vojáci snaží zakrýt, či vymazat?
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Plzeň truchlí, oblíbený učitel a psycholog Václav Holeček nepřežil drama u přehrady
Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel oblíbený plzeňský učitel, matematik, vědec a psycholog ...
Zlomový nález v septiku. Nová stopa v záhadném zmizení Ivany Koškové
Premium Bylo jí 14 let, když v roce 1997 beze stopy zmizela. Ivana Košková z Příšovic na Liberecku se stala...
Z každého hospodského může být virtuos výčepu. Naučíme ho to, říká školitel ze Svijan
Advertorial Péče o pivo je věda, zvlášť když jde o řemeslné. Záleží na každém detailu – od sanitace po techniku...
Práce na poli už dávno cenu zeleniny neurčuje, říká šéfka zelinářů Nebeská
Premium Ceny zeleniny neurčují zemědělci, ale evropský trh, který jim často svazuje ruce. Náklady na...
Každý desátý učitel se bojí svých žáků. Potíže jim působí i rodiče
Premium Vyhrožování, fyzické napadání, ale i útoky zbraní přímo ve škole. Čeští učitelé se bojí svých žáků...
Polsko už recykluje baterie ve velkém, Česko nestíhá ani legislativu
Množství průmyslových lithiových baterií uváděných na trh s boomem fotovoltaiky, elektromobility a...

Pronájem pokoje 30 m2, ul. Soukenická, Praha 1
Soukenická, Praha 1 - Nové Město
14 500 Kč/měsíc
- Počet článků 299
- Celková karma 21,97
- Průměrná čtenost 1870x