Barvy chameleona Okamury
Kapitola 1. - Zlatá
Stejně jako mnozí, i já jsem Tomio poprvé zaregistroval v soutěži České televize Den D. Když se teď ohlížím zpět, vypadá poměrně nedávná minulost jako zapadlý paralelní vesmír. Otylý bojovník za obyčejné a snaživé Čechy, na kterém veřejnoprávní média nenechají nit suchou, sedí v pořadu České televize a nechutně arogantním způsobem ponižuje přesně ty obyčejné a snaživé Čechy. To vše z pohodlného křesílka a zpoza hradby bankovek, která tak zjevně odděluje bohaté od chudých, mocné od bezvýznamných a profitující od pracujících. Nemá cenu polemizovat o tom, kdy se Tomio přetvařuje, jestli tehdy nebo nyní, ale díky Dni D je zřejmé, že arogantní a především velice neinteligentní byl Okamura už v roce 2009. Moc ho tedy nezkazila, jestli to byly peníze zůstává otázkou.
Kapitola 2. - Žlutá
Svým působením ve zmiňované rality show se stal Tomio Okamura nepochybně mediální celebritou. Stačí vzpomenout pár let starý magazín MF Dnes, kde se Okamura objevil na titulní straně a stejně jako ostatní média psal o pracovitém Japonci, který si prožil svůj český sen i českou sodu. Počínaje Dnem D se také stal notorickou součástí všech průzkumů na bázi „Co si myslí celebrity“ hned vedle Petra Čecha a Jana Pirka. Jak rozdílné od dnešního Okamury odkázaného na Parlamentní listy a vlastní facebook.
Další částí kapitoly o snaživém a plně integrovaném imigrantovi je začátek jeho politické kariéry. Po tom, co nás přes rok média zásobovala Okamurovými názory takřka na vše od eutanázie po módu, vcelku logicky zapadl do skvadry svých spolukandidátů na prezidentský majestát. Cesta k politické straně byla pro neúspěšného, ale nejasnostmi při sčítání petičních hlasů nabuzeného, Okamuru krátká. Jednoduchý, ale tehdy ještě příčetný, vsadil na kartu nejvýše přirozenou a potřebnou – přímou demokracii. Nejeden z nás však při představě přímé demokracie nastolené despotickým tlouštíkem minimálně pozvedl obočí.
Kapitola 3. - Hnědá
Dostáváme se k nejlepšímu. Nečekaným úspěchem ve volbách vzpružený Okamura slibovaný boj za přímou demokracii sfoukne odfláknutým návrhem zákona o referendu a nechá ležet ve sněmovním bordelu, aby se mohl na plný úvazek věnovat své milované aktivitě – vlastnímu mediálnímu obrazu. Reality show s názvem Tomio Okamura v Čechách. Tato úchylka ho dovedla do dnešního stavu, tedy k jeho lžím ohledně tábora smrti v Letech, které jaksi zapadly, protože Okamura přišel s křížkem po funuse a jeho potencionální, skuteční i smyšlení obdivovatelé už dávno měli nového nepřítele v Islámu. Tomio tyto nálady dle svých zásad okamžitě integroval, bohudík zde ale poprvé doplatil na nedostatek intelektu a vedle ostatních deislamizátorů působí zase jen jako arogantní šašek, politický podnikatel (podnikatelský politik). Samozvaný vůdce lidu, kterého od onoho lidu dělí pět nul na bankovním účtě a pojí jen nenávist (v jejich případě) a neskutečné pohrdání ze strany Tomia Okamury těmi, kteří jsou na tom ještě hůř. Lidmi, kteří nejvíce potřebují jak skutečnou přímou demokracii a zastání v politice, tak solidaritu nás ostatních. Tomio Okamura je v tomto nezklamal, ale zradil a zneužil pro vlastní fetiš.
Adam Tomáš
Atentát na kulturu? Vyznamenání pro Michala Davida.

S mírným odstupem, ale přeci, se musím vypsat ze zatím poslední skopičiny (jak on sám bůhvíproč říká - šrapnelu) nejzbytečnějšího úředníka tohoto státu.
Adam Tomáš
Nevolit!

Jsou tu nejpřeceňovanější a bezesporu nejnesmyslnější volby našeho politického systému a všude je hysterie.
Adam Tomáš
Spotřebitelé všech zemí ochraňte se sami!

S odstupem několika dní musím reagovat na proběhlou „superdebatu” trojek a čtyřek ve vedení politických stran, které mají určitou šanci dostat se do sněmovny. Tragikomedie v duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.
Adam Tomáš
Když tři ničí totéž, není to totéž.

Dnešní (23.9.2017) příloha Lidových novin Orientace přinesla obsáhlý článek prof. PhDr. Pavla Kaliny, PhD. týkající se nového ikonoklasmu v USA spojeného s údajně zacelenými ranami otrokářství, rasismu a občanské války.
Adam Tomáš
Proč se bojíme uprchlíků?

Poslední dobou české antiislámské hnutí, posílené třídami posedlým pravicovým „sociologem“ Petrem Hamplem řeší, jak rozškatulkovat společnost.
Další články autora |
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze
Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....
Americká letadlová loď uhýbala palbě, při manévru utopila stíhačku za miliardu
Posádka americké letadlové lodi USS Harry S. Truman, která operuje nedaleko pobřeží Jemenu, si...
Trumpův mírový plán: Ukrajina má přijmout ruskou okupaci a vzdát se NATO
Spojené státy chtějí, aby Ukrajina přijala mírové plány prezidenta Donalda Trumpa a uznala ruskou...
Ukrajina podepsala stěžejní dohodu o nerostném bohatství s USA
Spojené státy podepsaly dlouho očekávanou dohodu o nerostných surovinách s Ukrajinou, oznámil...
Test jarních pugétů: Nabídnou vám kytici plnou lásky, ale i předražené koště
Premium Test MF DNES zaměřený na nabídku tuzemských květinářství ukázal, že za pětistovku si z nich lze...
Z outsidera prvním mužem obchodní války. Kdo je čínský vicepremiér Che Li-feng
Do právě probíhající obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy začíná čím dál hlasitější...
Motoristé chtějí 160 km/h na dálnici. V Česku hazard, mají jasno ostatní strany
Premium Na obranu svého čestného prezidenta Filipa Turka, který schytal kritiku za extrémně rychlou jízdu...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 11
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1338x
adamtomas667@gmail.com